Muhanver Gözüm:“İnşaata giren işin inceliğini bilmeli”

Muhanver Gözüm:“İnşaata giren işin inceliğini bilmeli”

Başkent Ankara’da çok sayıda kaliteli konut ve iş merkezi projesinde imzası bulunan MFZ Grup’un ortaklarından Muhanver Gözüm, inşaat sektörünün ekonominin dinamosu olduğunu vurgulayarak “Böylesine önemli bir sektöre girenlerin sayısı artıyor. Ancak öncelikle işin inceliğini bilmek, müşteriyi iyi tanınmak ve konutu sattıktan sonra da iyi bir şekilde iletişimi devam ettirmek gerekiyor” dedi…

Yaşam Projeleri: Öncelikle MFZ Grup’u yakından tanıyabilir miyiz?

Muhanver Gözüm: MFZ Grup olarak ortaklarım Zeynal Durkut ve Fevzi Akbulut ile Çukurambar, Balgat gibi Ankara’nın önemli noktalarında birçok konut iş merkezi ve plazalara imza attık. Son 10 yıldır Ankara’nın siluetinde bir değişim meydana geldi, bu köklü değişimde firmamızın da önemli katkıları oldu.

Yaşam Projeleri: MFZ Grup’un hayata geçirdiği projeler nelerdir?

Muhanver Gözüm: Artık Çayyolu, Ümitköy, İncek gibi alanlar en gözde ve tercih edilen lokasyon merkezleri oldu. En son Beytepe’de 400’e yakın daire ve ticari alanlardan oluşan, elit olarak adlandırabileceğimiz, belirli gelir seviyesinin üstündeki insanlara hitap eden büyük bir proje gerçekleştirdik. Şuan Çayyolu’nun Beytepe ile birleştiği değerli lokasyonda “Allora Beytepe” konut projesini hayata geçiriyoruz.

Yaşam Projeleri: Allora Beytepe projeniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Muhanver Gözüm:Allora Beytepe, 28 ve 35 katlı iki kule ve konut bloklarından bağımsız her biri 3’er katlı 13 dükkandan oluşuyor. Farklı tiplerde toplam 114 daireye sahip Allora Beytepe’nin en çok öne çıkan özelliklerinden biri; geniş, ferah ve 3 cepheden ışık alan daireleri… Projede en küçük daire 150 metrekareden başlarken, standart ve dubleks daire tipleri ile konut almak isteyenlere farklı seçenekler bulunuyor.

Yaşam Projeleri: Allora Beytepe projenizin sunduğu ayrıcalıklar nelerdir?

Muhanver Gözüm: Allora konutlarını, Ankaralı’nın tüm geleneksel isteklerini karşılayacak şekilde inşa etmeyi kararlaştırdık. Allora’da 2 artı 1 konutlar bile 150 metrekareden başlıyor, 480 metrekareye kadar çıkıyor. Hatta daha geniş ve ferah mekanlarda yaşamak isteyen müşterilerimiz için de 5+1 konutlardan bazılarını 4+1’e de dönüştürebiliyoruz. Allora Beytepe’deki konutlar yalnızca dört duvardan oluşmuyor. Tüm daireler sabit odaların dışında farklı mekanları da içeriyor. Allora Beytepe konutlarında da odaların içinde başka odalar da var. Örneğin, yatak odası içinde giyim odası, geniş mutfakta oturma grubu bile koyulabilecek oda büyüklüğünde bir bölüm, salonda yemek odası için özel ayrılan kısım… Üstelik 2+1 tipteki en küçük dairelerimizde bile aynı sisteme yer verdik. Projemizi gezenler bu farklı mimari yapıdan oldukça etkileniyor, sürprizlerle karşılaştıklarını ifade ediyorlar. Sosyal donatı alanlarını da aidatların yükselmesine yol açacak gereksiz unsurları katmadan oluşturuyoruz.

Yaşam Projeleri: Allora Beytepe projesi fiyat aralığı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Muhanver Gözüm: Projemizde daire fiyatları sınırlı bir süre için 550 bin-980 bin TL arasında satışa sunuluyor.

Yaşam Projeleri: Allora Beytepe projesi’ni ne zaman teslim etmeyi hedefliyorsunuz?

Muhanver Gözüm: Şehrin merkezine çok farklı bir konfor anlayışı getiren Allora Beytepe projemiz önümüzdeki yılın ortalarında konut sahipleriyle buluşacak.

Yaşam Projeleri: Sizce Ankaralı konut alıcısı nelere önem veriyor?

Muhanver Gözüm: Ankaralı konut alıcısının vazgeçemediği bazı özellikler var. Bunlardan en önemlisi geniş ve ferah konutlara yönelik ilgiler. Ankaralıyı, nefes almanın bile çok zor olduğu küçük küçük mekanlarda oturtamazsınız. Bununla ilgili denemelerin çok başarılı olmadığına şahit oluyoruz. Hele hele komşuluk ilişkisi kurulamayacak konutlar bu kentin ruhuna aykırı. Çünkü Ankaralı sıcakkanlı, yardımsever ve belirli kültür birikimine sahiptir. Başkentli, dar, sıkıcı, karanlık, komşuluk ilişkilerinin olmadığı mekanlarda oturmak istemez. Bu nedenle Çayyolu’nun Beytepe ile birleştiği çok değerli lokasyonda projesi hızlı bir şekilde süren Allora konutlarını, Ankaralı’nın tüm geleneksel isteklerini karşılayacak şekilde inşa etmeyi kararlaştırdık.

Yaşam Projeleri:Hayata geçireceğiniz yeni projeleriniz var mı?

Muhanver Gözüm: Şuan hedefimiz ve çabamız Allora Beytepe projemizi sahipleriyle buluşturabilmek. Önümüzdeki dönemde yeni projelerle Ankara’yı kaliteli konutla buluşturmaya devam edeceğiz.

Yaşam Projeleri:Ankara gayrimenkul sektörünü nasıl değerlendirirsiniz?

Muhanver Gözüm: Ekonominin dinamosu inşaat sektörü herkesi cezbediyor. Belli bir ekonomik birikimi olan herkes bu sektöre atılmak istiyor. Ancak öncelikle işin inceliğini bilmek, müşteriyi iyi tanınmak ve konutu sattıktan sonra da iyi bir şekilde iletişimi devam ettirmek gerekiyor. Sonradan sektöre giren firmalar müşteriyi mağdur edebiliyor. Herhangi bir sıkıntı yaşandığında kişiler karşılarında muhatap bulamıyor. Sektördeki güven sorunu da bu kişiler nedeniyle ortaya çıkıyor.

 

www.yasamprojeleri.com

 

Yayınlanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğrafın tüm hakları www.yasamprojeleri.com’a aittir. Ancak alıntılanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğraf, www.yasamprojeleri.com linki verilerek kullanılabilir.

Previous API Investment Essenora projesini yurtdışında satacak
Sonraki Merkez Lokantası’nın yeni sahibi Kaşıbeyaz oldu

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Yeni Borçlar Kanunu ve Ticari Kiralar ile Diğer Kiraların Farkı

Bilindiği gibi 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren Türk Borçlar Kanunu 1955 Tarihli Gayrimenkul kiraları hakkındaki kanunu yürürlükten kaldırmış,  1963 yılından beri  (Gayrimenkul kiraları hakkındaki kanunun bazı maddeleri bu tarihte

Makaleler 0 Yorum

Ankara’da Yaşam Alanı ve Kentsel Dönüşüm

Nüfusu 6 Milyon kişiye yaklaşan Başkent Ankara’da Gayrimenkul sektörü açısından büyük bir gelişme yaşanmakta.

Makaleler 0 Yorum

Emlak Müşavirliği kanunu ile getirilecek yenilikler

Merhaba yasamprojeleri.com okurları, bu yazımda emlak tasarısının yasalaşması ile sektörde meydana gelecek büyük değişiklikler hakkında sizlere çeşitli bilgiler vermek istiyorum.

Makaleler 0 Yorum

İkinci Vatan Türkiye Programı 45 milyar dolarlık yatırım getirecek

İkinci Vatan Türkiye Programı ülkemize yılda 45 milyar dolarlık doğrudan yatırım getirecek…

Makaleler

Ankara Gayrimenkul sektörüne yabancı yatırımcı ilgisi

Ankara gayrimenkul sektörü son yıllarda hızlı bir ivme kaydetti.

Makaleler 0 Yorum

Yabancı yatırımcı GYF’lere ilgi duyuyor

Avrupa’nın sektöründe en büyük fuarı olan ve bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen Expo Real Fuarı için 5-7 Ekim tarihlerinde yine Münih’teydik.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.