MOSDER tasarım yarışmasına rekor katılım

MOSDER tasarım yarışmasına rekor katılım

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER),mobilya sektörünün nabzını tutan ve bu yıl 11.’sini düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na geçen yıllara göre rekor başvuru yapıldı.

Jüri değerlendirmesi sonucu yarışmaya katılan 255 projeden 18’i finale kalmaya hak kazanırken, 54 projeyle en çok başvurunun geldiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ödüllendirildi.

Türkiye mobilya sektörünün yüzde 75’ini temsil eden Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) 11 yıldır organize ettiği üniversite-sanayi işbirliğinin en iyi ve başarılı örneklerinden biri olan Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın finalistleri belirlendi. Alanında uzman akademisyen ve tasarımcıların seçtiği 18 proje finale kalmaya hak kazandı. Bu yıl en çok başvurunun olacağı üniversiteyi de ödüllendireceğini duyuran MOSDER, 10 bin TL’lik ödülü de,  54 proje başvurusu gerçekleştiren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne takdim edecek. Belirlenen finalistler arasından kategorilerine göre seçilecek kategori birincileri Kasım ayında gerçekleştirilecek törenle ödüllendirilecek.

Tasarım hakları korunuyor
Jüri değerlendirmeleri sonucunda belirlenen finalist projelerin prototipleri, MOSDER üyeleri tarafından üretilerek hayata geçirilecek. Yarışma finalistlerine başarı sertifikası ve toplam 84 bin TL ödül verilirken, tasarım haklarının korunması için finale kalan projelerin sahiplerine Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylı “Endüstriyel Tasarım Tescil Belgeleri” verilecek.

Öğrenciler tasarıma teşvik ediliyor
2005 yılından beri düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması, öğrencileri tasarıma, üretmeye teşvik ederken sektöre de hareket getiriyor. Her yıl tasarımla ilgili bölümlerden üniversite öğrencilerinin katılım gösterdiği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na bugüne kadar yaklaşık 3 bin proje katıldı. 11 yıllık süreçte toplam 268 projenin finale kaldığı yarışmalarda bugüne kadar toplam 1 milyon TL ödül dağıtıldı. Her biri alanında uzman akademisyenlerin jüri üyeliğinde seçilen tasarım projeleri; özgün, yenilikçi, kullanıcıya ve üreticiye sunduğu fayda, üretim kolaylığı ve estetik kalite kriterleri dikkate alınarak değerlendiriliyor.

Previous Ofis 99 İş Kulesi
Sonraki ANKAmall’da çocuklara yönelik atölyeler sürüyor

Diğer Yazılar

Etkinlikler

Avrupa Hazır Beton sektörü İstanbul’da buluşuyor

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) 2015 Kongresi İstanbul’da düzenlenecek. Toplantıya Türkiye Hazır Beton Birliği ev sahipliği yapacak.

Etkinlikler 0 Yorum

Beton 2017 Hazır Beton Kongresi ve Fuarı

Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından düzenlenen ‘Beton 2017 Hazır Beton Kongresi ve Fuarı’, hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini bir araya getirecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Turkeybuild İstanbul 10 Mayıs’ta kapılarını açıyor

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması olan “Uluslararası Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un 39’uncusu 10-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.

Etkinlikler

Akıllı ev hırsızı cepten yakalıyor

Tayvan güvenlik firmaları, 17-20 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 19. kez düzenlenecek ISAF 2015’te dünya standartlarındaki ürünlerini üretici ve tüketiciler ile buluşturacak.

Etkinlikler 0 Yorum

Gayrimenkul Sektörü Çalıştayı 16 Ocak’ta başlıyor

Gayrimenkul sektörünün vizyonu bu çalıştayda konuşulacak

Etkinlikler 0 Yorum

MARBLE 26-29 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenecek

Dünya doğaltaş sektörünün İzmir buluşması olan MARBLE (Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı), 20’nci kez kapılarını açıyor.