Kooperatifçilik Üzerine Akademik Çalışmalara Destek

Kooperatifçilik Üzerine Akademik Çalışmalara Destek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, kooperatifçilikle ilgili yüksek lisans tezleri için 3 bin, doktora tezleri için de 10 bin lira maddi destek verileceğini bildirdi.

Yazıcı, yaptığı yazılı açıklamada, kooperatifçilik sektörünün önünü açmak, daha etkin ve verimli bir yapıyla sektörü geleceğe hazırlamak için akademik eserlerin sayısının artırılması gerektiğini belirtti. Bu amaçla Bakanlığı ile kooperatif üst kuruluşları arasında imzalanan protokoller kapsamında yüksek lisans ve doktora tezlerine destek projesi başlatıldığını ifade eden Yazıcı, böylece sektörle ilgili akademik çalışmaların sayısının ve niteliğinin artırılmasının hedeflendiğini kaydetti. Yazıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna tanıtılan “Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı”nda yer alan hedeflere emin adımlarla ilerlendiğini vurguladı. Kooperatifçiliğin en önemli ilkelerinin “eğitim, öğrenim ve bilgilendirme” olduğunun altını çizen Yazıcı, “Dünyada kooperatiflerin önemi artık daha iyi anlaşılmaktadır.

Kooperatifler bir yandan ortaklarının sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılarken, diğer yandan da toplumun genelini önemseyen işletmeler olarak her alanda varlıklarını göstermektedirler” ifadelerini kullandı. Yazıcı, kooperatifçilikle ilgili yüksek lisans tezleri için 3 bin, doktora tezleri için de 10 bin lira maddi destek verileceğini ifade ederek, gerekli şartları taşıyan herkesin bu desteklerden yararlanabileceğini kaydetti. Söz konusu desteklerden yararlanmak isteyenler, başvuru süresi, şartları ve diğer bilgilere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün “koop.gtb.gov.tr” internet adresinden ulaşabiliyor.
Proje kapsamında destek verecek kooperatif birlikleri ve merkez birlikleri şunlar:
S.S. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği
S.S. Türkiye Kent Kooperatifleri Merkez Birliği
S.S. Türkiye Ormancılık Kooperatifleri Merkez Birliği
S.S. Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği
S.S. Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifleri Birliği
S.S. Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği
S.S. Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği
S.S. Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği(Ankara Son Söz)

Previous Hi-macs Tanıtıldı
Sonraki Yeni Mania Planı Gündemde

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kuzey Ankara Girişi Altındağ Etabı imar planı değişikliği

Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi Altındağ Etabı kapsamında Ünite Merkezlerine ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklikleri 2 Mart 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Pırlanta Erciyes İnşaat, Mitsubishi Electric’i tercih etti

Adana’da 45 yıldır başarılı konutlara imza atan ve akıllı ev sistemlerine sahip projeleriyle dikkatleri üzerine çeken Pırlanta Erciyes İnşaat, Prestij XL Concept ve Venüs Premium projelerinin iklimlendirme sistemleri için dünya

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut desteğinde 5 soru 5 cevap

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konut için para biriktiren vatandaşa yüzde 15 devlet katkısı verileceği yönündeki açıklamanın ardından çalışmanın ayrıntıları netleşmeye başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kadın girişimci kasaba kurdu

Türkiye’de, doğup büyüdüğü topraklarda bir kadın bir kasaba kurabilir mi?

Güncel Haberler 0 Yorum

Pursaklar Altınova imar planı değişikliği askıda

Pursaklar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından, Ankara Pursaklar Altınova 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notu Değişikliği bugün askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bayraklı Doğançay Mahallesi’nde parselasyon başlıyor

Bayraklı Belediyesi, Doğançay Mahallesi’nin 30 yıldır beklediği imar planı uygulaması için ilk adımı attı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.