Mustafa Tuna : Ankara’da ikinci çevre yolu ihale süreci devam ediyor

Mustafa Tuna : Ankara’da ikinci çevre yolu ihale süreci devam ediyor

Ankara’nın hızla gelişen ilçelerinin başında gelen Sincan, gelişimin ve ilerlemesinin adresi olarak vatandaşı gösteriyor.

Göreve geldiği günden bu yana vatandaşla bir araya gelerek hizmetlere yön veren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bu kez Tokatlılar Derneği ile Sincan Kültür Evinde buluştu. Sincan’ın gelişimi ve ilerlemesi için istişarelerde bulunan Başkan Tuna, “Sincan’ı 500 bin nüfusumuzla el ele yönetiyoruz.” dedi.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Tokatlılar Derneği ile bir araya geldi. Sincan Kültür Evinde bir istişare toplantısı gerçekleştiren Başkan Tuna, vatandaşın istek ve önerilerini dinlendi. Sincan’a yapılan ve yapılacak projeler hakkında da vatandaşa bilgiler veren Başkan Tuna, yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Sincan’a yapılan hizmetlerde vatandaşın fikirlerinin çok önemli olduğunu belirten Tuna, “ Vatandaşımızın isteği bizim rehberimiz oldu. Onların talepleri ile de güzel hizmetlere vesile olduk. El ele çalışıp Sincan’ı geleceğe taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

HUZURLU BİR KENT
81 vilayetten vatandaşın bir arada yaşadığı Sincan’ın huzurlu bir kent olduğunun altını çizen Başkan Tuna, “ Sincan’ımız emniyetin verilerine göre Ankara da nüfus oranına göre sorunların en az yaşandığı ilçelerin başında geliyor. Bu sebeple de Sincan’ımız yoğun bir göç alıyor ve nüfusumuz her geçen gün artıyor. Sincan, Anadolumuzun küçük bir modeli, huzurlu bir kent.” dedi.

İKİNCİ ÇEVRE YOLUNUN İLK ADIMI
Ankara çevre yolunun gelecekte yetersiz kalabileceğini vurgulayan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Şu an bir çevre yolu yetiyor gibi görünüyor. Ancak eskiden birinci çevre yolundan 5-10 araç geçerken şimdi orada da yoğun bir trafik var. Yapılacak bu bağlantı yolları projemiz birinci çevre yolunun paralelinde yer alıyor. İkinci bir çevre yolunun ilk adımı olacak diyebiliriz. İhale süreci devam ediyor. Yakında Karayolları Genel Müdürlüğümüz inşaata başlayacak. ” dedi.

“EL ELE ÇALIŞIYORUZ”
Başkan Tuna, Sincan’ı hep birlikte tek yürek olarak yönettiklerini söyledi. Vatandaşın her sorunu ile yakından ilgilendiklerini belirten Başkan Tuna; “ Bizim kapımız herkese açık… Belediyeler dert kapısıdır. Vatandaş derdini anlatmak için tabi ki bizlere gelecek. Bizde elimizden gelen her yardımı yapmakla mükellefiz. Vatandaşın her sıkıntısını takip etmek ve sonuçlandırmak için gayret ediyoruz.” dedi.

Previous Uransan, Queen Park ile konutta 2016 trendini Ankaralılar ile buluşturuyor
Sonraki Ankara Keçiören Esertepe Mahallesi’nde yapılan dev park yarın açılıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Yenimahalle’den “tasarruf” sağlayan üretim

* Yenimahalle’den “tasarruf” sağlayan üretim * Kaynaklar halka hizmete ayrılıyor

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut alım satımında tapuya dikkat

Satın alınacak konutun tapusunda yer alan numara ile alacağınız dairenin numarası uyumlu olmalı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye İMSAD’dan “30. Yıl” Kitabı

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, “1989 yılında 793 milyon dolar olan inşaat malzemesi ihracatımız,  bugün 21,3 milyar dolara ile ülkemiz toplam ihracatı içinde yüzde 14 paya ulaşmıştır.  52,3

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya 28164 ada 5 parsel Nazım İmar Planı revizyonu askıda

Çankaya ilçesi 28164 ada 5 nolu imar parseline ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı revizyonu 11/10/2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kırşehir Temiz İçme Suyuna Kavuşuyor

Kırşehir Belediyesi tarafından Dünya Bankası Finansmanı ile yapılan Kırşehir Su Temini Sistemi’nin Rehabilitasyonu ve Scada Kurulumu Projesi

Güncel Haberler 0 Yorum

İşsizlik Ocak Ayında Arttı

Türkiye genelinde işsiz sayısı 2014 yılı Ocak döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 49 bin kişi azalarak 2 milyon 841 bin kişi olarak gerçekleşti.