Mamak’ta gayrimenkul fiyatları arttı

Mamak’ta gayrimenkul fiyatları arttı

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği’nce düzenlenen kahvaltıda müteahhitlerle bir araya geldi.

Abidinpaşa Lale Restaurant’ta gerçekleşen toplantıya Akgül’ün yanı sıra Başkan Yardımcısı Erdoğan Karadağ, MİM-DER Başkanı Hamza Can ve MİM-DER yönetimi katıldı. Toplantıda inşaat sektöründe neler yapılabilir, müteahhitlerin yaşadığı problemler ve istekleri gibi konular ele alındı. İnşaat sektörünün, ekonominin lokomotifi olduğunu kaydeden Akgül, Mamak’ın büyümesinde ve gelişmesinde müteahhitlerin rolünün çok büyük olduğunu söyledi.

Gayrimenkul fiyatları arttı
Mamak’ın, her geçen gün imar yönetmeliğine uygun modern ve sağlam binalara kavuştuğunu belirten Akgül, “Sağlıklı şehirleşme sadece binaların düzgün yapılmasıyla alakalı değildir. Şehirleşme bir kültürdür, sosyal yaşamdır, sağlıklı yaşam alanlarıdır. Kentsel dönüşüm projelerimizin yanı sıra özel müteşebbislerin yatırımları da ilçemizde gayrimenkul sektörünün hareketliliğini artırırken fiyat artışlarını da önemli derecede etkiledi. Politikalarımızı, ilçenin değerinin artması doğrultusunda oluşturduk. İlçede neredeyse adım başı inşaat var. Mamak’a yatırım yapanlar şanslı. Mamak çarpık yapılaşmanın en bilinen örneği iken, bugün gayrimenkul fiyatları açısından Ankara’nın en değerli ilçesi haline geldi” dedi.

İlçe sakinleri de bizde kazançlıyız
Bu tür buluşmaların, yöneticilerle müteahhitler arasındaki diyalogun artmasına katkıda bulunduğunu kaydeden Mim-Der Başkanı Hamza Can da, “Mamak’a yapılan yatırımlar hem ilçe sakinlerinin hem de biz müteahhitlerin bölgede olan yatırımlarını daha kazançlı hale getirdi. Mamak Müteahhitler Derneği olarak kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Previous Elit Life Konutları Elvankent
Sonraki Yenimahalle 8050 ada 17 parsel imar planı askıda

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut kredisinde düşük faiz beklentisi

Müteahhitler faizde düşüş bekliyor

Güncel Haberler 0 Yorum

Ahlatlıbel Tesisleri Büyükşehir’e devredildi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi; 1993 yılında Meclis kararıyla ve belirli koşullarla Çankaya Belediyesi’ne devredilen “Ahlatlıbel Park ve Resterosyan Alanı”nın, koşullara uyulmadığının tespit edilmesi üzerine, yeniden Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine karar verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 11 Kasım 2015

11 Kasım 2015 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kazan Saray Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Kazan İlçesi, Saray Mahallesi 21 imar adası ada ve çevresine ilişkin 1/5000 Nazım İmar Planı Değişikliği 9 Kasım 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Belediyesi kedievi yaptı

Etimesgut Belediyesi, sokak kedileri için Eryaman Şeyh Şamil Mahallesi’nde Kedievi inşa etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut Satış İstatistikleri Ekim 2015

Türkiye’de 2015 Ekim ayında 104 098 konut satıldı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.