Melikgazi’de İmar Ve Yapılaşma Hızlanacak

Melikgazi’de İmar Ve Yapılaşma Hızlanacak

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç” Caferbey mahallesi belediyemizin sistemli ve koordineli çalışması neticesinde hak ettiği yerini alacak olup, Kayserimizin hem iş merkezleri hem de konutları ile seçkin yerini alacaktır. Yapılan yol çalışması ile imar ve yapılaşma hızlanacaktır.” dedi.

İMAR PLANINDA YER ALAN YOL AÇILIYOR
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cafeıbey Mahallesine yapılan çalışmalar neticesinde yeni binaların yüksekliğini belirterek gelişen ve büyüyen bu mahallede imar planında yer alan yolların açılmaya başlanıldığını söyledi. Nazımbey Caddesi ile Necip Fazıl Caddelerini birbirine bağlayacak olan 1300 metre uzunluğunda ve 20 metre genişliğindeki caddenin açılması ile Caferbey semtinin daha da hızla gelişeceğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç ” Melikgazi Belediyesi olarak şehircilik ilkeleri gereği imar planında yer alan yolların açılmasına büyük önem veriyoruz.

Çünkü yolların açılması ile hızlı bir imarlaşma ve ticaret hacmi genişliyor. Dolayısı ile bir semtle açılan yol aslında o şehre yeni bir ekonomik damar eklenmiş oluyor. Şehir içinde alternatif yol olarak açılacak olan. 1300 metre uzunluğundaki bu yol ile güvenli ve seri ulaşım sağlanacaktır. Melikgazi belediyesi olarak biz yolları sadece açmakla kalmıyoruz. Bu bölgenin alt yapısında bütünlük de sağlıyoruz. Dolayısı ile bu yol çalışması ile TEK, KASKİ, Kayserigaz, Telekom ve Mobese gibi tüm kamu yatırımları ile birlikte çalışıyoruz. Geriye sadece modern meskenlerin ve iş merkezlerin yapılması kalıyor” dedi.

KALDIRIM VE ORTA REFUJ İLE ALT YAPISINDA BÜTÜNLÜK SAĞLANIYOR
Alı yapıda bütünlük sağlanarak kaldırım ve orta refuj çalışması ile birlikte çalışmanın yerine getirildiğini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu çalışmanın yeni alınan iş araçları ve makineleri yapıldığını ve yolun bu yıl hizmete açılacağını sözlerine ekledi. Caferbey Mahallesi Muhtarı İbrahim Bozdaglı ise Caferbey Mahallesinin son 10 yıldır çok değiştiğini ve şehrin merkezinde bundan böyle Belediye çalışmaları ile modern bir semt olarak Kayseri’ ye yakışır bir mahalle olacağını söyledi.(Kayseri Maç Gazetesi)

Previous Ören Sahiline Koruma Amaçlı İmar Planı
Sonraki Günsev2 Sitesi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 20 Kasım 2015

20 Kasım 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kanuni’nin Mirası Turist Çekecek

Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos seferi sırasında Yatağan’ın Bozüyük Beldesine yaptırdığı ve birkaç yıl önce defineciler tarafından talan edilen cami, han ve köprünün restore edilmesi için çalışma yürütülüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yaşar, CSO inşaatını gezdi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 1992’de projelendirilip, 1995’de temeli atılan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Koro Çalışma Binaları ve Konser Salonu inşaatın gezdi.

Güncel Haberler

Ankara’da arsa spekülatörlerine dikkat !

Ankara’da  bir grup arsa spekülatörü müstakil evlerden oluşan sitelere göz dikti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle’de Yaz Hazırlığı

Yenimahalle Belediyesi, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından çalışmalarına dur durak demeden devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Lüks konutların deprem riski daha büyük

Geniş mekanlara sahip lüks konutların bir kısmının özensizce inşa edildiğini anlatan Nazmi Durbakayım, “Buralarda bırakın yaşam garantisini, yaralıları, cenazeleri dahi çıkarmamız mümkün olamayacak” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.