Müteahhitlere büyük kolaylık

Müteahhitlere büyük kolaylık

Dönüşüme teşvik kapsamında önemli çalışmalara imza atan Altındağ Belediyesi, bu seferde müteahhitlere büyük kolaylıklar sundu.

Alınan meclis kararıyla birlikte Ulubey, Önder ve Hacılar mahallelerinde görev yapan müteahhitlerin ödediği ücretlerde ve harçlarda indirime gidildi. Amaç yapılaşmaya hız kazandırmak…

Harç ve ücretlerde yüzde 50 indirim
2004 yılından itibaren Ankara’da dönüşümün öncüsü olan Altındağ Belediyesi, imar planı tamamlanan mahallelerde yapılaşmanın daha hızlı gerçekleşebilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonuncusu müteahhitlere sunulan ödeme kolaylıkları oldu.

2015 yaz aylarında 3000’den fazla kaçak yapının yıkıldığı Ulubey, Önder ve Hacılar mahallelerinde yapılaşmanın hızlanması için Altındağ Belediyesi müteahhitlere indirim sağladı. Müteahhitlerin harçlarında ve ücretlerinde yüzde50 oranında indirim yapıldı.

E- ruhsat’la müteahhitler çok hızlı ruhsat alabiliyor
İşlemlerin daha hızlı yürütülmesi için imar arşivinin tamamen taranması ve dijital ortama aktarılması ise bir diğer kolaylık olarak dikkat çekiyor. Yazışmaların elektronik bilgi sistemi üzerinde yapılıyor olması mücahitlerin işini kolaylaştıran bir diğer unsur. E- ruhsat sistemi ise müteahhitlerin ruhsatlarına daha çabuk ulaşmasını sağlıyor.

Previous Karayipler’de ada aldı
Sonraki İkinci Vatan Türkiye Programı 45 milyar dolarlık yatırım getirecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı İncek 111112 ada 2 parsel imar planı değişikliği

Ankara Gölbaşı İlçesi, İncek Mahallesi 111112 ada 2 parsel ve çevresine ait 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planı Değişikliği 16 Kasım 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler

Ankara Etlik garajı bilirkişi raporu sonuçlandı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından Etlik Garajı alanındaki 4’e kadar varan emsal artışlarını yargıya taşınması sonrasında bilirkişi raporu emsal artışlarının bölge için sorun oluşturduğunu onayladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Dubai 30 Milyar Dolarlık Emlak İşlemi Yaptı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari merkezi Dubai’de bu yılın ilk yarısında gerçekleşen emlak alım-satım işlemlerinin değerinin 30.7 milyar dolara ulaştığı bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 28 Mart 2016

28 Mart 2016  tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

2015’te kasaba yaşamının doğallığı mobilyalara yansıdı

Türkiye mobilya sektörünün nabzını tutan MOSDER, 2015’in ilkbahar-yaz mobilya trendlerini açıkladı. 

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa fuarcılıkta Türkiye’nin Frankfurt’u olacak

Bu yıl 13. kez kapılarını açan Bursa İnşaat Fuarı’nı ilk kez ‘Gayrimenkul’ özel bölümü ile düzenleyen BTSO; Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Suudi Arabistan’dan dünyaca ünlü projelere hayat

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.