Nihat Özdemir Türkiye’nin En Büyük Eğitim Merkezini Siirt’e Yapıyor

Siirt’te yapımına başlanan ve 33 milyon liraya mal olacak olan Türkiye’nin en büyük İmam Hatip Lisesi ve eğitim kompleksinin önümüzdeki yıl hizmete girmesi planlanıyor. Vali Ahmet Aydın ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Yeni Mahallede yapımına başlanan 82 derslikli İmam Hatip Lisesi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Vali Aydın, burada yaptığı açıklamada, Limak Holding tarafından il merkezinde yapımı hızla devam eden 82 derslikli İmam Hatip Lisesi ve eğitim kompleksinin 2014-2015 eğitim-öğretim yılında hizmete gireceğini belirtti.

Hizmete girecek olan okulun Siirt’te yapılmasından büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Aydın, Siirt için hayati öneme haiz eğitim merkezinin 33 milyon liraya mal olacağını, Siirt’te eğitim alanında büyük bir ihtiyacını gidereceğini söyledi. Vali Aydın, Başbakan Erdoğan’ın okulun yapımıyla ilgili talimat verdiğini anımsatarak, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirt ziyaretinde verdiği talimatla yapılan 82 derslikli İmam Hatip Lisesi ve eğitim kompleksi, geleceğimizin teminatı çocuklarımız geleceği için en önemli ve çok hayırlı yatırımdır. Bu anlamlı yatırımı ilimize kazandıran başta sayın Başbakanımıza ve Nihat Özdemir’e Siirt halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Siirt’e eğitim alanında çok önemli bir yatırımı kazandıracaklarını kaydeden Özdemir ise, bu bölgede yatırım yapmaya kararlı olduklarını bildirdi.
Özdemir, eğitim kompleksinin 14 bin metrekarelik alan üzerine 82 derslikli lise, 635 kişilik kız yurdu, bin kişilik konferans salonu ve bin kişilik spor salonu ile uygulamalı mescitten oluştuğunu kaydetti. Türkiye’nin en büyük eğitim merkezinin Siirt’te yapıldığını ifade eden Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Güven Kuzu da, eğitim kompleksinin kentte büyük bir memnuniyet ve heyecan yarattığını aktardı.(Siirt Manşet)

Previous Aziz Kocaoğlu'ndan Dikili'ye Su Müjdesi
Sonraki Sakarya Stadı'nda Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

TANAP’ın Çanakkale boğaz geçişini Malezyalı şirket yapacak

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) Çanakkale Boğazı deniz geçişinin mühendislik, satın alma ve inşaat işlerini gerçekleştirmek için açılan ihaleyi kazanan Malezyalı SapuraKencana ile sözleşme imzalandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Maliye Konut Satışlarındaki Vergi Kaybının Peşinde

Kayıtdışı ekonomiyle mücadele için kolları sıvayan Maliye Bakanlığının gündeminde konut satışlarındaki vergi kaybı var.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konutta Cayma Endişesi

Yeni Tüketici Kanunu, 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe girdi.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 29 Haziran 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 29 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Tokat Kent Park Projesi

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kent Park projesini Başbakan Erdoğan’a sunduklarını ve olumlu cevap aldıklarını söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da satılık konut fiyatları bir ayda yüzde 3,5 arttı

Hurriyetemlak.com Ekim 2014 Emlak Endeksi açıklandı. Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 23’ü bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.378 lira olarak yansıdı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.