Metro, Havaray, Teleferik ve Otopark Projelerine Onay

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açıkladığı 19 adet metro, havaray ve teleferik projesi ile 100 bin araçlık otopark projeleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından planlara işlendi.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat ayı toplantısında Başkan Kadir Topbaş’ın açıkladığı 19 adet havaray. teleferik ile yeni metro hattı ile 100 bin araçlık yeni otopark planlarını ele aldı.  Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda, yeni projeler nazım imar planlarına işlendi. Kararlar meclis üyelerinin oy çokluğuyla alındı. Planlara işlenen yeni metro hatları İTÜİstinye Metro Bağlantısı, Dudullu-AtaşehirBostancı Metro Hattı, Ayazağa Köyü-İTÜ Metro Hattı, Kirazlı-Halkalı Metro Hattı, Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metro Hattı. Avcılar İst. ÜniversitesiSahil Füniküleri, Planlara işlenen Havaray Projeleri, Üsküdar übadiye Caddesi Havaray Hattı, Kartal Sahil-D 100 Havaray Hattı, KadıköyMaltepe-Karlal Havaray Hattı, Maltepe BaşıbüyükHavaray Hattı, KasımpaşaOkmeydanı-Mecidiyeköy Havaray Hattı, SefaköyHalkalı-Başakşehir Havaray Hattı. Planlara işlenen Teleferik Hatları Mecidiyeköy Zincirlikuyu-Altunizade Çamlıca Teleferik Hattı, Eyüp-Piyerloti-MiniatürkTeleferik Hattı, MiniatürkAlibeyköy-Vialand Teleferik Hattı, Kartal D 100 Yakacık-Aydos Teleferik Hattı, Büyükada Ayayorgi-Büyükada Meydan Teleferik Hattı. 100 bin araç kapasiteli otoparklar da planlara işlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, toplantıda Başkan Kadir Topbaş’ın açıkladığı ve İstanbul’un otopark sorununu çözecek 100 bin araç kapasiteli yeni otoparkları da imar planlarına işledi. Karar yine meclis üyelerinin oy çokluğuyla alındı. Alınan karar doğrultusunda otoparklar Avrupa yakasında Arnavutköy. Bağcılar, Bakırköy. Bahçelievler, Beşiktaş. Güngören, Fatih, Şişli ve Zeytinburnu’nda, Anadolu yakasında ise Ataşehir. Kadıköy, Ümraniye. Maltepe. Kartal. Pendik. Sancaktepe, Tuzla’da inşa edilecek. Kabul edilen raporda söz konusu otopark projelerinin kamu yararı taşıdığına dikkat çekilerek, yer altı otoparklarının üstünün meydan, yeşil alan. çocuk parkı yada spor alanı olarak düzenleneceği belirtildi. Raporda, uygulama aşamasında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının görüşlerinin alınacağı da kaydedildi.

METRO İÇİN TRANSFER MERKEZLERİ
 “100 bin araçlık otopark” müjdesini veren Başkan Kadir Topbaş. İstanbul’un Otopark Haritası’nı çıkarttıklarını ve ihtiyaç duyulan her yere otopark inşa edeceklerini açıklamış, “Bu otoparkların büyük bölümünün kapalı ve bir kısmı açık olacak. Otoparkların bir kısmını metroların yakınlarında inşa edeceğiz. Buralar bir transfer merkezi gibi çalışacak, aracını park eden metroyla devam edecek. İstanbul’daki otoparklar yeni yapılanlarla 250 bin araç kapasitesini geçecek” demişti.(Son An)

Previous Lefkoşa'nın Çehresi Değişiyor
Sonraki Kooperatif Kuran Dev Projelere Ortak Olacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Meram Tıp’a Yeni Bina Yapılacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinin yeni binasının yapılacağı hastane arazisinin devir protokolü imzalandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Alacaatlı Çakırlar Kentsel Dönüşüm imar planı askıda

Ankara Çankaya Alacaatlı Çakırlar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı kapsamındaki 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planında plan notu değişikliği 26 Ekim 2015 tarihinde askıya

Güncel Haberler 0 Yorum

Danıştay, Ulus’ta yürütmeyi durdurdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi’nin iptali için açılan davada Danıştay’dan yürütmeyi durdurma kararı çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Şehir hastanelerinde 5 proje ihale aşamasında

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mersin ve Yozgat Şehir Hastanelerini 2016 yılında hizmete açacaklarını belirterek, 5 projenin de ihale aşamasına geldiğini açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle 15020 ada 2 parsel imar planı değişikliği

Yenimahalle 15020 ada 2 parsel Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 09.09.2016 gün ve 1775 sayılı kararı ile onaylanan, 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklikleri 05.10.2016

Güncel Haberler 0 Yorum

Saldırı sonrası asıl tehlike

Geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da yaşanan bombalı saldırılar ile birlikte; halk içerisinde gizli bir tehlike daha ortaya çıktı; sosyal medyada başlayan “asılsız bomba ihbarları”.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.