Metro istasyonu aktarma alanına korunaklı durak

Metro istasyonu aktarma alanına korunaklı durak

Ankara toplu taşımacılığının büyük bir kısmını otobüs ve metro ağıyla karşılayan EGO Genel Müdürlüğü, Başkentlilerin ulaşımlarını etkin, verimli, hızlı ve konforlu bir şekilde yerine getirmek için çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ümitköy metro aktarma alanına yapılan 700 metrekarelik üstü kapalı durak, yolcuları yazın güneşten, kışın da yağıştan koruyor

Toplu taşıma araçlarıyla günde yaklaşık 1 milyon 250 bin kişinin ulaşımını sağlayan EGO Genel Müdürlüğü, yolcuların olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için de modern ve korunaklı durakları hizmete sokuyor.
Genel Müdür Necmettin Tahiroğlu, merkezi arterlerdeki trafik yoğunluğunu azaltarak vatandaşlara daha hızlı ve daha konforlu ulaşım imkanı sağlayacak uygulamala
rı bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. Bu kapsamda Kızılay-Çayyolu raylı sistem hattının, 15 farklı otobüs hattıyla entegre duruma getirildiğini bildiren Genel Müdür Tahiroğlu,  aktarma bölgesi olan Ümitköy Metro İstasyonu alanındaki durağı da, yolcuları, yazın güneşten, kışın yağıştan koruyacak şekilde üstü kapalı hale getirdiklerini söyledi.

700 METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE KAPALI AKTARMA DURAĞI-

Başta Etimesgut, Elvankent, Sincan, Yenikent, Fatih ve Cimşit gibi farklı bölgelerden ring otobüsleriyle gün boyu gelen yaklaşık 40 bin yolcunun, Ümitköy Metro İstasyonu’nu aktarma alanı olarak kullandığını belirten Tahiroğlu, şöyle devam etti:
“Sabah pik saatlerde 12 bin civarında, toplamda ise yaklaşık 40 bin yolcunun gün içinde kullandığı durağı, vatandaşları kışın yağmur ve kardan, yazın da güneşten koruyacak şekilde inşa ettik. 700 metrekare büyüklüğündeki durakta, otobüslerin geliş zamanlarını gösteren 6 adet dijital ekranlı tabela bulunuyor. Böylece vatandaşlar bu konuda da bilgilendirilmiş oluyor ve gereksiz yere beklemeleri önleniyor. Aktarma durağında,  metro istasyonundan çıkan yolcuların kullanacağı oturma bankları da yer alıyor.”

Previous Konut fiyatları artacak mı?
Sonraki Ankara su kesintisi 9 Kasım 2015

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kocaeli Sapakpınar Köyü’nde Yeni Yollar Açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, imar planlan kapsamında yol çalışmaları gerçekleştiriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konuta Yön Verenler Adana’da Buluştu

Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde

Güncel Haberler 0 Yorum

Yat Limanında Engel Kalmadı

Resmi Gazete’de yayımlanan Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı’na göre, Milas’ın Güllük Beldesi’nde yer alan yat limanı alanı için onaylanan nazım imar planı ile uygulama imar planı değişikliklerine yapılan itirazlar reddedildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kredi Faizlerindeki Artış Konut Satışlarını Olumsuz Etkiledi

Türkiye İMSAD’ın 2014 Ağustos Aylık Sektör raporuna göre, 2014’ün ilk yedi ayında konut satışları yüzde 9,7 oranında geriledi ve yeni konut fiyatlarındaki yıllık fiyat artışı yüzde 5,2 oldu. Konut fiyatlarının,

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Yükseliyor

Ankara’da gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği zirvede bir araya geldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

ASKİ Su Borçlarını 18 Aydan 36 Aya Kadar Yapılandıracak

ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya, abonelerin 30 Nisan 2014 tarihinden önceki su borçlarının yeniden yapılandırıldığını belirtti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.