Mart’tan itibaren 11 bin konut satışa sunuldu

Mart’tan itibaren 11 bin konut satışa sunuldu

İstanbul’da Mart’tan itibaren 11 bin konutluk yeni konut projesi satışa sunuldu.Sektördeki hareketin seçimlere kadar sürmesi bekleniyor Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 27 Ocak’ta açıkladığı, ev alan vatandaşın yüzde 25’lik birikimine yüzde 15 devlet teşviğine özel sektör de kendi kampanyalarıyla destek oluyor.

Mart ayından itibaren ev satışları hareketlenmeye başlarken, inşaat şirketleri de devlet desteğine benzer kampanya yarışına girdi. Sıfır faiz, teslim sonrası ödeme gibi kampanyalar düzenleyen konut üreticileri, müşteriyi teşvik etmek için faiz desteğinden, finansman desteğine kadar yeni yolları deniyor. Bahar aylarında mevcut projelerde stokları eritmek için kampanyalar sürerken, yeni projeler de birer birer satışa çıkacakları günü bekliyor. Mart ayından itibaren sektörde 10 bin 800 yeni konutun arzı yapılırken, bu hareketin seçimlerin yapılacağı Haziran ayına kadar sürmesi bekleniyor.

Yeni projeler geldi

Konut satışları açısından “yüksek sezon” olarak değerlendirilen bahar aylarında, sektörde canlılık başladı. Özellikle faiz oranlarının da geçen yıla göre düşük seviyede bulunması, konut satışlarını tetikleyen unsurların başında Tüketicinin aşağı yönlü hareket etmez’ öngörüsü de seçim öncesinde konut satışlarına hız verdi. Bu hareketten yararlanmak isteyen konut üreticileri de yeni projelerini raflardan indirmeye başladı

Mart ayında, Emaar Türkiye’nin The Address Residence, Ofton’un Elysium Elit Koşuyolu, Kuzu Grup’un Ataköy’deki Sea Pearl, Yeşilyurt inşaat’ın Stili istanbul Adoria, Kiptaş’ın 4 bin konutluk Vaditepe projesinin Vaditepe Göl Evleri etabı, DKY inşaat’ın DKY Kartal, Sur Yapı’nın Mirage Rezidans ve ilkbahar, Irmak Group ve Çolakoğlu Yapı’nın Başakşehir’deki Vadişehir projelerinin lansmanlarını yapıldı. Nisan ayında ise neredeyse her gün bir konut projesinin satışlarına başlandı.

Nisan’ın ilk günlerinde Ankara projeleri atağa geçti. Mesa’nın Mesa Koza 66 ile Tepe ve Mesa’nın ortak imzasını taşıyan Park Mozaik projelerinin hemen ardından Sinpaş Yapı, Çankaya Oran’daki yeni konutlarını devreye aldı. Oryataş’ın Ümraniye’deki Oryapark, Cihan İnşaat’ın Avrupark, Mutlu İnşaat ve Ak Proje’nin Botanica istanbul, Yiğit Grup’un Fortis istanbul, 24 Gayrimenkul’un istasyon 24 ve Airport 24, Elmar Yapı’nın Ankara’daki Elmar Towers, Torunlar GYO’nun 5. Levent, iş GYO ve Altınhas’ın Kasaba, Arıkan Yapı’nın Toskana Orizzonte, Tatar Yapı’nın LoftUp projeleri Nisan’da piyasaya sunulan konutlar oldu. Mayıs ayında da Ünal İnşaat ile Özler inşaat Ortaklığfnın istanbul Levent Inn, Ceylan inşaat’ın Muhteşem Yeni Yüzyıl Konutları, Aşçıoğlu’nun Selenium Retro, Dap Yapı’nın Adam Kule projeleri satışa çıkacak.

Previous Gayrimenkul dünyası GREET Vienna’da buluşacak
Sonraki Ankara Çukurambar'da hızlı kentleşme sorunu var mı?

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Türkiye’nin ‘’En İyi Konut’’ ödülü AND Pastel’in

AND Gayrimenkul ilk konut projesi AND Pastel ile katıldığı her yarışmadan yeni bir ödül ile dönüyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Bakırköy City Haziran 2017’de teslim

Beyaz İnşaat’ın İstanbul’da yükselen yeni konut projesi Bakırköy City’de teslimler Haziran 2017’de yapılacak.

İstanbul

Ottomare’de ticari alan satışları sürüyor

Ottomare konut projesi İstanbul Zeytinburnu’nda Ottoman Gayrimenkul  tarafından inşa ediliyor.Denizden karaya yaklaşanları adeta bir deniz feneri formuyla karşılayan,  etkileyici bir eser niteliği taşıyan mimarisi ile Ottomare’de 12 Haziran 2015 Cuma

İstanbul

Aşçıoğlu, “Selenium Retro” Projesiyle eğitime destek verecek

Aşçıoğlu, İstanbul Ataköy’de inşasına başladığı Selenium Retro Projesi’nde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile iş birliği yaptı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Kale Kent’te krediler bir yıl öteleniyor

Gül İnşaat, Liv Yapı ve 3S Kale ortaklığında Beylikdüzü’nde yükselen Kalekent projesinde, “Yüzde 1 Peşinatla Bugün Al Gelecek Yıl Öde!” kampanyası başlattı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Propa Plus Residences satışta

Gayrimenkul sektöründe 43 yılda onlarca projeye imza atan Propa İnşaat, prestijli projeleri ile şehre değer katmaya devam ediyor.