Mehmet Öztürk : Konut fiyatları sabit kaldı

Mehmet Öztürk : Konut fiyatları sabit kaldı

Alpak & Neva İnşaat Kurucu Ortağı Mehmet Öztürk konut fiyatlarının sabit kaldığına dikkat çekti.
Konut satışlarının 2016 Ocak ayı itibarıyla yeni yıl rekorunun sinyallerini verdiğini dile getiren Alpak &. Neva İnşaat Kurucu Ortağı Mehmet Öztürk, artan enflasyon oranına rağmen konut fiyatlarının sabit kaldığına dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerin ardından Aralık ayında büyük bir hızla artan konut satışlarının etkisinin devam ettiğini ifade eden öztürk, “Sektördeki bu canlılığın yeni yılda yeni rekorlar getireceğini düşünüyorum. İnşaat sektöründeki yatırımcılarla bu konuda hemfikiriz.

2015 yılında yaklaşık 1 milyon 147 bin olan konut satışlarının 2016 yılında 1,5 milyon olmasını bekliyoruz. Milli gelirin artması, asgari ücretteki ve emekli maaşındaki zamlar da satış beklentilerimizi destekler nitelikte. Bunlara bir de yurt dışından gelen yatırımcılar eklenince rakamın hedefimizin de üzerine çıkabileceğini öngörüyoruz” diye konuşan öztürk, tüketicilere konut satın alırken dikkat etmeleri gereken püf noktalannı anlattı.

YENİ YERLEŞİM ALANI
Ankara‘nın memur kenti olmaktan çıkıp, yatırım kentine dönüştüğünü dile getiren öztürk, yeni yerleşim yerlerine yatırım yapılması gerektiğini söyledi. Başkentin artan nüfusu dolayısıyla her semtin kendi içinde bir merkez oluşturduğunu belirten Mehmet öztürk, yeni ev alacaklara şu tavsiyelerde bulundu:

LOKASYON AVANTAJI
Yaşam merkezi olmaya yeni başlamış, gelişime açık semtlerdeki evlere yatırım yapmalandır. Yeni merkezileşen lokasyonun avantajı ise birkaç yıl sonra ortaya çıkar. Konuyu örnek üzerinden somutlaştıracak olursam; yeni merkezileşen bir lokasyondan ev almak tüketiciye orta vadede 10 bin lira civarında kazanç sağlatır.” Star Ankara

Previous Yazıbaşı TOKİ Evleri satısa hazır
Sonraki Kontrat imzalarken dikkat etmeniz gereken noktalar

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut’tan orta gelir grubuna 4.500 konut

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum “Ankara, Kocaeli-Gebze ve Niğde’de orta ve ortanın altına hitap eden 4 bin 500 konutu ekimin sonu ve kasımın başı itibarıyla satışa sunacağız.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kalekim 10 Yıl Garantili Mantolama Üretti

Her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarda yerini alan Kalekim, yeni ürünü Kale Mantolama’yı ziyaretçilerine sergiledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

SaklıVadi Kartal Projesi

SaklıVadi’de yaşam başladı DATA Yatırım & Gayrimenkul Geliştirme’nin satışını gerçekleştirdiği, Elizi İnşaat’ın yapımını üstlendiği Saklı Vadi’de yaşam başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hekim Yapı A.Ş. 11. Bayi toplantısı’nı gerçekleştirdi

Hekim Yapı A.Ş.’nin 11. Bayi Toplantısı bu yıl 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında Spice Hotel & Spa / Antalya’da gerçekleşti. 

Firma Haberleri

Gayrimenkul yatırımı yapmak için uygun zaman

Gayrimenkul yatırımı yapmak için uygun zaman

Firma Haberleri 0 Yorum

Birevim, engelli vatandaşlarımızı unutmuyor

Toplumun her kesiminde yaşayan insanların ev alması için projeler geliştiren Birevim, sunduğu ödeme seçenekleri ve 160 aya varan taksit imkanıyla ailelerin ev sahibi olmasını kolaylaştırıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.