Metro, Havaray, Teleferik ve Otopark Projelerine Onay

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açıkladığı 19 adet metro, havaray ve teleferik projesi ile 100 bin araçlık otopark projeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından planlara işlendi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısında Başkan Kadir Topbaş’ın açıkladığı 19 adet havaray. teleferik ile yeni metro hattı ile 100 bin araçlık yeni otopark planlarını ele aldı.  Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda, yeni projeler nazım imar planlarına işlendi. Kararlar meclis üyelerinin oy çokluğuyla alındı. Planlara işlenen yeni metro hatları İTÜİstinye Metro Bağlantısı, Dudullu-AtaşehirBostancı Metro Hattı, Ayazağa Köyü-İTÜ Metro Hattı, Kirazlı-Halkalı Metro Hattı, Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metro Hattı. Avcılar İst. ÜniversitesiSahil Füniküleri, Planlara işlenen Havaray Projeleri, Üsküdar übadiye Caddesi Havaray Hattı, Kartal Sahil-D 100 Havaray Hattı, KadıköyMaltepe-Karlal Havaray Hattı, Maltepe BaşıbüyükHavaray Hattı, KasımpaşaOkmeydanı-Mecidiyeköy Havaray Hattı, SefaköyHalkalı-Başakşehir Havaray Hattı. Planlara işlenen Teleferik Hatları Mecidiyeköy Zincirlikuyu-Altunizade Çamlıca Teleferik Hattı, Eyüp-Piyerloti-MiniatürkTeleferik Hattı, MiniatürkAlibeyköy-Vialand Teleferik Hattı, Kartal D 100 Yakacık-Aydos Teleferik Hattı, Büyükada Ayayorgi-Büyükada Meydan Teleferik Hattı. 100 bin araç kapasiteli otoparklar da planlara işlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, toplantıda Başkan Kadir Topbaş’ın açıkladığı ve İstanbul’un otopark sorununu çözecek 100 bin araç kapasiteli yeni otoparkları da imar planlarına işledi. Karar yine meclis üyelerinin oy çokluğuyla alındı. Alınan karar doğrultusunda otoparklar Avrupa yakasında Arnavutköy. Bağcılar, Bakırköy. Bahçelievler, Beşiktaş. Güngören, Fatih, Şişli ve Zeytinburnu’nda, Anadolu yakasında ise Ataşehir. Kadıköy, Ümraniye. Maltepe. Kartal. Pendik. Sancaktepe, Tuzla’da inşa edilecek. Kabul edilen raporda söz konusu otopark projelerinin kamu yararı taşıdığına dikkat çekilerek, yer altı otoparklarının üstünün meydan, yeşil alan. çocuk parkı yada spor alanı olarak düzenleneceği belirtildi. Raporda, uygulama aşamasında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerinin alınacağı da kaydedildi.

METRO İÇİN TRANSFER MERKEZLERİ
 “100 bin araçlık otopark” müjdesini veren Başkan Kadir Topbaş. İstanbul’un Otopark Haritası’nı çıkarttıklarını ve ihtiyaç duyulan her yere otopark inşa edeceklerini açıklamış, “Bu otoparkların büyük bölümünün kapalı ve bir kısmı açık olacak. Otoparkların bir kısmını metroların yakınlarında inşa edeceğiz. Buralar bir transfer merkezi gibi çalışacak, aracını park eden metroyla devam edecek. İstanbul’daki otoparklar yeni yapılanlarla 250 bin araç kapasitesini geçecek” demişti.(Son An)

Previous Lefkoşa'nın Çehresi Değişiyor
Sonraki Kooperatif Kuran Dev Projelere Ortak Olacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İMKON:”Ön ödemeli konut almak hala riskli”

“Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkındaki Yönetmelik”, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmesine, İMKON olarak yorumumuz…

Güncel Haberler

Antalya Altın Portakal Yat Limanı için ilk adım atıldı

Lara Plajı’nın batı ucuna yapılacak Büyükşehir Belediyesi, Ak Parti’nin Antalya milletvekili ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan’la açıkladığı ‘Altın Portakal Yat Limanı’nı hayata geçirmek üzere ilk adımı

Güncel Haberler 0 Yorum

Adana’da Çevre ve Su Etkinliği

Sivil toplum örgütleri temiz su, çevre ve yaşam hakkına dikkat çekmek için Taşköprü’den Seyhan nehrine temiz su döktü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çamlıca Camii’nin Yarısı Tamam

İstanbul’da yapımına geçen yıl başlanan ve inşaatının yarısı tamamlanan Çamlıca Camii’nin açılışının, 2016’da Kadir Gecesi olan 1Temmuz’da yapılması planlanıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 10 Aralık 2014

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’ den yapılan açıklamaya göre Ankara’da 10 Aralık 2014 tarihinde  enerji verilemeyecek yerler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Beylikdüzü Belediyesi yaşam vadisi, köprü ve bağlantıları yarışması

Beylikdüzü Belediyesi yaşam vadisi, köprü ve bağlantıları yarışması düzenliyor

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.