Melih Gökçek, Eryaman’da stadyum inşaatını inceledi

Melih Gökçek, Eryaman’da stadyum inşaatını inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eryaman’da yapımı devam eden stadyum inşaatında incelemelerde bulundu.
Başkan Gökçek, yapımı devam eden Eryaman Stadı alanını, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar ve Emlak İstimlak Daire Başkanı Osman Özbayrak ile birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Büyükşehir olarak Ankara’da spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten Başkan Gökçek, “22 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı’nın yapımıyla, Ankara’ya dev bir tesis kazandıracağız” dedi.
Eryaman Stadı’nın UEFA standartlarına uygun olarak yapıldığını ifade eden Başkan Gökçek, “Başkent Ankara’ya ve Eryaman’a ayrı bir değer katacak Eryaman Stadı’nı önümüzdeki yılın sonbaharına yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

-22 BİN SEYİRCİ KAPASİTELİ OLACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan 22 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı, 62 bin 255 metrekare arazi üzerine kurulu ve 41 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak.

Mevcut peyzaj içinde bölgenin doğal eğimlerine uygun olarak konumlandırılan stadyum, seyirciler, sporcular, basın ve VIP mensuplarına güvenli ve hızlı şekilde hareket etme imkânı sağlayacak şekilde planlandı.

Betonarme yapı yüksekliği 25 metre ve 4 kattan oluşan Eryaman Stadı’nda estetik ve özgün tasarımı, zeminden ısıtma, havalandırma sistemleri, sulama sistemli hibrit çim sahası, localar, alışveriş merkezleri, restoranlar, ofisler, turnikeler, açık ve kapalı otoparklar, 1222 kişi kapasiteli VIP bölümü, 724 seyirci kapasiteli localar ve 48 kişilik basın tribünü bulunuyor.
Stadın çelik çatı ve tribünlerine ilişkin ön üretim aşamalarına başlandı.

Previous Enplus’tan Bağdat Caddesi’ne yeni mağaza
Sonraki Ankara inşaat sektörü 2017'ye umutla giriyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Gençlik Parkı Nikah Salonu görkemli günlerine kavuşuyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Gençlik Parkı içerisindeki Nikah Salonu eski görkemli günlerine kavuşuyor.

Güncel Haberler

Mamak General Zeki Doğan Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan, Mamak İlçesi, General Zeki Doğan Mahallesi 36236 ada 6 sayılı parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği 5 Mayıs 2015 tarihinde Ankara

Güncel Haberler 0 Yorum

Kentsel Dönüşümde’de Belediye Rant Sağlamayacak

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kentsel Dönüşüm uygulamasında Belediye’nin rant sağlamayacağını, aksine para harcayacağını kaydetti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Osmanlı Halk Pazarı yeniden yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 253 işyerinin yandığı Osmanlı Halk Pazarı esnafıyla bir toplantı yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Nevşehir’de atıl binalar belirsizliğini koruyor

Nevşehir’de yıllarca kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet ettikten sonra atıl bir hale düşen kamu binalarının hali içler acısı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 14 Ekim 2015

14 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.