Mustafa Tuna : Ankara’da ikinci çevre yolu ihale süreci devam ediyor

Mustafa Tuna : Ankara’da ikinci çevre yolu ihale süreci devam ediyor

Ankara’nın hızla gelişen ilçelerinin başında gelen Sincan, gelişimin ve ilerlemesinin adresi olarak vatandaşı gösteriyor.

Göreve geldiği günden bu yana vatandaşla bir araya gelerek hizmetlere yön veren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bu kez Tokatlılar Derneği ile Sincan Kültür Evinde buluştu. Sincan’ın gelişimi ve ilerlemesi için istişarelerde bulunan Başkan Tuna, “Sincan’ı 500 bin nüfusumuzla el ele yönetiyoruz.” dedi.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Tokatlılar Derneği ile bir araya geldi. Sincan Kültür Evinde bir istişare toplantısı gerçekleştiren Başkan Tuna, vatandaşın istek ve önerilerini dinlendi. Sincan’a yapılan ve yapılacak projeler hakkında da vatandaşa bilgiler veren Başkan Tuna, yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Sincan’a yapılan hizmetlerde vatandaşın fikirlerinin çok önemli olduğunu belirten Tuna, “ Vatandaşımızın isteği bizim rehberimiz oldu. Onların talepleri ile de güzel hizmetlere vesile olduk. El ele çalışıp Sincan’ı geleceğe taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

HUZURLU BİR KENT
81 vilayetten vatandaşın bir arada yaşadığı Sincan’ın huzurlu bir kent olduğunun altını çizen Başkan Tuna, “ Sincan’ımız emniyetin verilerine göre Ankara da nüfus oranına göre sorunların en az yaşandığı ilçelerin başında geliyor. Bu sebeple de Sincan’ımız yoğun bir göç alıyor ve nüfusumuz her geçen gün artıyor. Sincan, Anadolumuzun küçük bir modeli, huzurlu bir kent.” dedi.

İKİNCİ ÇEVRE YOLUNUN İLK ADIMI
Ankara çevre yolunun gelecekte yetersiz kalabileceğini vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Şu an bir çevre yolu yetiyor gibi görünüyor. Ancak eskiden birinci çevre yolundan 5-10 araç geçerken şimdi orada da yoğun bir trafik var. Yapılacak bu bağlantı yolları projemiz birinci çevre yolunun paralelinde yer alıyor. İkinci bir çevre yolunun ilk adımı olacak diyebiliriz. İhale süreci devam ediyor. Yakında Karayolları Genel Müdürlüğümüz inşaata başlayacak. ” dedi.

“EL ELE ÇALIŞIYORUZ”
Başkan Tuna, Sincan’ı hep birlikte tek yürek olarak yönettiklerini söyledi. Vatandaşın her sorunu ile yakından ilgilendiklerini belirten Başkan Tuna; “ Bizim kapımız herkese açık… Belediyeler dert kapısıdır. Vatandaş derdini anlatmak için tabi ki bizlere gelecek. Bizde elimizden gelen her yardımı yapmakla mükellefiz. Vatandaşın her sıkıntısını takip etmek ve sonuçlandırmak için gayret ediyoruz.” dedi.

Previous Uransan, Queen Park ile konutta 2016 trendini Ankaralılar ile buluşturuyor
Sonraki Ankara Keçiören Esertepe Mahallesi’nde yapılan dev park yarın açılıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

AVM’lerde ‘kur’ pazarlığı başladı

Markalar, dolar ve euro’daki hızlı artışın ardından AVM yönetimlerinden kirada ‘kur sabitlemesi’ istiyor. Bazı AVM’ler bu talebe sıcak bakarken bazıları özel paket hazırladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Aşağı Yurtçu Mahallesi’ne 4 bin kişilik camii

Etimesgut Aşağı Yurtçu Mahallesi’ne 4 bin kişilik camii yapılacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gayrimenkul Haziranda Kazandırdı

Garanti’nin desteğiyle Reİdin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Haziran ayı raporu yayımlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’a 100 Bin Araçlık Otopark

Topbaş, İstanbul’a çoğunluğu kapalı olmak üzere 100 bin araçlık otopark yapılacağını ve toplam kapasiteyi 250 bine çıkaracaklarını söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 14 Aralık 2015

14 Aralık  2015 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 8 Ocak 2016

8 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.