Mamak’ta 3 mahallede yeni kentsel dönüşüm projeleri başlıyor

Mamak’ta 3 mahallede yeni kentsel dönüşüm projeleri başlıyor

Kentsel dönüşüm projeleriyle örnek alınan Mamak Belediyesi ilçede yürüttüğü dönüşüm çalışmalarına devam ediyor.

Bu güne kadar binlerce gecekonduyu yıkarak yerine modern konutlar inşa eden Mamak Belediyesi Altıağaç-Karaağaç-Hüseyingazi Mahallelerinde yeni bir kentsel yenileme projesini daha hayata geçiriyor. 575.000 metrekare alanda uygulanan proje kapsamında bölgede bulunan 1400 gecekondudan 1150’sinin yıkımı gerçekleştirildi. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Gecekondu, çöplük ve cezaevi gibi olumsuz imajından kurtulan Mamak’ta büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Hazırladığımız kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme projeleri kapsamında binlerce gecekonduyu kavgasız gürültüsüz bir şekilde yıkarak yerine modern konutlar inşa ettik. Sosyal donatı alanları, eğitim tesisleri, kültürel tesisleri ve yeşil alanlarıyla vatandaşlarımızı üst standartlara kavuşturuyoruz ” dedi.

870 Konutun ihalesi yapıldı
Altıağaç-Karaağaç ve Hüseyingazi Mahallelerini kapsayan Kentsel Yenileme Projesi Kapsamında 870 konutun ihalesi TOKİ tarafından yapıldı. 5750 konut, 3 cami, 2 adet ticaret merkezi, 3 adet okul, 2 adet sosyo-kültürel tesis’in yapılacağı Kentsel Yenileme Projesinin en çok dikkat çeken yönü ise yeşil alana ayrılan miktar. Projenin yüzde 57’si yeşil alana ayrılırken, yüzde 21’i konut ve yüzde 22’si yol ve sosyal donatı olanı olarak yapılacak.

Previous Lotus Beytepe projesi
Sonraki Vadi Yaka Başakşehir satış ofisi iletişim

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’nde kuralar yarın çekiliyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yarın (23 Mayıs Cumartesi) Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahipleri için üretilen 1056 konutun kura çekim törenine katılacak.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Çankırı’da 2. etap kentsel dönüşüm başlıyor

Çankırı Belediyesi, TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen Kale altı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim hak sahiplerinin hak ettiği metrekareler ne ise onu alacağını kaydetti.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Ankara Macunköy’de kentsel dönüşüm başlıyor

Büyükşehir Belediye Meclisi, 2. Başkan Vekili Nail Çimen’in başkanlığında yaptığı toplantıda , Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı Kentsel Dönüşümler Şube Müdürlüğü’nün “Başkanlık olur”u ile Meclise gönderdiği protokol yetkisi talebi

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Karar onaylandı, Üsküdar’da kentsel dönüşüm başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülerek onaylanan karara göre Üsküdar’ın 16 ilçesinde yeni yapılacak binalar için kat yüksekliği 6 ve 7’ye çıkarılıyor.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Esenler’de 1403 Riskli Bina Dönüştürülüyor

Emlak Konut GYO ve Esenler Belediyesi, Esenler’de başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 1403 riskli binayı dönüştürecek.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Kentsel Dönüşüm ile Antakya’nın Yüzü Değişecek

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, beraberinde belediye meclis üyelerinden oluşan heyetle Hatay Valisi Ercan Topaca’ya ziyarette bulundu.