Nata Holding dünyada 116. oldu hedef ilk 100

Nata Holding dünyada 116. oldu hedef ilk 100

NATA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Nata dünyada 116. oldu hedef ilk 100 Engineering News Record (ENR) tarafından açıklanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesine girerek Türkiye’nin dünya ikinciliği konumunu tescilleyen müteahhitler, Ankara’da ödüllendirildi. Türkmenistan’da yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Nata Holding de, 116. sıraya yerleşerek dünya devleri arasındaki yerini aldı.

Ankara kökenli Nata Holding’in elde ettiği başarıyla ilgili görüş bildiren Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin küresel krize ve artan rekabete rağmen geçen yıl elde ettiği ikincilik konumunu koruduğunu, listeye giren müteahhit sayısını da artırmayı başardığını kaydetti. Tanınmış uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record’un gerçekleştirdiği araştırmada “bir önceki yılda yurt dışındaki işlerden elde edilen gelirler’in esas alındığını vurgulayan Tanık; “En büyük yurtdışı müteahhitlik kategorisinde 250 firma arasından 116. sırada yer aldık. 2015 hedefimiz ise ilk yüze girmek” dedi. Namık Tanık, şöyle devam etti:

“Son dönemde özellikle Türkmenistan’da ve Ankara‘da başarılı projelere imza attık. Halkın takdirini kazandık. Antares ve Nata Vega Alışveriş merkezleriyle yüz binlerce giriş sayısına ulaştık. 151 metre yüksekliğiyle başkentin en yüksek konut projesi Nata Vega Konut Kuleleri ile bir ilki başardık. Dünyanın 4. en uzun tünel akvaryumu Aqua Vega’yla inşaat ve işletme konularındaki başarımızı gözler önüne serdik.

Ankara’nın en gözde yerleşim bölgelerinden olan İncek’te yapmış olduğumuz konut Nata İncek projemizi satışa sunduk. İstanbul ve Adana’da da AVM ve konut projelerimizin temellerini attık. NATA Holding olarak iddialı işler yapmayı seviyoruz. Türkmenistan da bizim göz bebeğimiz. 500 günde 180 köprü yaparak Türk firmalarının becerisini kanıtladık.” Forbes GYO

Previous The Guardian : Kapalıçarşı otel olacak
Sonraki Palladium Ataşehir AVM’ ye dört ödül birden

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Artık Kış Ayları İnşaatların Hızını Kesmiyor

HYFIX kimyasal su yalıtım sistemleri, zorlu hava koşullarında dev projelerin kurtarıcısı oluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Bina bitirme sigortası daha çok önem kazandı

VHV Türkiye İrtibat Bürosu Genel Müdürü Maximilian Stahl, yeni yasal düzenlemelerle inşaat firmaları için zorunlu hale getirilen bina tamamlama sigortasının da çok önem kazandığını belirtti

Firma Haberleri 0 Yorum

Karmir Life’dan Kişiye Özel Ödeme

KARMİR Life projesi Kayserililer’in karsısına ‘özgürce Yasa, Özgürce Öde’ sloganıyla çıkıyor.

Firma Haberleri

ASİAD Başkanı Eda Ersoy oldu

ASİAD’ın 14’üncü Olağan Genel Kurulu, ASİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Bulvar İstanbul Yarı Yıl Hasılat Şampiyonu Oldu

EMLAK Konut GYO’nun 2014 yarıyıl hasılat raporu açıklandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak İstasyonu, Özgün Ofis Gayrimenkul Beylikdüzü’nde açıldı

Açtığı franchise ofisleriyle hızlı büyümesini sürdüren Emlak İstasyonu franchise zinciri, yeni ofis açılışını yaptı.