Nevşehir TOKİ 4. Etap İnşaatı Başladı

Nevşehir TOKİ 4. Etap İnşaatı Başladı

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun yapım çalışmalarına başlandı.

Modern şehir kimliğinin etkin şekilde sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOKİ işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları 2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2 bin 600 hak sahibine dağıtılmıştı.

Projenin devamı niteliğinde 3. Etap bloklarının bitiminde yapımı planlanan 4.Etap yeni TOKİ konutlarının yapımına ilişkin olarak geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen ihalenin ardından, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde oluşturulacak. 754 konutun yapımına ilişkin alt yapı çalışmaları ise geçtiğimiz ay içerisinde tamamlanmıştı.(Anadolu    Tarih/CHA)

Previous Beykoz'da Metrekare Fiyatları Yüzde 40 Arttı
Sonraki Sivas TOKİ Konutlarına Rekor Başvuru

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den 150 Bin TL Ödüllü Proje Yarışması

‘7 iklim 7 bölge gelenekten geleceğe’ sloganı ile hareete geçen TOKİ ve Emlak Konut GYO, Ulusal Mimari Proje Yarışması düzenliyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Eskişehir’e Üçüncü Devlet Üniversitesi Yapılıyor

Yeni yasama döneminde TBMM’den geçmesi beklenen üçüncü üniversitenin Mamucayolu üzerindeki araziye kurulması konusundaTOKİ ve Odunpazarı Belediyesi’nin mutabakata vardığı öğrenildi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Ofis projeleri yapacak

TOKİ lüks konuttan çıkıp ofise girecek Lüks konuttan elde ettiği gelirle fakirlere ev yapan TOKİ, strateji değiştiriyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Ergün Turan : ‘Konutta alt-orta segmentte asla balon yok’

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, TOKİ’nin ürettiği konut segmentinde ”balon” değil talep patlaması olduğunu belirterek, “Özellikle belli segmentlerde, bizim uğraştığımız orta gelir seviyesine kadar olan segmentlerde asla ve

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Yeni TOKİ Vizyonu MÜSİAD’da Konuşulacak

MÜSİAD, 7 Kasım’da TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’ın konuşmacı olarak katılacağı “Yeni Türkiye, Yeni TOKİ Vizyonu” konulu panel düzenleyecek.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ, Sattığı Konutların Taksit Ve Borç Bakiyelerine Bir Yıl Süreyle Artış Yapmayacak

Son günlerde bazı basın yayın organlarında konut satışlarındaki taksit ve borç bakiyelerinin yanlış hesaplandığı yolunda çıkan haberler üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur:

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.