Konut Yatırımında Esenyurt mu,  Beylikdüzü mü ?

Konut Yatırımında Esenyurt mu, Beylikdüzü mü ?

Bin 100 civarında konut projesine ev sahipliği yapan İstanbul’da markalı konut sayısı 400 bini geçti. Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinin yüzde 30’u markalı konutlardan oluşuyor

Emlak İstasyonu Özgün Ofis Broker’ı  Özlem Bayrak, Bin 100 civarında konut projesine ev sahipliği yapan İstanbul’da markalı konut sayısı 400 bini geçti. Beylikdüzü ve Esenyurt ilçelerinin yüzde 30’u markalı konutlardan oluşuyor dedi.

Aslında her iki ilçe de birbiriyle iç içe diyebiliriz. 1999 Marmara depreminden sonra nitelikli konut projeleri ve site hayatına yönelen İstanbulluların, rağbet ettiği bölgelerin başında Beylikdüzü geliyordu. Bir dönem Büyükçekmece’ye bağlı olan bölge gelişimine paralel olarak beldeden ilçeye dönüştü.

MARKALAR ESENYURTA HÜCUM ETTİ
Esenyurt ile sınırı olan ilçede KİPTAŞ’ın yanı sıra kooperatiflerin girişimiyle hayat bulan siteler de yer alıyor. 1990’lı yıllarda İhlas Holding’in Marmara Evleri projesiyle dikkat çeken ilçede şu anda 40’a yakın markanın nitelikli konut projesi yer alıyor.

95 BİN TL’YE DAİRE BULMAK MÜMKÜN
Esenyurt ve Beylikdüzü özellikle ilk evini alacak çiftlerin bütçelerine uygun 1+1 ve 2+1 daireler bulması konusunda oldukça cazip imkânlar sunuyor. Esenyurt’ta satılık daireler ikinci el dahil 95 bin ile 650 bin lira arasında değişiyor. Beylikdüzü’nde ise bu fiyatların yüzde 5 -15 daha yüksek seyrettiğini söyleyebiliriz.

Minimum 3 bin TL
BEYLİKDÜZÜ – Esenyurt’taki nitelikli konut projelerinde metrekare birim fiyatı 3 bin lira düzeyinden başlıyor. Bunun biraz altında seyreden fiyat aralığından ev bulmak da mümkün. Ama artık 2 bin lira düzeyinde konut kalmadı. 2014 yılında satışa sunulan Tekfen – HEP İstanbul ile Gül Yapı – Gül Park Yaşam projeleri Esenyurt’da değer kattı.

Makyol – Beylikdüzü Yaşam Evleri de büyük ilgi gördü. Ulaşım yatırımları devam eden bölgede konut sahibi olmak isteyenler yüzde 80- 100’leri bulan eski prim değerlerini elde edemese de oturum amaçlı düşünceleri varsa alım yapabilirler. Kira çarpanları açısından bakıldığında markalı konut projelerinden daire satın alanların daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Beylikdüzü ve Esenyurt, İstanbul konut stoğunda yabancıların en fazla ilgi gösterdiği ilçeler oldu.

Previous EMİRKOOP Bursa'da 30 Yılda 20 Bin konut üretti
Sonraki Yaşam Projeleri TİMAŞ A.Ş. özel röportaj

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Mostar Life Grand Houses projesi

Mostar Life Grand Houses projesi Çolakoğlu Group ve Bordo Yapı İntes Yapı tarafından Başakşehir’de inşa ediliyor.

Avrupa Yakası

Piyalepaşa İstanbul’a ödül

İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda, konut, rezidans, ofis, otel ve alışveriş sokağından (AVS) oluşan karma kullanım projesi olarak hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, International Property Awards tarafından Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Mimarisi

İstanbul 0 Yorum

İş GYO Manzara Adalar Projesi

21-23 Eylül 2014 tarihinde Dubai’de düzenlenecek olan Cityscape Global 2014 Fuarı’na katılan İş GYO, Kartal’daki projesinin maket ve proje detaylarını ilk kez yatırımcılarla paylaşıyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Başakşehir’in yükselen yıldızı Vadişehir konut projesi

Irmak Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül bir marka değeri olarak Başakşehir’e damga vuracak olan, Vadişehir’in 10 yıllık Projeksiyonlarda yer alan yeni etaplarla birlikte bölgeye mührünü vuracağı konut sayılarına ulaşacağını

İstanbul 0 Yorum

Adım İstanbul’da ön satışlar başlıyor

Adım İstanbul konut projesinde ön satışlar başlıyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

360 Kurtköy’de hemen tapu fırsatı

Hanesel Yapı & Demirbaş Yapı ortaklığıyla hayata geçirilen 360 Kurtköy özel bir kampanya ile bahara merhaba diyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.