MOSDER tasarım yarışmasına rekor katılım

MOSDER tasarım yarışmasına rekor katılım

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER),mobilya sektörünün nabzını tutan ve bu yıl 11.’sini düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na geçen yıllara göre rekor başvuru yapıldı.

Jüri değerlendirmesi sonucu yarışmaya katılan 255 projeden 18’i finale kalmaya hak kazanırken, 54 projeyle en çok başvurunun geldiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ödüllendirildi.

Türkiye mobilya sektörünün yüzde 75’ini temsil eden Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin (MOSDER) 11 yıldır organize ettiği üniversite-sanayi işbirliğinin en iyi ve başarılı örneklerinden biri olan Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’nın finalistleri belirlendi. Alanında uzman akademisyen ve tasarımcıların seçtiği 18 proje finale kalmaya hak kazandı. Bu yıl en çok başvurunun olacağı üniversiteyi de ödüllendireceğini duyuran MOSDER, 10 bin TL’lik ödülü de,  54 proje başvurusu gerçekleştiren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne takdim edecek. Belirlenen finalistler arasından kategorilerine göre seçilecek kategori birincileri Kasım ayında gerçekleştirilecek törenle ödüllendirilecek.

Tasarım hakları korunuyor
Jüri değerlendirmeleri sonucunda belirlenen finalist projelerin prototipleri, MOSDER üyeleri tarafından üretilerek hayata geçirilecek. Yarışma finalistlerine başarı sertifikası ve toplam 84 bin TL ödül verilirken, tasarım haklarının korunması için finale kalan projelerin sahiplerine Türk Patent Enstitüsü tarafından onaylı “Endüstriyel Tasarım Tescil Belgeleri” verilecek.

Öğrenciler tasarıma teşvik ediliyor
2005 yılından beri düzenlenen Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması, öğrencileri tasarıma, üretmeye teşvik ederken sektöre de hareket getiriyor. Her yıl tasarımla ilgili bölümlerden üniversite öğrencilerinin katılım gösterdiği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na bugüne kadar yaklaşık 3 bin proje katıldı. 11 yıllık süreçte toplam 268 projenin finale kaldığı yarışmalarda bugüne kadar toplam 1 milyon TL ödül dağıtıldı. Her biri alanında uzman akademisyenlerin jüri üyeliğinde seçilen tasarım projeleri; özgün, yenilikçi, kullanıcıya ve üreticiye sunduğu fayda, üretim kolaylığı ve estetik kalite kriterleri dikkate alınarak değerlendiriliyor.

Previous Ofis 99 İş Kulesi
Sonraki ANKAmall’da çocuklara yönelik atölyeler sürüyor

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

3 bin yatırımcı İstanbul’da buluşacak

Uluslararası İşbirliği Platformu tarafından tertip edilen 6. Boğaziçi Zirvesi, 80 ülkeden ekonomi ve siyaset dünyasının önemli isimlerini bir araya getiriyor.

Etkinlikler

Gayrimenkul Yatırım Fonları bu panelde konuşulacak

Ak Portföy tarafından düzenlenen “Yepyeni Bir Varlık Sınıfı:Gayrimenkul Yatırım Fonları” konulu toplantı 13 Mayıs Çarşamba günü Sabancı Center’da gerçekleştirilecektir.

Etkinlikler 0 Yorum

Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutu İncelendi

“Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutu” konulu sempozyum,Çevre ve Şehircilik Bakanı idris Güllüce ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikler 0 Yorum

“Her Ses Bir Nefes” Ankara Bilkent Center AVM’de

Etkinlikleriyle özel günleri unutulmaz kılan Bilkent Center, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında ‘’Her Ses Bir Nefes’’ sergisine ev sahipliği yapıyor!

Etkinlikler 0 Yorum

İSMOB’ta hedef 750 milyon dolarlık ihracat

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)’nin 12 – 17 Ocak 2016 tarihleri arasında TÜYAP’ta 12. kez düzenleyeceği ‘İstanbul Mobilya Fuarı’ İSMOB 2016, 250’den fazla yerli ve yabancı katılımcıyla 100 binin üzerinde

Etkinlikler 0 Yorum

39. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 10- 14 Mayıs’ta!

Dünyanın beş büyük yapı fuarından biri olan, 39 yıldır Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 10-14 Mayıs’ta 111.000 ziyaretçisiyle yapı sektörünü buluşturuyor.