NEF,İstanbul’da 5 yeni proje hayata geçirecek

NEF,İstanbul’da 5 yeni proje hayata geçirecek

Yeni projelerini ilk kez yurt dışındaki fuarlarda tanıtan Nef, geleneği yine bozmadı. Dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından olan MIPIM 2015’de tNew York projesini görücüye çıkaran Nef, projeyi aralarında Kanadalı,  İngiliz, Amerikalı yatırım ve emeklilik fonlarının bulunduğu 51 yabancı yöneticiye sundu. Yabancı yatırımcılardan tam not alan şirket,  Archıtectural Review dergisinin düzenlediği Geleceğin Projesi Ödülleri’nde (Architectural Review Future Projects Awards) de “En İyi Proje” ödülünün sahibi oldu.

PENTHOUSE OLACAK
New York projesinin detaylarını Millet’e anlatan Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik, 210 milyon dolar yatırımla hayata geçirilecek projede 1+1,2+1,3+1 ve penthouse (çatı katı olan) dairelerin yer alacağını söyledi. Manhattan’daki en yüksek binayı inşa edeceklerini vurgulayan Çelik, “60 katlı, özel ve tasarımıyla dikkat çeken bir proje olacak” dedi. Amerika’da parka yakın ve çeşitli sosyal imkânlar sunan projelerin prim yaptığını belirten Çelik, Manhattan bölgesinde dairelerin metrekare fiyatlarının 20 bin ila 90 bin dolar (yaklaşık 51 bin ila 231 bin lira) arasında değiştiğini ifade etti. Kendi projelerini de bu aralıkta fiyatlayacaklannı söyleyen Çelik, daireleri daha çok yatırım amaçlı tüketicilerin alacağını öngörüyor.

TOPKAPITA 500 MİLYON DOLAR
New York projesinin 2015 yılı sonunda başlaması ve 2 yılda da bitirilmesi planlanıyor. Ancak şirketin yurt dışındaki tek projesi bu olmayacak. Selçuk Çelik, 2014-2019 planlan arasında başta Londra, Viyana, dile getirdi. Nef’in yurt dışı programının yanında İstanbul’da hayata geçireceği 5 projesi bulunuyor. Bunlardan dördü İstanbul’a yapacağı Topkapı’da biri ise Sütlüce’de olacak. Şirketin İş GYO ile birlikte inşa edeceği Topkapı projesinin lansmanı planlandığı gibi Martta değil, Nisan ayının ortasında yapılacak. Lansman için proje ruhsatını almayı beklediklerini söyleyen Selçuk Çelik, “80 bin metrekare arazide dört , farklı proje yükselecek. Toplamda 3 bine yakın konut yapacağız. Tüm projenin yüzde 90’ı konut, yüzde 10’u ise cadde mağazalarından oluşacak” dedi.

Dört projeye 500 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını belirten Çelik, ilk olarak 20 bin  metrekare üzerinde 700-750 konuttan oluşan  projeyi inşa edeceklerini ifade etti. Çelik, ayrıca  New York projesinde birlikte çalışacakları ünlü Berlin olmak üzere dünyanın 10 metropolünde projeler mimarlık ofisi Perkins & VVill’in Topkapı geliştirmek ve markalarını ihraç etmek istediklerini projesinde de yer alacağını söyledi.

Dolar Ataköy’ü vurdu

Selçuk  Çelik, dolardaki yükselişin dolar bazında satış yaptıkları projeleri etkilediğini dile getirdi. Özellikle Ataköy projesinde satışların yavaşladığını söyleyen Çelik, “Türk lirası olarak sattıklarımıza çok etki yapmadı. Dolardaki artışı TL olarak fiyatlara yansıtmadık. Esas yansıma firmaların inşaat maliyetleri artınca orta vadede olur. Fiyatlar yüzde 10-20 oranında artar diye düşünüyorum” diye konuştu.

Fiyatlar 8 bin TL’den başlıyor
Sütlüce projesi ise 100’e yakın konuttan oluşacak. Üç blok üzerinde yükselecek Haliç manzaralı projenin yatınm bedeli ise 24 milyon dolar. Projenin ruhsatını aldıklarını belirten Çelik, kapalı satış sistemiyle daireleri satacaklarını söyledi. Çelik, “A segmente yönelik bu projede metrekare fiyatları 8 bin liradan başlayıp 10 bin liraya kadar çıkacak” dedi.(Millet)

Previous Süzer Grup yeni yatırımlar için ABD'yi seçti
Sonraki O ilçede arsa fiyatları 10 katına çıktı

Diğer Yazılar

Anadolu Yakası 0 Yorum

Atlantik Fly’da 265 bin TL’den başlayan fiyatlar

İstanbul’da markalı ve nitelikli konut projeleri üreten Atlantik Yapı, Fly projesinde yılın ilk avantajlarını yatırımcılara sunuyor.

İstanbul 0 Yorum

Beyazhane İstanbul projesi

Beyaz İnşaat, İstanbul’un en eski yerleşim alanlarından biri olan Kağıthane’deki kensel dönüşüm projesi Beyazhane’yi hayata geçiyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Bomonti’de arsa fiyatları 8 kat arttı

İstanbul’un en hızlı gelişen yatırım bölgesi Şişli-Bomonti, markalı konut projeleri ve kentsel dönüşüm çalışmaları ile değerine değer katmaya devam ediyor.

İstanbul 0 Yorum

Divan Residence at G Tower lokasyon avantajıyla öne çıkıyor

Basın Ekspres Yolu üzerinde devam eden metro hattına direkt bağlantı sağlayacak olan Divan Residence at G Tower, toplu ulaşım araçlarının yanı sıraİstanbul’un ana arterleri TEM ve E5 otoyolları ve Avrasya

Ofis

İş GYO İstanbul Ümraniye’de karma proje için ruhsatı aldı

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı istanbul, Ümraniye ilçesinde satın aldığı yaklaşık 5 bin metrekare arsa üzerinde geliştireceği 18 katlı, ofis ile ticari alanlardan oluşan karma proje için ruhsatını aldı.

İstanbul 1 Yorum

Eminevim’in yeni projelerine yoğun ilgi

Bugüne kadar yaptığı ev ve otomobil teslimatları ile 95 bin kişiye ulaşan ve sektöre can veren Eminevim yeni projelerini emlak fuarında görücüye çıkardı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.