Mamak’ta Gecekondular Tarih Oluyor

Mamak’ta Gecekondular Tarih Oluyor

Mamak’ta değişim sürüyor Vatandaşlarla anlaşılarak yıkılan Mamak’taki gecekonduların yerine kentsel dönüşüm projeleri kapsamında modern konutlar yapılıyor

BAŞKENTİN en büyük ilçelerinden biri olan ve bir zamanlar çöplüğü, cezaevi ve gecekondusuyla anılan Mamak’ta son yıllarda büyük bir değişim yaşanıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül göreve geldikten sonra ilçenin en büyük sorunu olan gecekonduya karşı adeta savaş açıldı.

Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm ve yenileme projesi olan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi dahil bir çok kentsel dönüşüm ve yenileme projesi ilçede başarıyla uygulanıyor. Mamak’ta binlerce gecekondu hızla yıkılıyor yerine modern ve kaliteli konutlar alıyor.

Hak sahipleriyle anlaşmalarını hızlı bir şekilde yapan Mamak Belediyesi bölgede bulunan vatandaşları mağdur etmiyor. Kentsel yenileme projeleri kapsamında belediye ile anlaşma yapan ve gecekondusu yıkılan vatandaşların mağdur olmaması için kira yardımı yapılıyor.(Sabah Ankara)

Previous Eskişehir'e Üçüncü Devlet Üniversitesi Yapılıyor
Sonraki Başkent'in İlk Emlak Fuarı 12 Ekim'e Kadar Sürecek

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Yeni Mamak 11. Etap’ta zemin katlar için kura çekilecek

Büyükşehir Belediye Meclisi, Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı’nın 1987 yılında Çankaya Belediyesi’ne devriyle ilgili kararın iptalini ve Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesini öngören Başkanlık Yazısı’nı kabul etti.

Kentsel Dönüşüm

Canik’te kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor

Karadeniz’in en büyük kentsel dönüşüm çalışması Kuzey Yıldızından sonra Yeni Mahalle’de de dönüşüm çalışması başlatan Canik Belediyesi, eski binaları yıkıyor.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Ankara Elmadağ ilçesinde kentsel dönüşüm başladı

Elmadağ Yenidoğan, Yenipınar ve Yenice Mahallelerini kapsayan 71,5 ha alanda yapılan Kentsel Dönüşüm Projesi Etaplar halinde hayata geçirilmeye başlanmıştır.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Melih Gökçek Ankara kentsel dönüşüm projelerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kentsel dönüşüm projelerinde tartışmasız Türkiye’de bir numara olduklarını söyledi.  

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Altındağ Önder’de 2 ayda 2 bin gecekondu yıkıldı

Ankara’da kentsel dönüşümün öncüsü olan Altındağ Belediyesi, kısa bir süre önce Önder Mahallesi’nde başladığı yıkım çalışmalarında büyük başarıya ulaştı.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Osmangazi’de 12 farklı bölge kentsel dönüşüm alanı

Osmangazi Belediye Meclisi’nin aralık ayı toplantısında kentsel dönüşüm konuşuldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.