Necip Nasır: İzmir’de Yeni İnşaat Yapılacak Arsa Olmaması Sektörün Önünü Kapatıyor

Müteahhitler Federasyonu (MUFED) Başkanı Necip Nasır, inşaat sektörünün 2013 yılını yüzde 6 büyümeyle kapattığım, ancak izmir’de yeni inşaat yapılacak arsa olmaması sonucu inşaat sektörünün izmir’de beklenildiği oranda büyüyemediğini söyledi Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimlerden sonra İzmir’in kentsel dönüşüm konusundaki durumunun netlik kazanacağım ifade eden Naşir, ilçe belediye başkanlarının bu konudaki tutumlarının belirleyici olacağım dile getirdi.

MÜFED’in önemli bir güç birliğini hayata geçirerek, kentsel dönüşümde etkin rol alacak bir şirketin kuruluşunu da gerçekleştirdiğini belirten Necip Nasır, kurulan yeni şirketle kentsel dönüşümle ilgili projeler üreteceklerini ve Nisan ayından sonra harekete geçmeyi hedeflediklerini vurguladı.İzmir gibi, yüzde 85’inin dönüşmek zorunda olduğu bir kentte; dönüşümün yerinde yapılması gereğini vurgulayan Nasır, buna sebep olarak İzmir’in sosyal yapısından dolayı insanların oturdukları yeri değiştirmek istememesini gösterdi Asıl sıkıntının, merkez ilçelerde yaşanan yoğunluktan kaynaklandığını belirten Nasır, “Planlama, ada bazında yapılmalı Özel sektör de yerinde dönüşüm konusunda mutlaka devreye girmeli Herkes bireysel planlama yaparsa, İzmir beton yığınına döner.” dedi. (Türkiye Gazetesi)

Previous Simav Guinnes Yolunda
Sonraki İnşaat Büyürse Seramik Sektörü'de Büyüyecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 29 aralık 2014

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 29 Aralık 2014 tarihinde su verilemeyecek yerler…

Güncel Haberler

Ankara Yenimahalle su kesintisi 25 Mayıs 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara Yenimahalle ilçelesinde 25Mayıs 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Saate Bakacak

Ankara Büyüksehir Belediyesi son 1 yılda şehrin farklı bölgelerine yerleştirilmek üzere 50’dcn fazla saatin ihalesini yaptı.

Güncel Haberler

Ankara Bağlıca’ya Engelsiz Yaşam Merkezi kurulacak

Etimesgut Belediyesi, engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik hizmetleriyle ilçeyi daha yaşanabilir hale getirdi.

Güncel Haberler

Akdeniz bölgesinde konut fiyatları uçtu

Türkiye’nin Akdeniz kıyıları da konut fiyat artışından nasibini alıyor. Özellikle Antalya’da son bir yılda konut fiyatlarının uçuşa geçtiği gözleniyor

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 3 Şubat 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’da 03 Şubat 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak bölgeler aşağıda yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.