Kumko Yapı, Bornova’nın ilk dönüşüm projesini yapacak

Kumko Yapı, Bornova’nın ilk dönüşüm projesini yapacak

İzmir’de 250 milyon liralık 2 yeni projeye başlayan Kumko Yapı, Bornova’nın ilk dönüşüm projesini de yapacak.

İzmir‘de 42 yılda yaklaşık 1000 konut hayata geçiren Kumova İnşaat’ın yeni kuşak temsilcisi Efe Kumova, arkadaşı Kemal Kocaman ile birlikte kurduğu Kumko Yapı yı 5 yılda İzmir’in en çok tercih edilen markası yapmak için kolları sıvadı. Karşıyaka’da inşa ettiği ilk projesi Varyant Karşıyaka’nın ardından, Varyant Plus ve Varyant Tower’ı hayata geçirmeyi planlayan şirket Bornova’yı dönüştürmeye de talip. Bölgede ilk kentsel dönüşüm projesine başladıklarını anlatan Efe Kumova, “Bornova’nın yapı stoku eski. Adım adını dönüştüreceğiz” diye konuştu.

530 BİN TL’DEN BAŞLIYOR
Hayata geçirecekleri projelerin toplam yatırım değerinin 250 milyon lira olduğuna vurgu yapan Kumova, “Varyant Karşıyaka’yı 75 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdik. Şu anda projede hiç boş daire yok” dedi. Metrekare birim fiyatının ortalama 4 bin 800 TL olduğu Varyant Plus’ta daire fiyatları ise 530 bin TL ile 1.5 milyon TL arasında değişiyor. Varyant Tower’da ise metrekare fiyatları 4 bin 200 liradan başlıyor. İzmir’de, yaşanabilir yeni araziler üzerinde bina üretmeye devam ettiklerini anlatan Efe Kumova, “Hayata geçirdiğimiz ilk proje Varyant Karşıyaka lansman döneminden bu yana yüzde 120 prim yaptı. Varyant Plus’ta ise 10 ayda yüzde 30 fiyatlar arttı. Projelerimiz yatırımcılara iyi kazandırıyor” diye konuştu.

İzmir’de iş yapmak kolay değil
İnşaat sektörünün sıkıntılarında bahseden Kumova, izmir’de iş yapmanın zor olduğunu anlattı. Kumova, “İzmir Büyükşehir Belediyesi bölgede tek tip proje yapılmasını destekliyor. Çehreyi değiştiren yapılara izin çıkmıyor. Böyle giderse İzmir’de 10 yılda hiçbir şey değişmez” dedi. Kumova, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bürokrasinin önünü açmasıyla işlerin biraz daha hızlandığının da altını çizdi.Sabah

Previous N5 Suites'te teslimler başladı
Sonraki Yaşamkent'te nitelikli konut projeleri yükseliyor

Diğer Yazılar

İzmir 0 Yorum

Narova 2.Etap projesi

Narova 2.Etap  konut projesi İzmir Bornova’da Yapıtek İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Ergün Turan Uşak kentsel dönüşüm projesini inceledi

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan Kentsel Dönüşüm Projesi’ni yerinde incelerken, “Uşak emsalleri arasında en güzel çalışmalardan birisine sahip olacak” ifadesini kullandı.

İzmir 0 Yorum

Avcılar Effect yüzde 100 kazandıracak proje

Avcılar İnşaat, şık ve ulaşılabilir bir yaşam sunulacak Avcılar Effect’te bir çok özelliği bir araya getirdi.

İzmir

Yel Değirmeni Evleri İzmir’de köy hayatı sunuyor

İştirak Gayrimenkul Ortaklığı tarafından projelendirilen, Güzelbahçe Yelki’de konumlandırılan, mimarisiyle olduğu kadar kendi ortamında yarattığı doğa hayat ile ön  plana çıkan Yel Değirmeni Evleri, ideal yaşam sunuyor.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm projesinde son durum

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Rize’de yürütmekte olduğu Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde son durum ne ?

İzmir 0 Yorum

Konut projeleri Bornova’ya ivme kazandırdı

Ankara Asfaltı, Yeşilova ve Mevlana mahalelerindeki lüks konut yatırımlarındaki artış, bölgenin prestijini de artırıyor 

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.