Mamak’ta Gecekondular Tarih Oluyor

Mamak’ta Gecekondular Tarih Oluyor

Mamak’ta değişim sürüyor Vatandaşlarla anlaşılarak yıkılan Mamak’taki gecekonduların yerine kentsel dönüşüm projeleri kapsamında modern konutlar yapılıyor

BAŞKENTİN en büyük ilçelerinden biri olan ve bir zamanlar çöplüğü, cezaevi ve gecekondusuyla anılan Mamak’ta son yıllarda büyük bir değişim yaşanıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül göreve geldikten sonra ilçenin en büyük sorunu olan gecekonduya karşı adeta savaş açıldı.

Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm ve yenileme projesi olan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi dahil bir çok kentsel dönüşüm ve yenileme projesi ilçede başarıyla uygulanıyor. Mamak’ta binlerce gecekondu hızla yıkılıyor yerine modern ve kaliteli konutlar alıyor.

Hak sahipleriyle anlaşmalarını hızlı bir şekilde yapan Mamak Belediyesi bölgede bulunan vatandaşları mağdur etmiyor. Kentsel yenileme projeleri kapsamında belediye ile anlaşma yapan ve gecekondusu yıkılan vatandaşların mağdur olmaması için kira yardımı yapılıyor.(Sabah Ankara)

Previous Eskişehir'e Üçüncü Devlet Üniversitesi Yapılıyor
Sonraki Başkent'in İlk Emlak Fuarı 12 Ekim'e Kadar Sürecek

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Yöryapı’nın ilk ultra lüks kentsel dönüşüm Projesi: Yör Palas

Ülkemizde özellikle 1960 yılından itibaren ağırlıklı olarak köylerde yaşayan nüfusun büyük kısmı, hızlı sanayileşme ve ekonomik gelişmelerle birlikte şehirlerde yaşar hale gelmiştir.

Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm ile yenilenirken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Aykar İnşaat, gayrimenkul sektörünün gündeminde olan kentsel dönüşüm süreci hakkında bina sahiplerine önemli bilgiler veriyor.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Şehitkamil Umut Mahallesi’nde kentsel dönüşüm başlıyor

TOKi ile protokol Şehitkamil Belediyesi ile T.C Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında, Umut Mahallesinde yapılacak Kentsel Dönüşüm projesinin protokolü imzalandı.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

İstanbul’da apartmanlar boy atıyor

Bundan 50 yıl kadar önce İstanbul’da şehir içindeki apartmanlar 4-5 katlı ve çoğunlukla bitişik nizam, şehrin yazlık semtlerindeki apartmanlar da 2-3 katlı ve çoğunlukla bahçe içindeydi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Tabakhane’de 460 bina yıkıldı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ’nin ortaklaşa yürüttüğü Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yıkılan bina sayısı 460’a ulaştı.

İstanbul

Ali Nuhoğlu : Fikirtepe’nin değeri Bağdat Caddesini geçecek

Kentsel dönüşümün sembolü Fikirtepe’de önemli projeler ürten Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu, bölgede konut metrekare fiyatlarının 7 bin ve üzerinde olduğunu söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.