Maşuk TOKİ’de sevindirici haber

Maşuk TOKİ’de sevindirici haber

Maşuk’ta 3+1 konutların taksitlerini peşinattan sonra alacak olan TOKİ, tepkiler üzerine geri adım attı.

Alınan son kararla Maşuk’taki tüm konutların taksitleri teslimattan sonra başlayacak. Peşinatlar ise 16 Şubat 20 Mart tarihleri arasında ödenecek. TOKİ, 2+1 konutların dışında peşinattan sonra taksit kararından geri adım attı. Kirada oturanların Maşuk’taki evlerine oturmadan “iki kira birden ödemek zorunda kalacağız” diye tepki göstermesinin ardından TOKİ, bu ısrarından vazgeçti ve Maşuk’taki konutlar için tüm taksit ödemelerinin peşinattan sonra yapılacağını duyurdu.

Maşuk’ta yapılan konut fiyatlarının açıklanmasından bu yana TOKİ’ye sık sık tepki gösterildi. Şanlıurfa’ya uyguladığı fiyat politikasıyla dikkat çeken TOKİ’nin yaptığı konutlar, siyasetçilerin elinde adeta bir propaganda aracına dönüştü. Konut hakkı tanınan derneklerin hükümete yakın olduğunu belirten diğer dernekler durumu çifte standart olarak değerlendirdi.

PEŞİNAT TARİHLERİ BELLİ OLDU
Öte yandan peşinat ödeme tarihlerinin 16 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında yapılacağı öğrenildi. Ödemeler Ziraat Bankası Karaköprü Şubesine şahısların bizzat başvuruları ya da noter tasdikli vekalet ile başkaları aracılığıyla da yapılabilecek. Bu tarihlerde bankaya başvurarak sözleşme ve ödeme yapmayanlar hak kaybına uğrayacak.(Şanlıurfa Gazetesi)

Previous Ankara'da okullar tatil
Sonraki Gezonline’dan yerinizi ayırın

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Osmaniye-Yeşilyurt başvuruları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Osmaniye-Yeşilyurt Toplu Konut Uygulaması kapsamında 48 adet konut Satışa sunulacaktır.

TOKİ 0 Yorum

Kocaeli Arızlı TOKİ konutları kura

TOKİ tarafından Kocaeli  Arızlı Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen 24 adet konuta ilişkin başvurular, 22 – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında T.C Ziraat Bankası A.Ş.’nin Kocaeli ilindeki

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den Açık Artırma

TOKİ 46 adet arsayı, 27 Haziran’da düzenlenecek açık artırma ile satacak.

TOKİ 0 Yorum

Muğla’ya TOKİ müjdesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer Muğla ve İlçelerinde 2016 yılında yapılacak 850 konutlu TOKİ evlerinin

TOKİ

TOKİ’den Viranşehir’e 220 konutluk proje

İlçede 220 konutluk bir proje için daha ihale kararı aldı

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’nin Yöresel Mimari Projeleri

Geleneksel Türk mimarisi ile kültürünün yansıtılması, korunması ve geliştirilmesi amacıyla Eylül 2012’den itibaren bina cephelerinde yenita sarımlar gerçekleştiren İdare, bugüne kadar 58 ilde 48 bin 259 konutu yöresel mimaride projelendirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.