Melih Gökçek, Eryaman’da stadyum inşaatını inceledi

Melih Gökçek, Eryaman’da stadyum inşaatını inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eryaman’da yapımı devam eden stadyum inşaatında incelemelerde bulundu.
Başkan Gökçek, yapımı devam eden Eryaman Stadı alanını, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar ve Emlak İstimlak Daire Başkanı Osman Özbayrak ile birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Büyükşehir olarak Ankara’da spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten Başkan Gökçek, “22 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı’nın yapımıyla, Ankara’ya dev bir tesis kazandıracağız” dedi.
Eryaman Stadı’nın UEFA standartlarına uygun olarak yapıldığını ifade eden Başkan Gökçek, “Başkent Ankara’ya ve Eryaman’a ayrı bir değer katacak Eryaman Stadı’nı önümüzdeki yılın sonbaharına yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

-22 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ OLACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan 22 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı, 62 bin 255 metrekare arazi üzerine kurulu ve 41 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak.

Mevcut peyzaj içinde bölgenin doğal eğimlerine uygun olarak konumlandırılan stadyum, seyirciler, sporcular, basın ve VIP mensuplarına güvenli ve hızlı şekilde hareket etme imkânı sağlayacak şekilde planlandı.

Betonarme yapı yüksekliği 25 metre ve 4 kattan oluşan Eryaman Stadı’nda estetik ve özgün tasarımı, zeminden ısıtma, havalandırma sistemleri, sulama sistemli hibrit çim sahası, localar, alışveriş merkezleri, restoranlar, ofisler, turnikeler, açık ve kapalı otoparklar, 1222 kişi kapasiteli VIP bölümü, 724 seyirci kapasiteli localar ve 48 kişilik basın tribünü bulunuyor.
Stadın çelik çatı ve tribünlerine ilişkin ön üretim aşamalarına başlandı.

Previous Enplus’tan Bağdat Caddesi’ne yeni mağaza
Sonraki Ankara inşaat sektörü 2017'ye umutla giriyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Baret Takmayan İşçiler Kıdemsiz İhbarsız Atılacak

İşyerinde yaptığı İŞ dolayısıyla baret takması gerekli görülen işçilerden baret takmadığı tespit edilenler, derhal ve tazminatsız olarak işten çıkartılacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Fethi Yaşar yılın en demokrat belediye başkanı seçildi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Aksiyon İşçi Sendikaları Konfederasyonu tarafından “Yılın En Demokrat Belediye Başkanı” seçildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı’nda İmar Sırası Dikilitaş’da

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, Dikilitaş Mahallesine yaptığı ziyarette imar çalışmaları konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Avrupa Merkez Bankası Yeni Binasına Taşınıyor

ECB, Almanya’nın Frankfurt kentinde inşası devam eden yeni gökdelenlerine bu yılın kasım ayında taşınacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Geri Dönüşüm Kumbaraları Yerini Alıyor

Başarılı temizlik çalışmalarıyla adından söz ettiren ve “Türkiye’nin en temiz ilçesi” Unvanını almaya hak kazanan Altındağ Belediyesi, çevre temizliği konusunda çalışmalarım sürdürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Arapların Kaçış Noktası İstanbul’da Emlak Uçtu

İstanbul’da altı ayda kiralann yüzde 50 civarında arttığını belirten emlak uzmanlarına göre bu artışın nedeni muhtelif.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.