Mamak’ta 3 mahallede yeni kentsel dönüşüm projeleri başlıyor

Mamak’ta 3 mahallede yeni kentsel dönüşüm projeleri başlıyor

Kentsel dönüşüm projeleriyle örnek alınan Mamak Belediyesi ilçede yürüttüğü dönüşüm çalışmalarına devam ediyor.

Bu güne kadar binlerce gecekonduyu yıkarak yerine modern konutlar inşa eden Mamak Belediyesi Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Mahallelerinde yeni bir kentsel yenileme projesini daha hayata geçiriyor. 575.000 metrekare alanda uygulanan proje kapsamında bölgede bulunan 1400 gecekondudan 1150’sinin yıkımı gerçekleştirildi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Gecekondu, çöplük ve cezaevi gibi olumsuz imajından kurtulan Mamak’ta büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Hazırladığımız kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme projeleri kapsamında binlerce gecekonduyu kavgasız gürültüsüz bir şekilde yıkarak yerine modern konutlar inşa ettik. Sosyal donatı alanları, eğitim tesisleri, kültürel tesisleri ve yeşil alanlarıyla vatandaşlarımızı üst standartlara kavuşturuyoruz ” dedi.

870 Konutun ihalesi yapıldı
Altıağaç-Karaağaç ve Hüseyingazi Mahallelerini kapsayan Kentsel Yenileme Projesi Kapsamında 870 konutun ihalesi TOKİ tarafından yapıldı. 5750 konut, 3 cami, 2 adet ticaret merkezi, 3 adet okul, 2 adet sosyo-kültürel tesis’in yapılacağı Kentsel Yenileme Projesinin en çok dikkat çeken yönü ise yeşil alana ayrılan miktar. Projenin yüzde 57’si yeşil alana ayrılırken, yüzde 21’i konut ve yüzde 22’si yol ve sosyal donatı olanı olarak yapılacak.

Previous Lotus Beytepe projesi
Sonraki Vadi Yaka Başakşehir satış ofisi iletişim

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Bursa Yıldırım’da 22 kentsel dönüşüm alanı var

Sinandede Mahallesi’nde kentsel dönüşümün düğmesine basan Yıldırım Belediyesi, 320 konut yeşil alanlar, sosyal donatı alanlan ve çocuk parklan inşa edecek. 

Kentsel Dönüşüm

Gaziantep Yazıcık konutları tamamlanıyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Yazıcık Mahallesinde yapımı devam eden Yazıcık Konutlarım yıl sonunda tamamlanacağını söyledi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum
Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Antakya Kentsel Dönüşüm Projesi

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Belediye Meclisi’nde CHP gurubunun Kentsel Dönüşüme Red oyu vermesinin ve konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtmesinin talihsiz bir yaklaşım olduğunu belirtti.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Tarlabaşı 50 kat değerlendi

Beyoğlu Belediyesi ve Çalık Gayrimenkul işbirliğinde yürütülen İstanbul Tarlabaşı’ndaki kentsel yenileme projesi satış aşamasına geldi.

Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm değil kentsel büyüme yapılıyor

Türkiye’de yapılan kentsel dönüşümü değerlendiren Keten İnşaat Başkanı Selahattin Keten, şu anda plansız bir kentsel dönüşüm gerçekleştirildiğini belirtti.