Kuveyt’te 108 Bin Konut Açığı Var

Kuveyt’te 108 Bin Konut Açığı Var

Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi Murat Tamer, “Kuveyt’te 108 bin konut açığı var ve Hükümet bu sorunu çözmek istiyor.

İlk akla gelen de Türk müteahhitler” dedi.

Kuveyt’te her yıl iki kez Expocity tarafından gerçekleştirilen Kuveyt Gayrimenkul Fuarı, ‘Onur Ülke Türkiye’ teması ile dün başladı. 11.’si düzenlenen fuara gayrimenkul işbirlikleri gerçekleştiren INREMA ve Dubai merkezli AYN Group aracılığıylaTürkiye’den 19 firma katıldı.

Türkiye’den yazlık almak isteyen Kuveytliler, İstanbul’un yanında Bursa, Sapanca ve Trabzon’a ilgi gösterdi. Son zamanlarda Trabzon’u çok fazla sayıda ziyaret eden Araplar buradan gayrimenkul almaya başladı.

Kuveyt Türkiye Büyükelçisi Murat Tamer, mütekabiliyet sonrası bir yıllık oturma izninin de yürürlüğe girecek olmasıyla Türkiye’ye yatırımların daha da artacağını belirterek, Suriye, Mısır, Lübnan ve Güney Kıbrıs’taki sorunların, Kuveytlileri Türkiye’ye yönlendirdiğini ifade etti. Tamer, “Türkiye’den ev alan Kuveytli bir ay kaldığı konutunda bir yıllık aidat ödemek istemiyor. Bize en çok yansıyan sorun bu.” dedi.2011 yılında Türkiye’yi 45 bin Kuveytli ziyaret etmişti.

2012’de bu rakam 67 bine çıktı. 2013 yılı sonunda 110 bini bulması bekleniyor. Kuveyt’te 108 bin konut açığı var. Kuveyt Hükümeti konut açığını bir an önce çözmek istiyor. Bugün konut üretiminde ilk akla gelen Türk müteahhitler. Bu sebeple Türk müteahhitleri buraya davet ediyoruz.” diyen Tamer, Türk firmalarının Kuveyt’te kalıcı olması için ilk önce Kuveytli güvenilir bir ortak bulması gerektiğini kaydetti.
 (Kaynak:Toki haber)

Previous İnşaatta Ciro %4,6 Arttı
Sonraki TOKİ İzmir'e İki Stat İnşa Edecek

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da yenilenmesi gereken 5 milyon konut var

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum: Allah korusun bir deprem olursa biz bunların enkazını bile kaldıramayız.

Güncel Haberler 0 Yorum

TPAO Muğla Güllük’te turistik tesis ve tarla satıyor

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Muğla İli, Milas İlçesi, Güllük Mahallesinde bulunan Turistik Tesisleri ile Muğla İli, Milas İlçesi,Kemikler Mahallesi’nde bulunan su deposu ve tarlayı “Kapalı Teklif Usulü” ve “Pazarlık Usulü”

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankapark’a yabancı işletmeci aranıyor

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Başkan Melih Gökçek’in açılışını yaptığı Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerindeki alt-üst geçit ve tünel yollara Yavuz Sultan Selim’in zaferlerinden

Güncel Haberler 0 Yorum

Süre kısa, teşvik var, her usta belgesini alsın

Yapı sektörü çalışanlarına ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olma zorunluluğu getirilmesiyle birlikte, Türkiye’de mesleklerin yeniden tanımlanmaya başlandığını belirten İZODER Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen, “26 Mayıs 2016’dan itibaren yalıtım sektöründe belgesiz ustalar

Güncel Haberler 0 Yorum

Edirne, Çinicilikte Kütahya’ya Rakip Olacak

Osmanlı döneminde çini sanatının önemli merkezlerinden olan Edirne’de, el sanatının yeniden canlanması için çalışma başlatıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

YHT’de Son Hazırlıklar

Ankara-İstanbul arasındaki seyahat süresini 3 saate indirecek Ankara-İstanbul YHT hattı projesinde sona yaklaşıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.