Müteahhitlere büyük kolaylık

Müteahhitlere büyük kolaylık

Dönüşüme teşvik kapsamında önemli çalışmalara imza atan Altındağ Belediyesi, bu seferde müteahhitlere büyük kolaylıklar sundu.

Alınan meclis kararıyla birlikte Ulubey, Önder ve Hacılar mahallelerinde görev yapan müteahhitlerin ödediği ücretlerde ve harçlarda indirime gidildi. Amaç yapılaşmaya hız kazandırmak…

Harç ve ücretlerde yüzde 50 indirim
2004 yılından itibaren Ankara’da dönüşümün öncüsü olan Altındağ Belediyesi, imar planı tamamlanan mahallelerde yapılaşmanın daha hızlı gerçekleşebilmesi için önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmaların sonuncusu müteahhitlere sunulan ödeme kolaylıkları oldu.

2015 yaz aylarında 3000’den fazla kaçak yapının yıkıldığı Ulubey, Önder ve Hacılar mahallelerinde yapılaşmanın hızlanması için Altındağ Belediyesi müteahhitlere indirim sağladı. Müteahhitlerin harçlarında ve ücretlerinde yüzde50 oranında indirim yapıldı.

E- ruhsat’la müteahhitler çok hızlı ruhsat alabiliyor
İşlemlerin daha hızlı yürütülmesi için imar arşivinin tamamen taranması ve dijital ortama aktarılması ise bir diğer kolaylık olarak dikkat çekiyor. Yazışmaların elektronik bilgi sistemi üzerinde yapılıyor olması mücahitlerin işini kolaylaştıran bir diğer unsur. E- ruhsat sistemi ise müteahhitlerin ruhsatlarına daha çabuk ulaşmasını sağlıyor.

Previous Karayipler’de ada aldı
Sonraki İkinci Vatan Türkiye Programı 45 milyar dolarlık yatırım getirecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Diyarbakır’a dev yatırım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk lojistik merkezinin Diyarbakır’da kurulması planlanıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bina tamamlama sigortası almadan konut satılamaz

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcı Nesih Tanrıverdi, müteahhitlerin artık bina tamamlama sigortasını almadan konut satışı yapamayacaklarını söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yabancı gayrimenkul sermayesi 5 milyar doları bulacak

Konut Yatırımcıları ve Geliştiricileri Derneği (KONUTDER) Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Türkiye’ye doğrudan giren toplam yabancı ticari, kurumsal ve bireysel gayrimenkul sermayesi bu yıl 5 milyar dolar olacak” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Yaz sezonu biterken gayrimenkul satışları hızlanıyor. “Ev almak isteyen yatırımcılar” alım sırasında konut tercihi, ‘bütçe’, ‘güvenlik’ konusunda kararsız kalıyor.

Güncel Haberler

Ankara Yenimahalle Yakacık imar planı değişikliği askıda

Ankara Yenimahalle Yakacık Mahallesi 1/25000 ölçekli Başkent Ankara Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uyulama İmar Planı değişikliği askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Daha Ucuza Nasıl Isınabilirsiniz?

Kışın ısınma için harcadığımız para oldukça yüksek. Doğalgazın, kömürün pahalı olması ve yalıtımsız binalar birleştiğinde yüksek faturalar ve soğuk evler kaçınılmaz oluyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.