Müteahhitlere büyük kolaylık

Müteahhitlere büyük kolaylık

Dönüşüme teşvik kapsamında önemli çalışmalara imza atan Altındağ Belediyesi, bu seferde müteahhitlere büyük kolaylıklar sundu.

Alınan meclis kararıyla birlikte Ulubey, Önder ve Hacılar mahallelerinde görev yapan müteahhitlerin ödediği ücretlerde ve harçlarda indirime gidildi. Amaç yapılaşmaya hız kazandırmak…

Harç ve ücretlerde yüzde 50 indirim
2004 yılından itibaren Ankara’da dönüşümün öncüsü olan Altındağ Belediyesi, imar planı tamamlanan mahallelerde yapılaşmanın daha hızlı gerçekleşebilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonuncusu müteahhitlere sunulan ödeme kolaylıkları oldu.

2015 yaz aylarında 3000’den fazla kaçak yapının yıkıldığı Ulubey, Önder ve Hacılar mahallelerinde yapılaşmanın hızlanması için Altındağ Belediyesi müteahhitlere indirim sağladı. Müteahhitlerin harçlarında ve ücretlerinde yüzde50 oranında indirim yapıldı.

E- ruhsat’la müteahhitler çok hızlı ruhsat alabiliyor
İşlemlerin daha hızlı yürütülmesi için imar arşivinin tamamen taranması ve dijital ortama aktarılması ise bir diğer kolaylık olarak dikkat çekiyor. Yazışmaların elektronik bilgi sistemi üzerinde yapılıyor olması mücahitlerin işini kolaylaştıran bir diğer unsur. E- ruhsat sistemi ise müteahhitlerin ruhsatlarına daha çabuk ulaşmasını sağlıyor.

Previous Karayipler’de ada aldı
Sonraki İkinci Vatan Türkiye Programı 45 milyar dolarlık yatırım getirecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Mağara Turizmi Başlıyor

Bursa’da özel olarak bir araya gelen dağcılar tarafından 62 mağara tespit edildi. Mağaraların turizme kazandırılması amaçlanıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

2014 Model Projeler Görücüye Çıktı

Konut sektöründe kentsel dönüşüm bölgelerinde inşaatlar hızlandı. Selimoğlu 2, Dumankaya ve Ortadoğu Grup 1 ‘er konut projesine start verdi. Tahincioğlu ve İmaj ise ofis kulelerini satışa çıkardı. İnşaat firmaları 2013

Güncel Haberler 0 Yorum

Bağlıca 47004 ada 2 parsel imar planı değişikliği

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Aydın’a Dev Demiryolu Yatırımı

Efeler Belediyesi Avdın’a yapılması planlanan 2. demiryolu hattını şehrin güneyinden geçmesini istedi

Güncel Haberler 0 Yorum

Ortofoto projesi Türkiye’de bir ilk

Bakanlıktan Vatandaşlar İçin Yeni Bir Uygulama Daha 40 bin kilometre kare alanda, kentlerin yerleşim ve gelişme alanlarını kapsayacak şekilde, kıyı bölgelerinde, sosyal, kültürel, sanayi ve turizm alanlarında, il, ilçe ve

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da Halkbank ve Koç Kuleleri´nde yangın çıktı

Başkent´te, Halkbank Genel Müdürlük Binası´nda, elektrik kontağından çıktığı öğrenilen yangın paniğe sebep oldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.