Nevşehir TOKİ 4. Etap İnşaatı Başladı

Nevşehir TOKİ 4. Etap İnşaatı Başladı

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun yapım çalışmalarına başlandı.

Modern şehir kimliğinin etkin şekilde sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOKİ işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları 2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2 bin 600 hak sahibine dağıtılmıştı.

Projenin devamı niteliğinde 3. Etap bloklarının bitiminde yapımı planlanan 4.Etap yeni TOKİ konutlarının yapımına ilişkin olarak geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen ihalenin ardından, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde oluşturulacak. 754 konutun yapımına ilişkin alt yapı çalışmaları ise geçtiğimiz ay içerisinde tamamlanmıştı.(Anadolu    Tarih/CHA)

Previous Beykoz'da Metrekare Fiyatları Yüzde 40 Arttı
Sonraki Sivas TOKİ Konutlarına Rekor Başvuru

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ 438 şehit Ailesine Faizsiz Konut Kredisi Verdi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel, yaptığı açıklamada, TOKİ’nin 2013 yılında şehit aileleri ile kültür ve taşınmaz varlıklarının restorasyonuna yönelik krediler açtığını söyledi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Besni Toki Evleri İçin Yer Tahsisi Onaylandı

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köy işleri Komisyonu Başkanvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Genelinde TOKİ konut çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den 150 Bin TL Ödüllü Proje Yarışması

‘7 iklim 7 bölge gelenekten geleceğe’ sloganı ile hareete geçen TOKİ ve Emlak Konut GYO, Ulusal Mimari Proje Yarışması düzenliyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ, Ankara’da 7 Taşınmazı Satışa Sunuyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yatırımcıya yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ müzayedesinde rekor artış

Emlak pazarlama ve aracılık şirketi TURYAP, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ)’nin mülkiyetinde bulunan taşınmazları açık artırma ile satışa çıkardı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ konutta kalite artışını fiyata yansıtmayacak

Toplu Konut idaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, kalitede farklı bir evreye geçildiğini bildirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.