Mamak’ta Gecekondular Tarih Oluyor

Mamak’ta Gecekondular Tarih Oluyor

Mamak’ta değişim sürüyor Vatandaşlarla anlaşılarak yıkılan Mamak’taki gecekonduların yerine kentsel dönüşüm projeleri kapsamında modern konutlar yapılıyor

BAŞKENTİN en büyük ilçelerinden biri olan ve bir zamanlar çöplüğü, cezaevi ve gecekondusuyla anılan Mamak’ta son yıllarda büyük bir değişim yaşanıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül göreve geldikten sonra ilçenin en büyük sorunu olan gecekonduya karşı adeta savaş açıldı.

Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm ve yenileme projesi olan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi dahil bir çok kentsel dönüşüm ve yenileme projesi ilçede başarıyla uygulanıyor. Mamak’ta binlerce gecekondu hızla yıkılıyor yerine modern ve kaliteli konutlar alıyor.

Hak sahipleriyle anlaşmalarını hızlı bir şekilde yapan Mamak Belediyesi bölgede bulunan vatandaşları mağdur etmiyor. Kentsel yenileme projeleri kapsamında belediye ile anlaşma yapan ve gecekondusu yıkılan vatandaşların mağdur olmaması için kira yardımı yapılıyor.(Sabah Ankara)

Previous Eskişehir'e Üçüncü Devlet Üniversitesi Yapılıyor
Sonraki Başkent'in İlk Emlak Fuarı 12 Ekim'e Kadar Sürecek

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm projesi işyeri kuraları çekiliyor

Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında 40 adet işyeri kura çekim merasimi 11.11.2016 Cuma günü gerçekleşecek.

Ankara

Ankara Yenimahalle SSK Blokları’nda kentsel dönüşüm başlıyor

Yenimahalle Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenecek olan 25 Mart Mahallesi SSK Blokları’nda yaşayan vatandaşların, mağdur olmaması için elini taşın altına koydu.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Kızılcahamam Kadirbey Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona gelindi

Kızılcahamam Belediye Başkanlığı ile Toplu Konut İdaresi arasında yapılan ön protokol çerçevesinde Kızılcahamam Karşıyaka Mahallesi ve Yenice Mahallesi’nde yaklaşık 24 hektarlık alanda Kentsel Dönüşüm ve Yenileme çalışmalarına başlanmıştı.

Kentsel Dönüşüm

Gölcük’te kentsel dönüşüm başlıyor

Kocaeli’de ki projeler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından kamuoyuna açıkladı

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Yalova’da 432 bina kentsel dönüşüme alındı

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Dr. Osman Ulukaya, Yalova’da yapılan etkin çalışmalarla bugüne kadar 432 binanın kentsel dönüşüme alındığını söyledi.

Kentsel Dönüşüm

Ankara Elmadağ kentsel dönüşüm projesi gözden geçirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Faruk Erciyes ve teknik personeli ile Belediyemizde yapılan toplantıda; İlçenin üst ölçekteki planlan ve mevcut imar uygulamaları incelenerek gözden geçirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.