Melih Gökçek’ten otopark açıklaması

Melih Gökçek’ten otopark açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Rüzgarlı Caddesi’nde otoparkçılar ve esnaf arasında dün meydana gelen olaylarla ilgili olarak twitter’dan yaptığı açıklamada, “Vali Bey’le yaptığımız görüşmeler neticesinde, kaidelere uymayan tüm otoparkçıların ruhsatlarının iptali ve bundan böyle otoparkların sadece ANFA tarafından işletilmesi gerektiği konularında mutabakata vardık” dedi.

Başkan Gökçek, dün meydana gelen olaylar sırasında hayatını kaybeden genç için ailesine ve Rüzgarlı esnafına baş sağlığı dileyerek şu ifadeleri kullandı:

“Rüzgarlı Sokak’ta esnafla otoparkçılar arasında çıkan tartışma sonucunda bir vatandaşımız vurularak öldürülmüştür. Öncelikle, ölen genç kardeşimize Allah’tan rahmet ailesine sabr-ı Cemil ve Rüzgarlı esnafına başsağlığı diliyorum. Olay bizi derin ızdıraba ve üzüntüye sevk etmiştir.
    
Genel anlamda maalesef son zamanlarda bazı otopark işletmecilerinin uygulamalarından dolayı yoğun şikayet almaya başladık.
    
Yapılan ikazlar cevapsız kalınca, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 13.02.2015 tarihinde aldığı kararla, belli mecburiyetler getirilmiş ve bu yeni kaidelere göre mukaveleler yenilenmiştir. Ayrıca fiyat tarifelerini yol kenarlarındaki otoparklara asma mecburiyeti getirdik. Ancak levhaların yer yer söküldüğüne, yer yer fiyatların değiştirildiğine ve birçok yerde tarifelere uyulmadığını tespit ettik.
    
Yeni meclis kararlarına göre mecburi hale getirilen el terminallerine, kıyafet uygulamalarına, 0-15 dakika ücretsiz park uygulamalarına uyulmadığını gördük. Bazı otoparklarda fazla ücret alınması maalesef devam etti. Bu konularda görevli arkadaşlarımız sayısız tutanak tuttular. Yer yer kapama kararı verildi ve yeni genel bir karar alınması konusunda çalışmalar başlatıldı.
    
Son olay üzerine Vali Bey’le yaptığımız görüşmeler neticesinde, kaidelere uymayan tüm otoparkçıların ruhsatlarının iptali ve bundan böyle otoparkların sadece ANFA tarafından işletilmesi gerektiği konularında mutabakata vardık. Vatandaşımızın mağduriyeti bizim için önceliktir ve vatandaşın şikâyetlerini karşılamak zorundayız.
    
Önümüzdeki birkaç gün içinde uygulamalarımıza vatandaşlarımız şahit olacaklardır.
    
Bu arada bir muhalefet partisinin mensuplarının, otoparkçılara hiç para ödemeyerek Ankara genelinde olaylar çıkartmaya karar verdikleri, bize gelen bilgiler arasında. Bu tip hepimizi yürekten yaralayan olaylar karşısında istismara girişmek ve insanları tahrik etmek, en hafif tabirle insanlık değildir.
    
Sonuç olarak tekrar merhum kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine sabr-ı Cemil diliyoruz. Rüzgârlı esnafına da başsağlığı diliyoruz.”

Previous Vadişehir, yatırımcısının yüzünü şimdiden güldürdü
Sonraki Ankara su kesintisi 10 Temmuz 2015

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ödüllü bina yıkılıyor mu?

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü için tasarlanan ve yaklaşık 50 milyon dolar harcanarak inşa edilen 3 bina, yıllarca atıl kaldıktan sonra Bilişim Vadisi Projesi kapsamında yıkılmaya başlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya’nın çılgın projesine Körfez’den talip

Antalya’da yapılması planlanan ve toplam yatırım değeri 2 milyar dolar olan Tünektepe, Bogaçayı Marina, Konyaaltı Sahil ve Kruvazlyer Limanı projelerine Kuveytli yatırımcı talip oldu.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 25 Nisan 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 25 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Kırıkkale’de Atm’ler Tek Noktada Toplanacak

Kırıkkale Belediye Meclisi toplantısı, Başkan Vekili Çakır Yıldırım başkanlığında toplandı. 6 gündem maddesinin ele alındığı meclis toplantısında tüm banka ATM’lerinin bir noktada toplamak için Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya yetki verildi.

Güncel Haberler

Ankara Dikmen Vadisi son etap 4.Kısım imar planı askıda

Ankara Çankaya İlçesi, Dikmen Vadisi Son Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı 4.Kısım 29269,29270,29268 Adalar ve civarına ilişkin 1/5000 Ölçekli Nazım ve 1/100 Ölçekli UİP 4 Mayıs 2015 tarihinde

Güncel Haberler 0 Yorum

Piyasanın canlanması için indirim devam etmeli

Merkez Bankası’nın faiz indiriminin uzun soluklu olması gerektiğini belirten Hürriyet Emlak Genel Müdürü Cenk Angın, “İç ve dış siyasi belirsizlikler ile durağanlaşan piyasanın canlanması için indirimin devamının gelmesi gerekiyor.