Melikgazi’de İmar Ve Yapılaşma Hızlanacak

Melikgazi’de İmar Ve Yapılaşma Hızlanacak

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç” Caferbey mahallesi belediyemizin sistemli ve koordineli çalışması neticesinde hak ettiği yerini alacak olup, Kayserimizin hem iş merkezleri hem de konutları ile seçkin yerini alacaktır. Yapılan yol çalışması ile imar ve yapılaşma hızlanacaktır.” dedi.

İMAR PLANINDA YER ALAN YOL AÇILIYOR
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cafeıbey Mahallesine yapılan çalışmalar neticesinde yeni binaların yüksekliğini belirterek gelişen ve büyüyen bu mahallede imar planında yer alan yolların açılmaya başlanıldığını söyledi. Nazımbey Caddesi ile Necip Fazıl Caddelerini birbirine bağlayacak olan 1300 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki caddenin açılması ile Caferbey semtinin daha da hızla gelişeceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç ” Melikgazi Belediyesi olarak şehircilik ilkeleri gereği imar planında yer alan yolların açılmasına büyük önem veriyoruz.

Çünkü yolların açılması ile hızlı bir imarlaşma ve ticaret hacmi genişliyor. Dolayısı ile bir semtle açılan yol aslında o şehre yeni bir ekonomik damar eklenmiş oluyor. Şehir içinde alternatif yol olarak açılacak olan. 1300 metre uzunluğundaki bu yol ile güvenli ve seri ulaşım sağlanacaktır. Melikgazi belediyesi olarak biz yolları sadece açmakla kalmıyoruz. Bu bölgenin alt yapısında bütünlük de sağlıyoruz. Dolayısı ile bu yol çalışması ile TEK, KASKİ, Kayserigaz, Telekom ve Mobese gibi tüm kamu yatırımları ile birlikte çalışıyoruz. Geriye sadece modern meskenlerin ve iş merkezlerin yapılması kalıyor” dedi.

KALDIRIM VE ORTA REFUJ İLE ALT YAPISINDA BÜTÜNLÜK SAĞLANIYOR
Alı yapıda bütünlük sağlanarak kaldırım ve orta refuj çalışması ile birlikte çalışmanın yerine getirildiğini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu çalışmanın yeni alınan iş araçları ve makineleri yapıldığını ve yolun bu yıl hizmete açılacağını sözlerine ekledi. Caferbey Mahallesi Muhtarı İbrahim Bozdaglı ise Caferbey Mahallesinin son 10 yıldır çok değiştiğini ve şehrin merkezinde bundan böyle Belediye çalışmaları ile modern bir semt olarak Kayseri’ ye yakışır bir mahalle olacağını söyledi.(Kayseri Maç Gazetesi)

Previous Ören Sahiline Koruma Amaçlı İmar Planı
Sonraki Günsev2 Sitesi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Akıllı Gözlük ile Hatalı Yapıların Önüne Geçilecek

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümündeki

Güncel Haberler 0 Yorum

Manisa’nın 100 Binlik Planları Askıda

Manisa’nın 1989 yılından beri yapılmayan imar planı ile ilgili çalışmalar son sürat sürdürülürken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planı askı süreci için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne

Güncel Haberler 0 Yorum

3D Yazıcıyla Kale İnşa Etti

İnşaatlarda genellikle iki malzeme seçeneği kullanılırdı: Tahta veya beton.

Güncel Haberler

Şenol Kul : Terme’de inşaatlar durdurulmadı

Terme Belediyesi tarafından inşaatların durulduğu yönündeki söylentilere açıklık getiren Başkan Kul, “2013 yılında 66 ruhsat verilmesine karşı, 2014 yılında 118 yeni ruhsat verildi. Belediyemize gelin doğru bilgileri alın” dedi

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut hızla gelişiyor

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut İnşaat Müteahhitleri Derneği’nin aylık yönetim kurulu toplantısına katılarak, ilçedeki inşaat yatırımcılarının sorunlarını ve belediyeden beklentilerini dinledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 19 Aralık 2015

19 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.