Metro istasyonu aktarma alanına korunaklı durak

Metro istasyonu aktarma alanına korunaklı durak

Ankara toplu taşımacılığının büyük bir kısmını otobüs ve metro ağıyla karşılayan EGO Genel Müdürlüğü, Başkentlilerin ulaşımlarını etkin, verimli, hızlı ve konforlu bir şekilde yerine getirmek için çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ümitköy metro aktarma alanına yapılan 700 metrekarelik üstü kapalı durak, yolcuları yazın güneşten, kışın da yağıştan koruyor

Toplu taşıma araçlarıyla günde yaklaşık 1 milyon 250 bin kişinin ulaşımını sağlayan EGO Genel Müdürlüğü, yolcuların olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için de modern ve korunaklı durakları hizmete sokuyor.
Genel Müdür Necmettin Tahiroğlu, merkezi arterlerdeki trafik yoğunluğunu azaltarak vatandaşlara daha hızlı ve daha konforlu ulaşım imkanı sağlayacak uygulamala
rı bir bir hayata geçirdiklerini söyledi. Bu kapsamda Kızılay-Çayyolu raylı sistem hattının, 15 farklı otobüs hattıyla entegre duruma getirildiğini bildiren Genel Müdür Tahiroğlu,  aktarma bölgesi olan Ümitköy Metro İstasyonu alanındaki durağı da, yolcuları, yazın güneşten, kışın yağıştan koruyacak şekilde üstü kapalı hale getirdiklerini söyledi.

700 METREKARE BÜYÜKLÜĞÜNDE KAPALI AKTARMA DURAĞI-

Başta Etimesgut, Elvankent, Sincan, Yenikent, Fatih ve Cimşit gibi farklı bölgelerden ring otobüsleriyle gün boyu gelen yaklaşık 40 bin yolcunun, Ümitköy Metro İstasyonu’nu aktarma alanı olarak kullandığını belirten Tahiroğlu, şöyle devam etti:
“Sabah pik saatlerde 12 bin civarında, toplamda ise yaklaşık 40 bin yolcunun gün içinde kullandığı durağı, vatandaşları kışın yağmur ve kardan, yazın da güneşten koruyacak şekilde inşa ettik. 700 metrekare büyüklüğündeki durakta, otobüslerin geliş zamanlarını gösteren 6 adet dijital ekranlı tabela bulunuyor. Böylece vatandaşlar bu konuda da bilgilendirilmiş oluyor ve gereksiz yere beklemeleri önleniyor. Aktarma durağında,  metro istasyonundan çıkan yolcuların kullanacağı oturma bankları da yer alıyor.”

Previous Konut fiyatları artacak mı?
Sonraki Ankara su kesintisi 9 Kasım 2015

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Emlakçılardan “Aile Kredisi” talebi

Emlakçılar, kredi ya da kredi kartı geçmişi olmadığı için bankalardan kredi çekemeyen ve bankalar ile daha önce sorun yaşayan vatandaşlara yönelik kişiye değil, haneye ya da aileye kredi verilmesi önerisinde

Güncel Haberler 0 Yorum

Gümüşdere Ihlamur Vadisi Keçiören’in yıldızı olacak

Keçiören Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Güncel Haberler

Ali Ağaoğlu hakkında soruşturma açıldı

Başakşehir’de bulunan My Worl Europe sitesinde, İş Adamı Ali Ağaoğlu’nun karıştığı olayla ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada, söz konusu olayla ilişkin soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Okan Üniversitesi’nden Gayrimenkul Eğitimi

Gayrimenkul Hukuku Derneği ve Okan Üniversitesi iş birliği ile Gayrimenkul Hukuku sertifika programı başlatılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankaralı işadamları eğitimde hayallerini gerçekleştirdi

Sık sık yetişmiş eleman sorunu çektiklerini dile getiren Ankaralı işadamları hayallerindeki çalışma arkadaşlarına kavuşmak için eğitim sektörüne temelden girdiler.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa Defterdarlığı Çekirge’de Turistik Arsa Satıyor

Defterdarlıktan satılık Bursa Defterdarlığı, “Çekirge Termal Turistik Alanı’ndaki bin 729,5 metrekare arsayı, 3 milyon 774 bin 417 bedel üzerinden 18 Eylül’de ihaleyle satacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.