KÖY projesinin 2. etabının satışı başlıyor

KÖY projesinin 2. etabının satışı başlıyor

Siyahkalem, İstanbul Zekeriyaköy’de Emlak Konut GYO ortaklığı ile, 467 bin metrekarelik alanda gerçekleştirdiği KÖY projesinin 2. etabının satışına başlıyor.

SİYAHKALEM’in, Emlak Konut GYO güvencesiyle Zekeriyaköy’de inşa ettiği KÖY projesinde, çeşitli tip ve büyüklüklerde projelendirilmiş 971 adet konut yer alıyor. Henüz ruhsat süreci tamamlanmamış etaplarla birlikte yaklaşık 1.167 konut üe yaklaşık 15 bin metrekarelik bir çarşıdan oluşması planlanan KÖY’de 2. etap konutların satışı başlıyor. KÖY’ün 1. etabında yer alan 462 konutun inşaatı sürerken, 1+1 ‘den 6+1 kullanıma kadar farklı tiplerde tasarlanmış, apartman daireleri, çift dubleksler, sıraevler ve villardan oluşan 214 ünitelik ikinci etabm ruhsat işlemleri tamamlandı.

ZEKERİYAKÖY DEĞERLENİYOR
Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman, 2016 yılının ikinci yansmda hizmete açılacak olan 3. Köprü ve İstanbul Belediyesi’nin yıl içinde başlayacağı 5 yeni tünel çalışmasının Zekeriyaköy’de arsa ve konut değerlerini her geçen gün artırdığım belirterek “5 yeni tünelle kuzey-güney aksı ve 3. Köprü ve bağlantı yollanyla doğu-batı aksı ile çevrelenen Sanyer, özellikle de Sarıyer’in kuzeyinde yer alan Zekeriyaköy bölgesi, İstanbul’un en fazla değerlenen bölgelerinin başmda yer aldı. Bu nedene KÖY projesi büyük bir ilgi görüyor. 2. etap ünitelerimize zaten yoğun bir ilgi vardı. Satışların başlamasıyla bu üginin daha da artacağım düşünüyorum” dedi.

İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ
Gayrimenkul fuarı Cityscape Turkey’e katüdıklarını belirten Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman “Fuarda birçok farklı ülkeden bireysel yatırımcılarasıcak satış yapmanın yanı sıra, uluslararası kurumsal firmalardan da işbirliği teklifi aldık. Londralı, gayrimenkul geliştirme şirketi Copperstones intemational properties, Londra’da yaşayan Türkler’in, Türkiye’deki gayrimenkul yatırımlarına son yıllarda gösterdiği ilgi nedeniyle, KÖY projesini Londra’da pazarlamak istiyor. Bunun yanısıra, Alman menşeili bir başka şirket, projemizi Almanya, İsviçre, Lüksemburg ve Hollanda’da pazarlamak için teklif verdiler.

KÖY projesi uzun yıllardır, yurtdışında yaşayan Türklerin yaşama alışkanlıklarına son derece uygun bir proje. Projemizin özellikleri ve konumu sebebiyle uluslararası yatırımcılar kadar Türk yatinmcüarm da ügi odağı oldu. Nihai tüketici olarak finans ve gayrimenkul sektörünün üst düzey profesyonelleri de büyük ilgi gösterip, alım yaptılar. Fuarın 2. etap lansman dönemine denk gelmesi de bizim için büyük fırsat oldu. Bu sebeple gerek fuardaki standımız, gerekse de satış ofisimizin trafiği yüzde 80 oranında arttı” diye konuştu. Proje, dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği projelerle uluslararası bilinirliğe sahip, pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından tasarlandı. 15 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan ÇarşıKÖY’ün kiralamasını Turkmall gerçekleştiriyor.

Gayrimenkul akıllı yatırım CİTYSCAPE Mey iletişim çalışmaları kapsamında Siyahkalem’in KÖY satış ofisinde düzenlediği “Gelişen Piyasalar İçinde Türkiye’nin Yeri” başlıklı sohbet toplantısına katılan Japonya yatırım bankası Nomura International’ın stratejisti Timothy Ash. Türkiye ekonomisinin geleceği açısından için ortamın çok olumlu olduğunu belirtti. İstanbul’un gayrimenkul yatırımı ağsından cazibesini korumasını, İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine bağlayan Timothy Ash, “Türk lirasının ucuz olduğu düşünüldüğünde, bu son derece akıllı bir yatırım araa” dedi. Yatırım politikaları konusunda İngiltere, ABD ve diğer Batılı hükümetlere danışmanlık da yapan Ash “Türkiye’nin uzun vadede umut veren bir ülke olduğunu söyleyerek şu değerlendirmeyi yaptı: Türkiye’de güvenlik ve iç politika ile ilgili mevcut riskler var. Ancak son derece olumlu gelişmeler de var.

Kamu finansmanında da olumlu gelişmeler var. Kamu borcu hedefi düşük seyrediyor. Güçlü ve dayanıklı bir bankacılık sektörü var. İş yanlısı girişimcilik ruhu başka ülkelerde görmediğimiz kadar yüksek. Türkiye’de alt yapı yatırımları var. İşsizlikle muadele ediliyor. Açıklaması da kolay değil ama ben bunu genç nüfusa bağlıyorum. Türkiye’de uzun vadede olumlu gelişmeler olacak.” Uygun kredi imkânı KOY projesindeki ödeme koşulları hakkında bilgi veren Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman “KÖY’de konut sahibi olmak isteyenler için ciddi bir finansal mühendislik örneği gerçekleştirdik. Bu sayede, piyasada geçerli olanın oldukça altında bir oranla kredi kullanabiliyor. Örneğin 500 bin TL tutarında 120 ay vadeli bir kredi için 228 bin TL civarında bir avantaj sağlanabilmekte. Müşterilerimizin kullandıkları kredi tutan arttıkça, elde edilen avantaj da artmakta. Uyguladığımız bu ödeme sistemimizle sektörde referans alınan bir proje haline geldik” dedi. Köy projesinde anlaşmalı bankalar aracılığıyla ortalama aylık 60 ay vade için yüzde 0.32 ve 120 ay için yüzde 0.70 oranlarda kredi kullanılabiliyor.Hürriyet

Previous ONS İncek'te yabancıya satış artıyor
Sonraki Queen Park'ta son 4 daire

Diğer Yazılar

Anadolu Yakası 0 Yorum

Rotamavi projesinde 20 bin TL peşinatla

Kesintisiz adalar manzarasına hakim bir noktada konumlanan Rotamavi projesi, 20 bin TL peşinatla Kartal’da, deniz manzaralı ev sahibi olma imkanı sunuyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

İstasyon 24’de 330.000 TL’den başlayan fiyatlar

24 Gayrimenkul, Atakent’in en yeni home office projesi İstasyon 24’de başlattığı peşinatsız ve faizsiz 60 ay vadeli kampanyası ile aylık 2.750 TL’den başlayan taksitlerle gayrimenkul yatırımcılarının yüzünü yine güldürecek

İstanbul

Torunlar GYO 5.Levent projesi

1,5 milyar dolar yatırım değeriyle hayata geçirilen Torunlar GYO 5. Levent projesi 16 Nisan’da görücüye çıkıyor.

İstanbul 0 Yorum

Vadiyaka Başakşehir konumu ile dikkat çekiyor

Fuzul Yapı’dan fuara özel kampanya

Avrupa Yakası 0 Yorum

Greenist’ten bahara özel kampanyalar

İstanbul’un hızla gelişen Basın Ekspres bölgesinde yer alan Greenist Projesinde bahara özel kampanyalar başladı.

Avrupa Yakası

Vadi Yaka Başakşehir zengin sosyal olanaklar sunuyor

İstanbul Avrupa yakasında yükselen Vadi Yaka Başakşehir konut projesi zengin sosyal olanaklar sunuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.