Meydan parkı Trabzon’a ayrı bir hava katacak

Meydan parkı Trabzon’a ayrı bir hava katacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Meydan Parkı 2. Etap düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.

Vatandaşların uğrak yeri olan ve Belediye tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan 1. Etap ile bir bütünlük arz edecek 2. Etap düzenlemeleri Ue birlikte bölgenin tarihi dokusu da aslına uygun olarak yeniden ortaya çıkacak. 6 bin 500 metrekarelik alanın 15 bin metrekareye çıkartıldığı birinci etap düzenleme çalışmalarının ardından her yaştan insanın akınına uğrayan Meydan Parkında, 2. etap düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla sosyal alanlar daha da artmış olacak.

Belediye eski binası, İskenderpaşa Camii ve çevresindeki tarihi binaların da restore edüerek çeşitli fonksiyonlarla vatandaşların hizmetine sunulacağı 2. Etap düzenleme çalışmaları hızla sürüyor. Meydan Parkı 2. etap düzenleme çalışmaları kapsamında Belediye eski binasına ek olarak yapılan yapılar ile tarihi İskenderpaşa Camii’ne ek olarak yapılan eklentilerin yıkılması ve kazma çalışmalarının tamamlanmasını ardından inşaat çalışmalarına başlandı. Meydan Parkı 1. Etabına entegre edilecek 2.etap çalışmaları kapsamında tarihi caminin şadırvanlarına yürüyen merdivenlerle inilecek.(Günboyu)

Previous 2015 kira gelir vergisi istisna tutarı belli oldu
Sonraki Dünya müteahhitlerinin başkanı Emre Aykar oldu

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Polatlı’da Kutlu Doğum Parkı açıldı

Polatlı Belediyesi tarafından yaptırılan, Kutlu Doğum Parkı düzenlenen törenle açıldı. Şehitlik Kaş’ında 30 dönüm arazi üzerine inşa edilen parkta, çay bahçesi, oyun grubu, namazgah, cami bulunuyor. Parkın açılışını, Başbakan Yardımcısı

Park / Doğa 0 Yorum

Bambus Plajı yıkılacak mı?

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, falezlere beton dökülerek yapılan Bambus Plajı’ nı eninde sonunda yıkacaklarını söyledi .

Park / Doğa 0 Yorum

Ankara’da savaş yadigarı alan milli park ilan edildi

Ankara ili, Polatlı ve Haymana ilçeleri sınırları içerisinde yer alan saha, Bakanlar Kurulu kararı ile “Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı” ilan edildi.

Park / Doğa 0 Yorum

Yenimahalle parklarıyla örnek ilçe

Yenimahalle  Belediyesi, Turgut Özal Mahallesi’nde yaklaşık 14 dönüm alana her yaştan vatandaşın yorgunluğunu atabileceği, spor yapabileceği ve çocukların güvenli şekilde oynayabileceği bir parkı daha kazandırdı.

Park / Doğa 0 Yorum

Sincan’da yeşil alan ve park seferberliği

Sincanlılar, modern ve güvenli sosyal yaşam alanlarıyla buluşmaya devam ediyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Mogan Gölü temizleniyor

Gölbaşı Mogan Gölü’nde başlatılan temizlik çalışmaları hızlandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kapsamda Mogan Gölü’nde dip çamuru temizlik fizibilite çalışmalarına başladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.