Mehmet Öztürk : Konut fiyatları sabit kaldı

Mehmet Öztürk : Konut fiyatları sabit kaldı

Alpak & Neva İnşaat Kurucu Ortağı Mehmet Öztürk konut fiyatlarının sabit kaldığına dikkat çekti.
Konut satışlarının 2016 Ocak ayı itibarıyla yeni yıl rekorunun sinyallerini verdiğini dile getiren Alpak &. Neva İnşaat Kurucu Ortağı Mehmet Öztürk, artan enflasyon oranına rağmen konut fiyatlarının sabit kaldığına dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerin ardından Aralık ayında büyük bir hızla artan konut satışlarının etkisinin devam ettiğini ifade eden öztürk, “Sektördeki bu canlılığın yeni yılda yeni rekorlar getireceğini düşünüyorum. İnşaat sektöründeki yatırımcılarla bu konuda hemfikiriz.

2015 yılında yaklaşık 1 milyon 147 bin olan konut satışlarının 2016 yılında 1,5 milyon olmasını bekliyoruz. Milli gelirin artması, asgari ücretteki ve emekli maaşındaki zamlar da satış beklentilerimizi destekler nitelikte. Bunlara bir de yurt dışından gelen yatırımcılar eklenince rakamın hedefimizin de üzerine çıkabileceğini öngörüyoruz” diye konuşan öztürk, tüketicilere konut satın alırken dikkat etmeleri gereken püf noktalannı anlattı.

YENİ YERLEŞİM ALANI
Ankara‘nın memur kenti olmaktan çıkıp, yatırım kentine dönüştüğünü dile getiren öztürk, yeni yerleşim yerlerine yatırım yapılması gerektiğini söyledi. Başkentin artan nüfusu dolayısıyla her semtin kendi içinde bir merkez oluşturduğunu belirten Mehmet öztürk, yeni ev alacaklara şu tavsiyelerde bulundu:

LOKASYON AVANTAJI
Yaşam merkezi olmaya yeni başlamış, gelişime açık semtlerdeki evlere yatırım yapmalandır. Yeni merkezileşen lokasyonun avantajı ise birkaç yıl sonra ortaya çıkar. Konuyu örnek üzerinden somutlaştıracak olursam; yeni merkezileşen bir lokasyondan ev almak tüketiciye orta vadede 10 bin lira civarında kazanç sağlatır.” Star Ankara

Previous Yazıbaşı TOKİ Evleri satısa hazır
Sonraki Kontrat imzalarken dikkat etmeniz gereken noktalar

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Yabancıya vatandaşlık verilmesi İstanbul ve Bodrum pazarını etkileyecek

Yapılan yönetmelik değişikliği ile 2 milyon dolar yatırım yapan ve 1 milyon dolarlık gayrimenkul alana Türk vatandaşlığı verilme imkanı tanınması, gayrimenkul sektöründe olumlu karşılandı

Firma Haberleri 0 Yorum

167 milyar dolarlık gayrimenkul stoğunu ekonomiye kazandırmalız

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD), EY Türkiye işbirliği ile düzenlediği Aile Varlıkları Yönetimi Konferansı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İtalyan Ci Gusta Türkiye’de

Dünya’nın en büyük dondurma ham maddesi üreticilerinden biri olan İtalyan PreGel’in aile bireyleri tarafından kurulan ‘ci gusta’ Türkiye’deki ilk noktasını

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkulünüzü almadan önce Check-Up yaptırdınız mı?

Hayatımızın  en önemli alışverişini yaparken gayrimenkul yatırım  uzmanlarına danışıyoruz.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO’dan Rekor Satış Hasılatı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından gerçekleştirilen gayrimenkul projelerinde 2014 yılının ekim ayında rekor satış hasılatı elde edildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Lal Değerleme MIPIM 2016’da yerini aldı

Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş. dünyanın en prestijli gayrimenkul fuarı olan ve sektörün öncülerini bir araya getiren MIPIM 2016’da açtığı stant ile yerini aldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.