Konutta yeni rekabet alanı kampanya oldu

Konutta yeni rekabet alanı kampanya oldu

Son yıllarda konut projeleri kampanyalarla konut alıcılarının dikkatini çekmeye çalışıyor.

Bu nedenle konut üretiminde olduğu kadar satış yöntemlerinde rekabet içine giren inşaat yatırımcıları birbirinden farklı çok sayıda kampanyayı devreye aldı. Uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile müşteri kazanmaya çalışırken, kampanyaları çeşitlendiren inşaat firmalarının peşinatı kaldırma, ya da öteleme faizi sıfırlama, fiyatları indirme, taksitleri ödemeye bir sonraki yıl başlama ve hemen teslim konutlara uzun dönemli vade gibi birçok seçeneği sunduğu dikkat çekiyor.

Alıcıya ödeme kolaylığı amaçlayan kampanyaların satışlara hız kazandırdığı göze çarparken, şirketlerin satışlarının artık önemli bir kısmını kampanyalar üzerinden gerçekleştirdiği görülüyor.

Şirketlerin sonbaharda başlattıkları kampanyaların büyük bir kısmı ise yılsonunda sona eriyor. Satışların yarısı kampanyalarla yapılıyor Kampanyayöntemleri her yıl çeşitlenirken, şirketler artık satışlarının önemli bir bölümünü kampanyalar üzerinden yapıyor. Kimi projelerde satışların yarısından fazlası kampanya döneminde gerçekleşirken, kimi projelerde ise kampanyalar satışları tamamlayıcı bir hal alıyor.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, firmaların yaptıkları kampanyalarla satışlarım yüzde 50’ye varan oranlarla arttırırken, neredeyse konut alan her iki kişiden birinin kampanya döneminde ev sahibi olduğunu ifade ediyor. Elmas, “Bunun sonucunda gerçekleşen konut satışları tüm satışların yarısı gibi bir oranı ortaya çıkarmış oluyor” diye konuştu.

İstanbul 216 projesini 36 ay sıfır faiz imkânı sunan Baysaş İnşaat’ın ayrıca peşin ödemek isteyen müşterilere ise yüzde 5 indirim yaptığını aktaran Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, kampanya ile şu ana kadar projenin yüzde 25’ini sattıklarını belirtti. Aydın, toplamda ise yüzde 50’yi geçen bir satış grafiği yakalayacaklarını dile getirdi.

Kampanyaların satış sürecini tetikleyen en büyük etken olduğunu aktaran Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç da, sektörde satışların yüzde 35 ila 40’nın kampanyalar aracılığıyla gerçekleştiğini belirtti.

Sektöre baktıklarında, düşük faiz oranları ve teslimde ara ödeme seçeneklerinin en çok tercih edilen kampanyalar arasında başı çektiğini aktaran Talat Kılıç şu değerlendirmeyi yaptı: “Müşteriler açısından bakıldığında ise, projeye yapılan yatırımın ne kadar zamanda geri döneceği ve kazandırma oranı çok önemli bir noktada yer alıyor. Çünkü bugünün gayrimenkul alıcıları, aldığı konutu oturmak ya da yatırım yapmak amaçlı olarak satın alırken sunacağı kazancı dikkate alıyor.”

D planı kapsamında “eskisini getir, yenisini götür”, “kira garantisi”, “iade garantisi”, “ev güncelleme”, ilave teknik destek” gibi hizmetler verdiklerini söyleyen Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, sektörde ise çoğunlukla ödeme planları veya indirim fırsatları üzerinde çeşitli kampanyalar sunulduğuna dikkat çekti. Uğur Dumankaya, “Fakat bu kampanya tarzı tüketiciler için değer oluşturma noktasında eksik kalıyor. Bu yüzden biz, ödeme planları dışında tüketicilerin karar alma sürecinde etkili olabilecek ve artı değer oluşturabilecek farklı hizmetler ile farklılaşmak istedik. Yakın bir gelecekte sektördeki alışılagelmiş kampanya yöntemlerinde de bir değişim yaşanacaktır” açıklamasını yaptı. (LEYLA İLHAN/Dünya)

Previous Ede Tower'da satışlar sürüyor
Sonraki Sayfiye Projesi’nde 31 Aralık'a kadar cazip fiyat avantajları

Diğer Yazılar

Avrupa Yakası

24 Gayrimenkul, Airport 24 ve İstasyon 24 projelerini satışa çıkardı

24 Gayrimenkul, İstanbul Halkalı ve Basın Ekspres’te yükselen iki yeni konut projesini satışa sunuyor

Avrupa Yakası

Beyaz Park Topkapı’da fiyatlar 410.000 TL’den başlıyor

Beyaz İnşaat’ın Topkapı’da yükselen yeni konut projesi Beyaz Park Topkapı lansman fiyatlarıyla ön talep toplama sürecinde.

Avrupa Yakası

Bulut İnşaat Esenyurt Evviva projeleri için kampanya başlattı

Bulut İnşaat yeniden yıldızı parlayan Esenyurt’ta, evviva Millenium ve evviva Yaşam Merkezi’ndeki 550 daire için kampanyaya başladı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Demir Romance ve Demir La Vida projelerinde kampanya

Sevgililer Günü’nde sevgililere özel anlar yaşatmak isteyen Demir İnşaat, Demir Romance ve Demir La Vida projelerinden ev alan sevgilileri Çırağan Sarayı’nda Sevgililer Günü yemeği hediye ediyor. Kampanya, 6-14 Şubat tarihleri

İstanbul

Maritza Vadi Evleri nerede

Maritza Vadi Evleri nerede sorusunun cevabı haberimizin devamında yer alıyor.

İstanbul

Avrupa Konutları Ataköy teslim tarihi

Avrupa Konutları Ataköy teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.