Mart’ta talep toplayan 5 yeni konut projesi

Mart’ta talep toplayan 5 yeni konut projesi

Türkiye ön talep tanımlamasıyla önce borsa alanında tanıştı.

Hisselerini halka arz edecek şirketler, halka arz edecekleri hisse miktarını ve fiyatını belirlemek için, arz öncesi talep toplamaktaydılar. Bugün bu yöntem hala sermaye piyasasında geçerliliğini koruyor. Yöntem biraz şekil değiştirse de gayrimenkul sektörüne de yerleşti.

Gayrimenkulde proje geliştiricisi şirketler, yasal açıdan resmi satışları ancak ruhsat alımında başlatabiliyor. Bu nedenle resmi satış öncesinde talebi gözlemleyebilmek ve-veya mevcut alıcıları başka projeye kaptırmadan kayıt altına almak adına ön talep dönemi başlatıyorlar.

Proje satışa çıktığında ise öncelik ön talep formu dolduranlara veriliyor. Böylece ön talepte bulunanlar proje satışa çıktığında lansman döneminden bile daha ucuz fiyatlarla konut sahibi oluyor, ayrıca konutlarda ilk tercihi yapma fırsatına da kavuşuyor.

Ön Talep Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Ön talepte bulunmak için projenin web sitesinde bulunan ön talep formunu doldurmak yetiyor. Proje satışa çıktığında ön talep formu dolduran müşteriler aranarak bilgi veriliyor.

Mart’ta Talep Toplayan 5 Yeni Proje

Karat 34, 470 konut, 124 ofis 27 ticari üniteden oluşuyor. Nisanda resmi satışları başlayacak proje Yenibosna’da yükseliyor.

Kartal’daki AND Pastel’de 1200 konut bulunuyor. Yüzde 1 KDV avantajı ve yüzde 5 peşinatla ev sahibi olma imkanlarına sahip proje Haziran 2018’de teslim edilecek.

Ofton Kavacık’taki projesi için ön talep topluyor. Satışları mayıs ayında başlayacak.

Ortadoğu Grup Kağıthane’de inşa edileceği Mod İstanbul’da ön satış için talep toplanmaya başladı.

Nef, Bodrum Yalıkavak’taki projesinde ön talep sürecini başlattı. 500 konut şeklinde planlanan Nef Yalıkavak projesi lüks konsepte sahip olacak. YeniBirlik

Previous Konut satışında vergi cezası almamak için dikkat
Sonraki Yunus Gözüm Ankara'nın en kıymetli bölgelerini açıkladı

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası 0 Yorum

Vadişehir’de 2 yıl ödemeli konutlar satışa çıktı

İstanbul’un son yıllarda değerlenen bölgesi Başakşehir’de Irmak Group, Çolakoğlu Yapı, Bordo Yapı ve İntes Yapı’nın konsorsiyumuyla hayata geçirilen Vadişehir projesi 24 ay faizsiz ödeme şartlanyla satışa çıktı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Emaar Square’de yaşam başladı

Şehrin kalbinde lüks bir yaşamın kapılarını aralayan Emaar Square’de, yer alan “Residence” dairelerde yaşam başladı

Anadolu Yakası

Ritim İstanbul konut projesi Ramazan kampanyası

Dumankaya inşaat’ın İstanbul Maltepe’de hayata geçirdiği  Ritim istanbul Konut Projesi’nde ‘Geleneksel Ramazan Kampanyası’ kapsamında kira öder gibi daire sahibi olma fırsatı var.

İstanbul 0 Yorum

Adım İstanbul teslim tarihi

Adım İstanbul teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

Avrupa Yakası

Hayat Tepe’de faiz sabitlendi

ÖZAK GYO, Ekim 2014 yılında yaşamın başladığı Hayat Tepe’de kalan son konutlar için faizi yüzde 0.79’a sabitleyerek geçen yılın fiyatlarını koruyor.

İstanbul 0 Yorum

Hill Kartal yüzde 15 indirimle görücüye çıktı

İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki yatırım potansiyeli yüksek ilçelerinden olan Kartal, birbiri ardına yükselen yeni projeler ve planlanan ulaşım imkanları yatırımcılar için cazip fırsatları da beraberinde getiriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.