Müteahhitlere büyük kolaylık

Müteahhitlere büyük kolaylık

Dönüşüme teşvik kapsamında önemli çalışmalara imza atan Altındağ Belediyesi, bu seferde müteahhitlere büyük kolaylıklar sundu.

Alınan meclis kararıyla birlikte Ulubey, Önder ve Hacılar mahallelerinde görev yapan müteahhitlerin ödediği ücretlerde ve harçlarda indirime gidildi. Amaç yapılaşmaya hız kazandırmak…

Harç ve ücretlerde yüzde 50 indirim
2004 yılından itibaren Ankara’da dönüşümün öncüsü olan Altındağ Belediyesi, imar planı tamamlanan mahallelerde yapılaşmanın daha hızlı gerçekleşebilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonuncusu müteahhitlere sunulan ödeme kolaylıkları oldu.

2015 yaz aylarında 3000’den fazla kaçak yapının yıkıldığı Ulubey, Önder ve Hacılar mahallelerinde yapılaşmanın hızlanması için Altındağ Belediyesi müteahhitlere indirim sağladı. Müteahhitlerin harçlarında ve ücretlerinde yüzde50 oranında indirim yapıldı.

E- ruhsat’la müteahhitler çok hızlı ruhsat alabiliyor
İşlemlerin daha hızlı yürütülmesi için imar arşivinin tamamen taranması ve dijital ortama aktarılması ise bir diğer kolaylık olarak dikkat çekiyor. Yazışmaların elektronik bilgi sistemi üzerinde yapılıyor olması mücahitlerin işini kolaylaştıran bir diğer unsur. E- ruhsat sistemi ise müteahhitlerin ruhsatlarına daha çabuk ulaşmasını sağlıyor.

Previous Karayipler’de ada aldı
Sonraki İkinci Vatan Türkiye Programı 45 milyar dolarlık yatırım getirecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da jeotermale destek sürüyor

Jeotermal kaynak aramaları için uzmanlarla işbirliği yapılması ve Ankara’daki sebze-meyve üretimi yapan kooperatif ve birliklere makine ve ekipman desteği sağlanması Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle karara bağlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da kiralar en çok Fatih ve Başakşehir’de arttı

Yılın ilk 2 ayında 2015’in aynı dönemine göre en çok kira artışı yüzde 31 ile Fatih’te görülürken, onu yüzde 28 ile Başakşehir, yüzde 25 ile Beylikdüzü takip etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Hediye Seçiminde Yepyeni Bir Trend Başladı

Yaşam alanlarınıza göre oluşturabileceğiniz tasarımları duvarlara taşıyarak yepyeni bir trend başlatan Flowerbox, çiçek yetiştirme merakını dekoratif seçeneklerle birleştiriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 9 Kasım 2015

9 Kasım 2015 tarihinde Ankara’da  su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Ankara’yı dünyada ilk 4′ te olacak

Akyurt’ta havalimanı yakınında Ankara Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, TOBB, ATO, ASO, ATB, Akyurt Belediyesi ile ANKESOB ortaklığında yapılacak olan dev fuar alanı sayesinde dünyada sadece 3 şehirde gerçekleştirilebilen havacılık fuarları, Ankara’da

Güncel Haberler

İngiltere’de konut fiyatları 5 ayın en yüksek seviyesinde

İngiltere de konut fiyatları Mart ayında son 5 ayın en hızlı artışını gösterdiler.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.