Malatya Arena yarın yeniden ihale edilecek

Malatya Arena yarın yeniden ihale edilecek

Müteahhit firmasının iflas etmesinden dolayı yarım kalan 25 bin seyirci kapasiteli Malatya Arena Stadı için yarın yeniden ihaleye gidilecek.

Temeli 2012 yılında atılan ancak yüklenici firmasının işlerinin bozulmasından dolayı planlanan tarihte bitirilemeyen Malatya Arena Stadı’nm kalan işlerinin tamamlanması için yeni bir ihale yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’m talimatıyla 9 Aralık’ta yeniden ihalesi yapılacak olan Malatya Arena Stadyumu’nun yüzde 70’lik bölümü için yeni ihale yapılacak lümü tamamlanmış durumda.

Kamu İhale Kurumu’nun çalışma takvimine eklediği Malatya Arena’nm 400 iş gününde tamamlanacağı belirtildi. Belirlenen tarihte stadı teslim edemediği için sözleşmesi fesih edilen inşaat firmasının şantiyesini tamamen kaldırdığı Arena’da, şu anda sadece TOKİ’nin görevlendirdiği güvenlik görevlileri bulunuyor. TOKİ tarafından Malatya İnönü Üniversitesi karşısında j’apılan Malatya Arena Stadı’nm temeli 2012 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı.Anadolu

Previous Kuzey Alanya imar planı onaylandı
Sonraki Bursa fuarcılıkta Türkiye'nin Frankfurt'u olacak

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

Ankara’ya iki yeni stad müjdesi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i makamında ziyaret ederek, maçları için kapılarını açan Osmanlı Spor’a ve Başkan Gökçek’e teşekkür ettiler.

Spor 0 Yorum

Alsancak Stadı Kapatıldı

ALTAY, Karşıyaka, Göztepe ve Altınordu’nun maçlarını oynadığı tarihi stat GSİM’den gelen ‘depreme dayanıksız’ raporu üzerine İl Güvenlik Kurulu tarafından maçlara kapatıldı.

Spor 0 Yorum

Çinçin’e dev hizmet

Gecekondulardan temizlenen, yolları açılan, modern tesisleri ve konutlarıyla bambaşka bir görünüme kavuşan Çinçin’de, Altındağ Belediyesi tarafından yapılan tesisler güneş gibi doğuyor.

Spor 0 Yorum

Akkent Kapalı Spor Salonu Tamamlandı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 86 bin 500 metrekare alana sahip Akkent Spor köyü içerisinde yapımı tamamlanan Kapalı spor salonunda incelemelerde bulundu.

Spor 0 Yorum

Osmanlı’nın Kalesine Halı Saha Yapılması İptal Edildi

Bursa 1’inci İdare Mahkemesi, ‘Osmanlı Devleti’nin İlk Yapısı’ olarak bilinen kentteki Balabanbey Kalesi’nde askerlerin talimhane olarak kullandığı alanın üzerine yapılması planlanan ‘Talimhane Spor Tesisi Soyunma Giyinme Ünitesi ve Halı Saha

Spor 0 Yorum

Adana 33 Bin Kişilik Stadı Bekliyor

Hafriyat işlemlerine mayıs ayında başlanan Adana’nın yeni Stadyumu’nun temeli için gün sayılıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.