Melikgazi’de İmar Ve Yapılaşma Hızlanacak

Melikgazi’de İmar Ve Yapılaşma Hızlanacak

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç” Caferbey mahallesi belediyemizin sistemli ve koordineli çalışması neticesinde hak ettiği yerini alacak olup, Kayserimizin hem iş merkezleri hem de konutları ile seçkin yerini alacaktır. Yapılan yol çalışması ile imar ve yapılaşma hızlanacaktır.” dedi.

İMAR PLANINDA YER ALAN YOL AÇILIYOR
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cafeıbey Mahallesine yapılan çalışmalar neticesinde yeni binaların yüksekliğini belirterek gelişen ve büyüyen bu mahallede imar planında yer alan yolların açılmaya başlanıldığını söyledi. Nazımbey Caddesi ile Necip Fazıl Caddelerini birbirine bağlayacak olan 1300 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki caddenin açılması ile Caferbey semtinin daha da hızla gelişeceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç ” Melikgazi Belediyesi olarak şehircilik ilkeleri gereği imar planında yer alan yolların açılmasına büyük önem veriyoruz.

Çünkü yolların açılması ile hızlı bir imarlaşma ve ticaret hacmi genişliyor. Dolayısı ile bir semtle açılan yol aslında o şehre yeni bir ekonomik damar eklenmiş oluyor. Şehir içinde alternatif yol olarak açılacak olan. 1300 metre uzunluğundaki bu yol ile güvenli ve seri ulaşım sağlanacaktır. Melikgazi belediyesi olarak biz yolları sadece açmakla kalmıyoruz. Bu bölgenin alt yapısında bütünlük de sağlıyoruz. Dolayısı ile bu yol çalışması ile TEK, KASKİ, Kayserigaz, Telekom ve Mobese gibi tüm kamu yatırımları ile birlikte çalışıyoruz. Geriye sadece modern meskenlerin ve iş merkezlerin yapılması kalıyor” dedi.

KALDIRIM VE ORTA REFUJ İLE ALT YAPISINDA BÜTÜNLÜK SAĞLANIYOR
Alı yapıda bütünlük sağlanarak kaldırım ve orta refuj çalışması ile birlikte çalışmanın yerine getirildiğini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu çalışmanın yeni alınan iş araçları ve makineleri yapıldığını ve yolun bu yıl hizmete açılacağını sözlerine ekledi. Caferbey Mahallesi Muhtarı İbrahim Bozdaglı ise Caferbey Mahallesinin son 10 yıldır çok değiştiğini ve şehrin merkezinde bundan böyle Belediye çalışmaları ile modern bir semt olarak Kayseri’ ye yakışır bir mahalle olacağını söyledi.(Kayseri Maç Gazetesi)

Previous Ören Sahiline Koruma Amaçlı İmar Planı
Sonraki Günsev2 Sitesi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Belediyesi Uluslararası standartlarda

TSE’nin her yıl yaptığı denetimlerden alnının akıyla çıkmayı başaran Yenimahalle Belediyesi’nde 3’üncü kez yenilenen belgenin 2’inci gözetim tetkiki de olumlu sonuçlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gayrimenkulde başarılı olmanın püf noktaları

TURYAP Manisa İl Temsilcisi Mecit Osmanlı’nın davetlisi olarak Manisa’ya gelen Avrupa ve Amerika’da gayrimenkul danışmanlığı alanında eğitim alan Işıkören Danışmanlığın Sahibi Hilmi Isıkören, genç işadamlarına gayrimenkul sektöründe başarının püf noktalarını

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya’da Rüya Proje Hayata Geçiyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepezaltı Santral mahallelerinin 30 yıldır çözülemeyen imar sorununu tarihe gömüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

3.Havalimanı İnşaatı Durmadı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 3. havalimanıyla ilgili ÇED raporunun yürütmesinin mahkeme tarafından durdurulduğu iddialarını yalanladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Key Listesi Açıklandı

Konut Edindirme Yardımı (KEY) yeni listesi açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Prof.Dr.Etem Karakaya:“Ozondaki iyileşme yüz yıllar sürebilir”

İstanbul Karbon Zirvesi Komite Başkanı Başkanı Prof. Dr. Etem Karakaya, Dünya Meteoroloji Örgütü’nün (WMO), son yıllarda atmosferdeki ozon miktarında artış olduğunu ve ozon deliğinin kapanmakta olduğu yolundaki açıklamalar umut verici

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.