Manisa Merkez Spor Salonu’nun Temeli Atıldı

Manisa’nın Muradiye beldesinde yapılacak spor salonunun temeli, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından atıldı. Toplam 3 bin 560 seyirci kapasiteli Manisa Merkez Spor Salonu’nun proje maliyeti, 18 milyon 150 bin lira olarak belirlendi. İnşaat alanı 21 bin 604 metrekare olan yonca şeklindeki salon, 7 bin 451 metrekare üzerine inşa edilecek. İki antrenman ve bir bireysel antrenman salonu, sekiz sporcu soyunma odası ve dört hakem odası da yer alacak.

Bakan Kılıç, açılışta yaptığı konuşmada spor salonunun temelini daha önce atmayı planladıklarını ancak bazı programlar sebebiyle ertelediklerini söyledi. İnşaatın kısa bir süre önce başlamasına rağmen hızlı ilerlediğini aktaran Kılıç, yüklenici firmaya teşekkür etti. Geçen hafta Akdeniz Bölgesi’nde ve Sinop’ta birtakım incelemelerde bulunduklarını aktararak, “Geleceğe doğru hızla yürüyoruz. Sporcu kardeşlerimize sesleniyorum, yaptığınız sporu ahlâklıca yapın. Rekabeti hiçbir şekilde doğal olmayan yollardan yapmayın, çünkü ahlâklı elde edilen her başarı gerçek başarıdır. Bunu ileride de gururla taşıyabilirsiniz, aksi bir durumda bu sizi yakalar ve o utancı yaşamak zorunda kalırsınız.” dedi.

Tören alanına geldiğinde engelliler için hazırlanan bir minibüs gördüğünü, aynı özelliklere sahip bir otobüsü daha Manisa’ya göndereceklerini kaydeden Akif Çağatay Kılıç Kılıç, gece gündüz gençler için çalışmayı sürdüreceklerini söyledi. Yüklenici firmadan salonun teslim tarihini öne çekmesini isteyerek, “Yüklenici firmadan bir ricamız var. Çok hızlı gidiyorsunuz, inşallah güzel bir şekilde devam edeceksiniz. Salonu 12. aydan önce bitirirsiniz, iki ay önceye çekebilir miyiz, 29 Ekim olur mu?” dedi. Firmanın kabul etmesi üzerine de ,“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda çifte bayram olacak, yüklenici firma söz verdi.” diye konuştu.Törende, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş da bir konuşma yaptı. Ardından spor salonunun temeli, törene iştirak edenler ve çocukların katılımıyla atıldı.(Bugün)

Previous Eskişehir Masal Şatosu 9 Mart'ta Hizmete Giriyor
Sonraki Ayhan Çelik :Yerköy’e Fakülte Yapılması İçin Ön Çalışma Yapılacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Gayrimenkul sektörü inovasyona odaklanıyor

Türkiye ekonomisinin önemli lokomotiflerden gayrimenkul sektörü, sektörün geleceğini, değişimini ve sektördeki inovasyonu tartışmak için bir araya geldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kooperatif Kuran Dev Projelere Ortak Olacak

Gayrimenkul İşletme Kooperatifi adı verilen yeni modelle vatandaşlar kooperatif kurup getiri potansiyeli yüksek gayrimenkul projelerine ortak olabilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Keçiören Bulvarı’nın yapımına başlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak “Yeni Keçiören Bulvarı”nın yapımına başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

En Çok İstihdam Sağlayan Sektör İnşaat

Ocak ayının istihdam liderleri inşaat, bilişim ve gıda.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut Hesabı sektörü rekora taşıyacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ve 64. Hükümet Eylem Planı’nda yer alan konut hesabı uygulaması, konut sahibi olmayan vatandaşları heyecanlandırırken, aynı heyecan emlak sektöründe de yaşanmaya başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaatçılardan rant vergisi için yeni öneri

İnşaat sektörü son bir aydır rant vergisini  konuşuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.