Mahmut Çelikcan : Kışla 2.Etap gerçek kentsel dönüşüm

Mahmut Çelikcan : Kışla 2.Etap gerçek kentsel dönüşüm

Kışla Mahallesi 2,etap kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendiren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Proje başladığında yaklaşık 150 bin Türk Lirası olan bir daire şimdi 300 bin lira. Helali hoş olsun. Vatandaşlarımız her zaman her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır” dedi .

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kışla Mahallesi 2.etap kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Yüreğir Yardımlaşma ve Yardımlaşma Demeğinde (YÜDAY) düzenlenen toplantıda, Kışla Mahallesi nde devam eden 1 etap kentsel dönüşüm çalışmalannın yılbaşında tamamlanacağını belirten Çelikcan, “1. etap kentsel dönüşüm çalışmalarında 60 dönüm alan üzerinde 772 konut yılbaşında tamamlanacak. Yine Kışla Mahallemizde 63 dönüm alan üzerinde 2. etap kentsel dönüşüm çalışması ön protokolü imzaladık. Çalışmalar başladı. Amacımız yeşil alanı, otoparkı ve sosyal donatıları olan yeni yaşam alanları oluşturmaktır” dedi.

YERİNDE VE GERÇEK KENTSEL DÖNÜŞÜM
Yerinde ve gerçek kentsel dönüşüme Kışla Mahallesi’nden başladıklarını belirten Başkan Çelikcan, İlk önceleri vatandaşlarımız tereddütlü yaklaştılar. Çok zorluk çektik. Çok şükür 1. etap çalışmamız tamamlanmak üzere. 60 dönüm alan üzerinde bulunan 324 daire ve 15 işyeri yıkılarak 772 daire ve 43 iş yeri söz verdiğimiz gibi yılbaşında tamamlanacak. 354 konut hak sahiplerine verilecek. Geri kalan 418 konuta ise 2. etap kentsel dönüşüm çalışmalan kapsamında antlaşmaya vardığımız vatandaşlarımıza vereceğiz. Yeni ilan ettiğimiz 2. etap kentsel dönüşüm alanı 63 dönüm. Alan üzerinde 224 bina ve 415 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Görevli arkadaşlar burada bulunan vatandaşlarla birebir görüşüp yerinde tespit yapacaklardır. Çalışmalarımız etap etap devam edecektir” dedi.

“BİNALAR SATILMAYIP MAHALLELİYE VERİLECEK”
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ilçenin güzelleşmesi ve kalkınması için çalıştıklarını belirterek, “Kentsel dönüşüm çalışması zor bir çalışma. Biz projenin hayata geçmesi için Yüreğir Belediyesi olarak proje çalışmasını, mahkeme masraflarını biz karşıladık. TOKİ’den bunlar için bir kuruş dahi para almadık. Buradan elde edilen ekonomik kazanımı ise direk vatandaşa yansıttık. Proje başladığında yaklaşık 150 bin Türk Lirası olan bir daire şimdi 300 bin lira. Helali hoş olsun.

Vatandaşların yıllardan bu yana bir arada olduklarını belirten Başkan Çelikcan, şöyle devam etti: “Burada oturan vatandaşlarımız yine bir arada oturmak istediklerini belirttiler. Eğer 2. etap çalışmalarında vatandaşlarımız nza gösterirse mevcuttaki binalara taşımayı düşünüyoruz. İsteyen tespit edilen rakamlan para olarak da alabilirler ama ben vatandaşlarımızın anlaşmaya varmalarından yanayım. Yoksa Seyhan ve Çukurova bölgesinden birçok vatandaş bu binaların ne zaman satılacağını soruyor. Temel amacımız burada oturan vatandaşlarımızın yine aynı yerde birlikte oturmalandır. Araya yabana kimse girmesin. Bu konu ile TOKİ Başkanı ile görüştük ve fikir birliğine vardık. Burada asıl önemli olan vatandaşlarımızın anlaşmalarıdır.”

“BU İŞE VERDİĞİMİZ ÖNEM KUŞKULARI GİDERDİ”
Kentsel Dönüşüme başlarken vatandaşların temkinli davrandığını belirten Çelikcan, “Önümüzdeki Sinan Paşa örneği vatandaşlarımızı tedirgin ediyordu. Orası yıllardan bu yana çözülememiş durumda. Ama çok şükür başladık ve 1. etabı bitirmek üzereyiz. Bizim bu işe verdiğimiz önemi ve halkımızın bize verdiği desteğin sonucunda kuşkular giderildi. Bugün burada toplanan kalabalık bunun en güzel göstergesi. Bizler sizler için varız ve elimizden gelen en güzelini yapmak için çalışıyoruz”

Yüreğir Yardımlaşma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Akyürek, yapılan bütün güzel çalışmaları desteklediklerini ve her kim olursa olsun halkın yararına olan bütün çalışmalan bundan sonra da destekleyeceklerini söyledi. Akyürek Belediye Başkanımız 2. dönemin ilk yılını doldurmuş durumda. Hizmetlerinde ve faaliyetlerinde şimdiye kadar ahlak dışı ve yasa dışı olumsuz hiç bir şeye karışmaması takdire şayandır” dedi.Adana Kent

Previous Emlak'ın yeni rekoru Ankara'dan
Sonraki Ece Ceylan Baba'nın "LOFT" adlı kitabı yayımlandı

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Kayseri Fevzi Çakmak’ta kentsel dönüşüm başladı

Kayseri’nin eski yerleşim merkezlerinden olan Fevzi Çakmak’ta kentsel dönüşüm için ilk binalar yıkılmaya başlandı.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Hüseyin Aslan : Kentsel dönüşümde sorumluluğa hazırız

Hüseyin Aslan ve Danışma Kurulu, kentsel dönüşümün bir an önce başlatılması konusunda uyarıda bulundu.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Küçükçekmece’de rezerv konutların yapımına başlandı

Küçükçekmece Belediyesi, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında Yenimahalle, İmaret Caddesi üzerindeki 25 gecekondunun yerine 108 daireden oluşan rezerv konutların yapımına başladı.

Kentsel Dönüşüm

Ankara Çankaya’da 500 bin kişi bu projeyi bekliyor

Başkent Ankara’da yeni konut projeleri değerine değer katarken, nüfusun önemli bölümünü barındıran ve Çankaya’da yoğunlaşan çoğu 30-40 yıllık 3-4 katlı eski yapılar özellikle son 10 yıldır aynı fiyat aralığında kaldı.

Kentsel Dönüşüm

Veysel Tiryaki Altındağ kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı

Ankara’da kentsel dönüşümün öncüsü Veysel Tiryaki, kısa adı “RICHES” olan, “Yenilenme ve Değişim: Miras ve Avrupa Topluluğu” projesi kapsamında organize edilen, “Kültürel Miras Alanında Analogdan Dijitale Geçiş ve Değişim Çalıştayı”na

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Bursa’da İstanbul yolu kentsel dönüşüm projesi başlıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri olan İstanbul yolu kentsel dönüşüm projesi yaklaşık 20 bin metrekare alandaki 60 binanın kamulaştırılmasıyla start alırken, T2 hattı kapsamında yapılacak estetik görünümlü