Mevlüt Açıkgöz : Sosyal konut açığı sürüyor

Mevlüt Açıkgöz : Sosyal konut açığı sürüyor

Yurtdışında önemli projeleri imza atan Tamer İskele ve Kalıp Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Açıkgöz, Türkiye’de sosyal konut açığının sürdüğünü, buna bağlı olarak iskele ve kalıp sektörünün büyümeye devam edeceğini söyledi.

Türkiye’de özellikle TOKİ’nin sosyal konutlarına kalıp üretittiklerini, Van depreminin ardından yapılan 15 bin konutun yüzde 70’inin kalıp sistemini firmalarının verdiğini belirten Açıkgöz, Kuzu Toplu Konut’un İranda gerçekleştirdiği 55 bin konutluk dev projenin kalıplarını da tedarik ettiklerini kaydetti. Açıkgöz, orta ve üst sınıflara hitap eden konut ve iş yerlerinde fazlalık olmasına karşın sosyal konutlarda açık bulunduğunu belirterek, mavi yakalı çalışanların sadece yüzde 5’inin konut sahibi olduğunu vurguladı.

TOKİ’nin orta vadede 700 bin konut yapmayı hedeflediğini belirten Açıkgöz, ekonominin lokomotifi inşaat sektörünün ayakta kalması için kamu yatırımlarınm sürmesi gerektiğini söyledi. Cezayir’de tünel kalıp sisteminde iyi pazar yakaladıklarını da belirten Açıkgöz, bu ülkede devlet desteğiyle daha büyük işler alabileceklerini, TOKİ’nin devreye girerek konut yapımını üstlenmesi halinde, bunun yapımım gerçekleştirecek müteahhitlerin teminat mektubunu Türkiye’de çalıştığı banka ile çözebileceğini, böylece finansman anlamında da rahatlama olacağım anlattı. Bu yöntemle TOKİ’nin yıllık 10 milyar dolarlık iş üstlenebileceği ve bunu Türk mütealıhitlerine dağıtarak kendisinin de para kazanabüeceğini ifade eden Açıkgöz, “Bu parayı da içerideki sosyal projelerin finansmanında, fabrikayapımında kullanabüir ” dedi.Dünya

Previous Doğumevi arsası Başyapı'nın oldu
Sonraki Demir Romance Mart ayı boyunca kampanya düzenledi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Çilek’ten 50’ye varan indirim

Bebek, çocuk ve genç odası denince akla gelen ilk marka Çilek, birbirinden eğlenceli ve renkli ürünlerine 50’ye varan indirim uygulayarak miniklerin karne heyecanına ortak oluyor.

Firma Haberleri

İnşaattaki durgunluk ‘Tek Kata’ uğramadı

Türkiye’de yaz döneminin başlamasıyla seçim başta olmak üzere yaşanan gelişmelerden etkilenen gayrimenkul sektörü durgunluğa girerken, özel konseptli proje geliştiren konut firmaları satış grafiklerini yukarıya taşıyorlar.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sinpaş İncek Life’ın Yüzde 85’i Satıldı

 SİNPAŞ  GYO’nun Ankara’da 150 dönüm arazi üzerinde inşa ettiği 548 konutluk İncek Life projesinde satış sürüyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sinpaş Bomonti Time

Sinpaş Tower ofis projesinden sonra bölgedeki ikinci projesinini eylülde satışa çıkaracak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Eminevim’e 2 yeni kalite belgesi

Emin Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Eminevim, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi ile EN ISO 15838 Müşteri İletişim Merkezi Yönetim Sistemi Belgesi ile 2 yeni belge aldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Siltaş Teraspark’ın Temel Atma Törenini Yapıldı

İnşaat sektöründe emin adımlarla büyüyen Siltaş Yapı, Pendik Kurtköy Teraspark konseptinin temel atma törenini gerçekleştirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.