Nef New York projesine “En İyi Proje” ödülü

Nef New York projesine “En İyi Proje” ödülü

Farklı mimari anlayışı ve her detayı dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan projeleriyle gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getiren Nef, dünyaya açılma vizyonunda gerçekleştirdiği New York projesiyle gayrimenkulün Oscar’ı sayılan MIPIM’de Architectural Review Future Projects Awards’ta “Yüksek Katlı Binalar”  kategorisinde “En İyi Proje” ödülüne layık görüldü.

İnsanların beklenti ve ihtiyaçlarından yola çıkarak geliştirilen Foldhome ve Foldoffice konseptlerinin yaratıcısı Nef, yurt içindeki başarısını MIPIM’de aldığı “Geleceğin Projesi” ödülüyle yurt dışına da taşıdı. Bugüne kadar İstanbul’un merkezinde, farklı mimari anlayışıyla ve özgün tasarıma odaklanarak çok sayıda projeyi hayata geçiren Nef, New York’un merkezinde, Manhattan’da 210 milyon dolar yatırım değerinde olan Nef New York projesini geliştirdi. ABD’nin en iyi mimarlık ofisleri arasında gösterilen Perkins and Will ile ortak yürüttüğü projesi MIPIM jürisinden gerek tasarım gerekse felsefesiyle büyük övgü topladı.

nef_mipim_odul

Ödülle ilgili açıklamada bulunan Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, “New York Projesi, tasarımla daha nitelikli hale gelen yaşamın simgesi olan Foldhome konseptiyle markamızı yurt dışına çıkarma hedefiyle geliştirdiğimiz ilk projemiz. New York şehir hayatına çok sıra dışı bir iz bırakacak Nef New York projesi Manhattan’daki yaşamı ve insanların ihtiyaçları gözlemlenerek tasarlandı.

New York’un yüksek katlı binalarında sosyalleşme imkanı bulamayan ve genelde bireysel hayatlar yaşanan bu şehre yeni bir nefes getirmeyi amaçlıyor. Türkiye’de yetişen ve gelişen, aynı zamanda gayrimenkul sektöründe bir ilk olan tasarım ve konsept  anlayışının, dünya arenasının en büyükleri tarafından birincilik ödülüne layık görülmesi Türkiye ve Nef için gurur verici. Bu ödül aynı zamanda Nef olarak bugüne dek sürdürdüğümüz ve sürdürme kararlılığında olduğumuz stratejilerimizin doğruluğunun da bir göstergesi” dedi.

nef_odul

Manhattan komşuluk öğrenecek
Nef’in Foldhome konsepti ile geliştirilen New York projesinde, farklı Foldhome konseptleriyle, bir Fold komünitesi yaratılması planlanıyor. Kat bahçelerine de sahip olacak binada insanlar sadece yatayda değil dikeyde de bireysel hayatlarından diledikleri zaman uzaklaşabilecek ve toplu yaşama ruhunu benimseyebilecekler. Nüfus yoğunluğunun çok olduğu bir bölgede, mihenk taşı sayılacak Nef New York projesi, “çevre hayatını nasıl daha iyi yaşanabilir hale getirebilir?” sorusundan çıkarak hem tasarımı hem de işlevselliğiyle ayrışıyor. İçerisinde sadece konutların olduğu projede, kat bahçeleri ve Foldhome üniteleri sayesinde, parklar ve sosyal tesisler binanın her yerine eşit olarak dağıtılarak dikey bir şehircilik yaratılması planlanıyor.

Previous CBTE Mimarlık’tan KFC’ye yeni yorum
Sonraki ÖZAK GYO karlılıkta hissedarlarının yüzünü güldürdü

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Yenisahra’da Dönüşüm Başlıyor

Bir yanda modern kent dokusu ile yüksek eğitim, kültür ve ekonomik gelir düzeyine sahip nüfusa ev sahipliği yapan Ataşehir’in büyük bir bölümünde ise eski binalardan oluşan, af yasalarıyla müstakil parsellere

Firma Haberleri 0 Yorum

Besa Grup’un dergisi “Besa Point” yayın hayatına başladı

Yaklaşık 40 yıldan bu yana özellikle Başkent’te sembol yapılara imza atan Besa Grup medya sektörüne de adımını attı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Greenist Güneşli’nin en yeşil projesi

İstanbul Bahçelievler’de 174 daireden oluşan butik proje Greenist, 15 bin metrekarelik peyzaj alanıyla şehrin göbeğinde dört mevsim tatil vadediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

ANKAVİLLA, hafif çelik sistem ile prefabrik yaşam alanları sunuyor

ANKAVİLLA Prefabrik,  1998 yılından beri kendi bünyesinde kullandığı teknoloji ile güvenliği, hızı, kaliteyi ve betonarme yapılara göre düşük maliyeti birleştirerek hizmet veriyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak sektörü franchise ile büyüyecek!

Kentsel dönüşümle hızla artan inşaat projeleri, gayrimenkul danışmanlığına olan talebi artırıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Future Park’ın Otel Projesine 5 Büyük Otel Zincirinden Teklif Geldi

Türk gayrimenkul sektörü iki önemli fuarı geride bıraktı. Sektörün önemli oyuncularından Hiper Gayrimenkul, Türkiye’de ve Dubai’deki fuarda stand açarak Future Park projesindeki otel birimi için yabancı yatırımcılarla görüştü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.