MÜSİAD Ankara TOKİ Başkanı Ergün Turan’ı konuk etti

MÜSİAD Ankara TOKİ Başkanı Ergün Turan’ı konuk etti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi belirli periyotlarla düzenlediği kurumsal bilgilendirme toplantıları kapsamında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M.Ergün Turan’ı üyeleri ile bir araya getirdi.

TOKİ faaliyetleri hakkında detaylı bir sunum yapan Başkan Ergün Turan 2016 ve 2023 hedeflerinden, toplu konut ve şehirleşme politikalarına kadar MÜSİAD Ankara üyesi iş adamlarını bilgilendirdi.

İNSANI MERKEZE ALAN ŞEHİRLEŞME ANLAYIŞINI BENİMSEMELİYİZ
Toplantının açılışında konuşan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, 2015 yılında gerçekleştirdikleri kurumsal bilgilendirme toplantılarına 2016 yılında da hızla devam edeceklerini belirtti. TOKİ’nin sosyal devlet yaklaşımı ile alt gelir grubuna yönelik konut inşasının öneminin altını çizen Başkan Erdal, şehirleşmede benimsenecek insanı merkeze alan bir anlayışa ihtiyaç olduğunu belirtti. “Sahip olduğumuz kadim kültürü incelediğimiz zaman mekanik şehirler değil, insan merkezli şehirler görüyoruz. TOKİ’nin bundan sonraki projelerinde bu anlayışa geçiş yapması kültürümüzün yaşatılması açısından önemli bir adım olacaktır” dedi.

SİVİL TOPLUMUN GÖRÜŞLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Programın ardından MÜSİAD Ankara üyelerinin sorularını yanıtlayan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’a İlhan Erdal tarafından geleneksel hat sanatı eseri hediye edildi. M. Ergün Turan, 2016 yılı hedeflerinin 60 bin konut olduğunu belirtti. Son dönemdeki gelişmeler ile özellikle yurt dışında konut üretimi konusunda adımların atıldığını belirten Başkan Turan, TOKİ olarak çatı kuruluş rolü üstlenmeyi planladıklarını ifade etti. Sivil toplum kuruluşları ile gerçekleştirdikleri görüşmelerde birçok farklı konu hakkında görüşleri önerileri alma fırsatı elde ettiklerini belirten Başkan Turan, MÜSİAD’ın veri ve öneri üretimi konusunda sahip olduğu öncü rolü önemsediklerini vurguladı.Anadolu

Previous Türk Alman Üniversitesi Kampüsünü, TOKİ inşa edecek
Sonraki Menteşe 2. Etap TOKİ'de Bin 100 konut yer alacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İncirli-Söğütlüçeşme Arasında Yeni Metro Hattı Yapılacak

İstanbul’un en önemli ulaşım projesi olarak hayata geçirilen Marmaray’ın benzeri yapılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

En Büyük Karma Proje Nisanda İlklerle Açılıyor

1.1 milyar TL’lik yatırımla hayata gecen Mail of İstanbul, nisanda acılıyor. 1.092 rezidans, 350 mağaza ve eğlence merkezinin yanı sıra birçok ilke imza atacak proje günde 10 bin kişiyi ağırlayacak.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 10 Eylül 2015

10 Eylül 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray Hattı’nın ÇED raporu tamamlandı

Projede yer alacak 17 istasyon şöyle: Sefaköy, Armoni Park, Borusan, Sanayi, Gümrük Yolu, Halkalı Merkez, TOKİ 1, TOKİ 2, Arena Park, MASKO, Ziya Gökalp, Atatürk Oto Sanayi-1, Atatürk Oto Sanayi-2,

Güncel Haberler 0 Yorum

Sefaköy Havarayı 20 Ağustos 2014 Tarihinde İhale Edilecek

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir Havaray projesinin etüd çalışması 20 Ağustos 2014 tarihinde ihale edilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’nın otopark sorunu

Trafikteki araçların çokluğu ve sorumsuzluğu Ankara trafiğini bazen tam bir keşmekeşe çeviriyor

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.