Nevşehir TOKİ 4. Etap İnşaatı Başladı

Nevşehir TOKİ 4. Etap İnşaatı Başladı

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun yapım çalışmalarına başlandı.

Modern şehir kimliğinin etkin şekilde sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOKİ işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları 2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2 bin 600 hak sahibine dağıtılmıştı.

Projenin devamı niteliğinde 3. Etap bloklarının bitiminde yapımı planlanan 4.Etap yeni TOKİ konutlarının yapımına ilişkin olarak geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen ihalenin ardından, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde oluşturulacak. 754 konutun yapımına ilişkin alt yapı çalışmaları ise geçtiğimiz ay içerisinde tamamlanmıştı.(Anadolu    Tarih/CHA)

Previous Beykoz'da Metrekare Fiyatları Yüzde 40 Arttı
Sonraki Sivas TOKİ Konutlarına Rekor Başvuru

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Mersin Projesi Açıklaması

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Mersin’deki projede temel esasın taşınmaz sahiplerine mevcut durumları esas alınarak yine kendi bölgelerinde konut veya ticarethane verilmesi olduğunu, hiçbir mülk sahibinin bu bölgeden, başka

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Kırşehir Bağbaşı TOKİ Konutları Hızla Yükseliyor

Kırşehir Belediyesi ve Toplu Konul İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan, Bağbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi inşaatı hızla devam ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Bulancak’da TOKi’ye Başvurular Devam Ediyor

Bulancakta kurulan  Aydın Kent Yapı Kooperatifi tarafından Bulancak Belediyesi garantörlüğünde TOKİ ‘ye yaptırılacak olan daireler için başvuru kayıtları devam ediyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Samsun’a 1 Milyarlık Yatırım

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) proje ve ihale çalışmaları devam eden 6 bin 420 konut ile birlikte Samsun’da toplam 13 bin 876 konut sayısına ulaşılacak.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ indirim kampanyası 23 Şubat’ta başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarının beklediği indirim kampanyasını başlatıyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ müzayedesinde rekor artış

Emlak pazarlama ve aracılık şirketi TURYAP, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi(TOKİ)’nin mülkiyetinde bulunan taşınmazları açık artırma ile satışa çıkardı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.