Melih Gökçek, Eryaman’da stadyum inşaatını inceledi

Melih Gökçek, Eryaman’da stadyum inşaatını inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eryaman’da yapımı devam eden stadyum inşaatında incelemelerde bulundu.
Başkan Gökçek, yapımı devam eden Eryaman Stadı alanını, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar ve Emlak İstimlak Daire Başkanı Osman Özbayrak ile birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Büyükşehir olarak Ankara’da spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten Başkan Gökçek, “22 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı’nın yapımıyla, Ankara’ya dev bir tesis kazandıracağız” dedi.
Eryaman Stadı’nın UEFA standartlarına uygun olarak yapıldığını ifade eden Başkan Gökçek, “Başkent Ankara’ya ve Eryaman’a ayrı bir değer katacak Eryaman Stadı’nı önümüzdeki yılın sonbaharına yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

-22 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ OLACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan 22 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı, 62 bin 255 metrekare arazi üzerine kurulu ve 41 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak.

Mevcut peyzaj içinde bölgenin doğal eğimlerine uygun olarak konumlandırılan stadyum, seyirciler, sporcular, basın ve VIP mensuplarına güvenli ve hızlı şekilde hareket etme imkânı sağlayacak şekilde planlandı.

Betonarme yapı yüksekliği 25 metre ve 4 kattan oluşan Eryaman Stadı’nda estetik ve özgün tasarımı, zeminden ısıtma, havalandırma sistemleri, sulama sistemli hibrit çim sahası, localar, alışveriş merkezleri, restoranlar, ofisler, turnikeler, açık ve kapalı otoparklar, 1222 kişi kapasiteli VIP bölümü, 724 seyirci kapasiteli localar ve 48 kişilik basın tribünü bulunuyor.
Stadın çelik çatı ve tribünlerine ilişkin ön üretim aşamalarına başlandı.

Previous Enplus’tan Bağdat Caddesi’ne yeni mağaza
Sonraki Ankara inşaat sektörü 2017'ye umutla giriyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Bahçıvanlık Kursları başvuru süresi uzatıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği “Bahçıvanlık Kursları”na yoğun ilgi üzerine kontenjan artırılarak, başvuru süresi 10 Nisan Cuma gününe kadar uzatıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

ABD’de Emlak Satışları Beklentiyi Aştı

ABD’de konut satışları, Mayıs’ta dört yıldan uzun bir sürenin en dik artışını kaydederek, gayrimenkul sektörünün kötü yıl başlangıcından toparlandığı sinyalini verdi.

Güncel Haberler

Türel Saranlı : İzmirli mimarlar atak gösterdi

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Mimarlık Bölümü 10. Yıl Kutlamalarına katılan eski ODTÜ Mimarlık Bölümü Dekan Yardımcısı, Mimar Türel Saranlı, mimarlıkta İzmir’in kendine özgü yapısının bulunduğunu belirterek, ‘İzmir’de mimarlar, Türkiye genelinin dışında

Güncel Haberler 0 Yorum

14.Gayrimenkul Zirvesi İstanbul’da başladı

Gayrimenkul sektörünün en önemli buluşma noktası olan 14. Gayrimenkul Zirvesi ne, GYODER Başkanı Aziz Torun, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, işadamları Ethem Sancak ve Ali Ağaoğlu nun

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni binalara internet zorunluluğu geliyor

Yeni inşa edilen binalarda bina içi sabit internet altyapısının bulunmasına yönelik zorunluluk getirilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

İş verimi “havalı kule” ile artıyor

Kule iş merkezlerinde pencerelerin açılmaması nedeniyle havasız ortamlarda çalışılmasının, halsizlik, baş ağrısı, bulantı gibi belirtilerle ortaya çıkan “havasız bina sendromunu” tetiklediği bildirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.