Melih Gökçek’ten otopark açıklaması

Melih Gökçek’ten otopark açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Rüzgarlı Caddesi’nde otoparkçılar ve esnaf arasında dün meydana gelen olaylarla ilgili olarak twitter’dan yaptığı açıklamada, “Vali Bey’le yaptığımız görüşmeler neticesinde, kaidelere uymayan tüm otoparkçıların ruhsatlarının iptali ve bundan böyle otoparkların sadece ANFA tarafından işletilmesi gerektiği konularında mutabakata vardık” dedi.

Başkan Gökçek, dün meydana gelen olaylar sırasında hayatını kaybeden genç için ailesine ve Rüzgarlı esnafına baş sağlığı dileyerek şu ifadeleri kullandı:

“Rüzgarlı Sokak’ta esnafla otoparkçılar arasında çıkan tartışma sonucunda bir vatandaşımız vurularak öldürülmüştür. Öncelikle, ölen genç kardeşimize Allah’tan rahmet ailesine sabr-ı Cemil ve Rüzgarlı esnafına başsağlığı diliyorum. Olay bizi derin ızdıraba ve üzüntüye sevk etmiştir.
    
Genel anlamda maalesef son zamanlarda bazı otopark işletmecilerinin uygulamalarından dolayı yoğun şikayet almaya başladık.
    
Yapılan ikazlar cevapsız kalınca, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 13.02.2015 tarihinde aldığı kararla, belli mecburiyetler getirilmiş ve bu yeni kaidelere göre mukaveleler yenilenmiştir. Ayrıca fiyat tarifelerini yol kenarlarındaki otoparklara asma mecburiyeti getirdik. Ancak levhaların yer yer söküldüğüne, yer yer fiyatların değiştirildiğine ve birçok yerde tarifelere uyulmadığını tespit ettik.
    
Yeni meclis kararlarına göre mecburi hale getirilen el terminallerine, kıyafet uygulamalarına, 0-15 dakika ücretsiz park uygulamalarına uyulmadığını gördük. Bazı otoparklarda fazla ücret alınması maalesef devam etti. Bu konularda görevli arkadaşlarımız sayısız tutanak tuttular. Yer yer kapama kararı verildi ve yeni genel bir karar alınması konusunda çalışmalar başlatıldı.
    
Son olay üzerine Vali Bey’le yaptığımız görüşmeler neticesinde, kaidelere uymayan tüm otoparkçıların ruhsatlarının iptali ve bundan böyle otoparkların sadece ANFA tarafından işletilmesi gerektiği konularında mutabakata vardık. Vatandaşımızın mağduriyeti bizim için önceliktir ve vatandaşın şikâyetlerini karşılamak zorundayız.
    
Önümüzdeki birkaç gün içinde uygulamalarımıza vatandaşlarımız şahit olacaklardır.
    
Bu arada bir muhalefet partisinin mensuplarının, otoparkçılara hiç para ödemeyerek Ankara genelinde olaylar çıkartmaya karar verdikleri, bize gelen bilgiler arasında. Bu tip hepimizi yürekten yaralayan olaylar karşısında istismara girişmek ve insanları tahrik etmek, en hafif tabirle insanlık değildir.
    
Sonuç olarak tekrar merhum kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine sabr-ı Cemil diliyoruz. Rüzgârlı esnafına da başsağlığı diliyoruz.”

Previous Vadişehir, yatırımcısının yüzünü şimdiden güldürdü
Sonraki Ankara su kesintisi 10 Temmuz 2015

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da kaçak hafriyat dökenlere uygulanan ceza miktarı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, şehrin değişik yerlerine gelişi güzel dökülen kaçak hafriyat, moloz ve çöplerin Alo 153 Mavi Masa hattına bildirilmesini istedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Emlak Vergisinde Acı Sürprizler

2014’te arsa metrekare bedelleri yeniden belirlendiği için İstanbul başta olmak üzere bir çok il ve ilçede astronomik artışlar var.

Güncel Haberler 0 Yorum

“Taşınabilir” çelik evler yeni alternatif

Bir firma tarafından üretilen depreme dayanıklı çelik yapılar, tatilini yazlığında veya bağ evinde geçirmek isteyenler için alternatif ev imkanı sunuyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara YHT Garı 2015 Yılı Sonunda Tamamlanacak

Ankara İstanbul hızlı tren seferlerinin başlamasının ardından Ankara Yüksek Hızlı Tren garında fRşaat çalışmaları devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Maliye ev satanın peşinde

Hazır beyan sistemi ile 33.1 milyar lira kira geliri beyan edilirken, Maliye kentsel rantların vergilendirilmesi, gayrimenkul sektöründe ‘istisna ve muafiyetler’ ile inşaat sektörüne yönelik denetimlerde önemli adımlar attı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle 8050 ada 17 parsel imar planı askıda

Ankara Yenimahalle İlçesi 8050 ada 17 sayılı parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 28 Mart 2016 tarihinde askıya çıktı.