Mehmet Öztürk : Konut fiyatları sabit kaldı

Mehmet Öztürk : Konut fiyatları sabit kaldı

Alpak & Neva İnşaat Kurucu Ortağı Mehmet Öztürk konut fiyatlarının sabit kaldığına dikkat çekti.
Konut satışlarının 2016 Ocak ayı itibarıyla yeni yıl rekorunun sinyallerini verdiğini dile getiren Alpak &. Neva İnşaat Kurucu Ortağı Mehmet Öztürk, artan enflasyon oranına rağmen konut fiyatlarının sabit kaldığına dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerin ardından Aralık ayında büyük bir hızla artan konut satışlarının etkisinin devam ettiğini ifade eden öztürk, “Sektördeki bu canlılığın yeni yılda yeni rekorlar getireceğini düşünüyorum. İnşaat sektöründeki yatırımcılarla bu konuda hemfikiriz.

2015 yılında yaklaşık 1 milyon 147 bin olan konut satışlarının 2016 yılında 1,5 milyon olmasını bekliyoruz. Milli gelirin artması, asgari ücretteki ve emekli maaşındaki zamlar da satış beklentilerimizi destekler nitelikte. Bunlara bir de yurt dışından gelen yatırımcılar eklenince rakamın hedefimizin de üzerine çıkabileceğini öngörüyoruz” diye konuşan öztürk, tüketicilere konut satın alırken dikkat etmeleri gereken püf noktalannı anlattı.

YENİ YERLEŞİM ALANI
Ankara‘nın memur kenti olmaktan çıkıp, yatırım kentine dönüştüğünü dile getiren öztürk, yeni yerleşim yerlerine yatırım yapılması gerektiğini söyledi. Başkentin artan nüfusu dolayısıyla her semtin kendi içinde bir merkez oluşturduğunu belirten Mehmet öztürk, yeni ev alacaklara şu tavsiyelerde bulundu:

LOKASYON AVANTAJI
Yaşam merkezi olmaya yeni başlamış, gelişime açık semtlerdeki evlere yatırım yapmalandır. Yeni merkezileşen lokasyonun avantajı ise birkaç yıl sonra ortaya çıkar. Konuyu örnek üzerinden somutlaştıracak olursam; yeni merkezileşen bir lokasyondan ev almak tüketiciye orta vadede 10 bin lira civarında kazanç sağlatır.” Star Ankara

Previous Yazıbaşı TOKİ Evleri satısa hazır
Sonraki Kontrat imzalarken dikkat etmeniz gereken noktalar

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

NurolPark’ta Ulaşım Sorun Değil

NUROL Holding’in 48 yıllık tecrübesi ile harmanlanan Nurol GYO, tüm yolların kesiştiği noktada modern ye sıcak bir hayata davet ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Özsubaşı, Lüks Yaşama Çağırıyor

Aydın’da inşaat sektöründe birçok yeniliğe imza atan Özsubaşı İnşaat, yeni projesi ‘Loca Life&Deluxe’ ile Aydınlılara kaliteli ve yüksek standartlarda yaşam alanları sunuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kerim Alain Bertrand REIDIN Genel Müdürlük görevine atandı

Gelişmekte olan ülkelere odaklanan lider gayrimenkul bilgi şirketi REIDIN’de Genel Müdürlük görevine Kerim Alain Bertrand getirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tahir Tellioğlu : İnşaat sektörünün önü açıldı

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, siyasi istikrarın inşaat sektörüne moral vereceğini belirterek, “Bugün itibarıyla artık milletimizin ve inşaat sektörümüzün önü açıktır” ifadesini kullandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Aegon’dan bankaların bireysel kredi müşterilerine hayat sigortası

Türkiye’nin hızla büyüyen yenilikçi emeklilik ve hayat sigortası şirketi AEGON,yeni ürünü “Kredi Hayat Sigortası”nı 8 Ekim 2015 tarihi itibarıyla online satış kanalı Aegondirekt üzerinden satışa sundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Profesyonel mülk yönetimi devri başladı

Türkiye’de inşaat sektörü gün geçtikçe büyüme kaydetmekte ve kalite, güven açışından büyük gelişmeler göstermektedir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.