Konut Sektöründe Senet Kullanımı Arttı

Konut Sektöründe Senet Kullanımı Arttı

Eylül ayında markalı konut projelerinden konut satın alan müşteriler peşinat ve banka kredisi kullanımı yerine ağırlıklı olarak senet kullanımını tercih etti.

Eylül ayında markalı konut projeleri müşterilerj ağırlıklı olarak senet kullanımayı tercih etti. Satışlarda kullanılan senet oranı yüzde 43,39 olurken, banka kredisi oranı yüzde 35,01’de kaldı.
Eylül ayında konut alımında, önceki aya göre banka kredisi kullanım oranı yüzde 22,32 düşerken, senet kullanım oranı yüzde 20,75 yükseldi.
Markalı konut projelerinin çok büyük bir bölümü yüzde 1 KDV oranı ile satıldı. Yüzde 18 KDV ile satışı gerçekleştirilen konutların oranı yüzde 1’lerde kaldı.
Markalı proje konut satışlarının son 6 aylık dönem için yüzde  4’ü yabancılara yapıldı.
(Kaynak:Anadolu Ajans)

Previous Emlakta Yeni Trend Türkiye
Sonraki Yeni Konut Fiyatları Yüzde 14,75 Arttı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

SGK, 4 İlde Gayrimenkul Satışı Yapacak

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK), Sinop’un da içinde bulunduğu 4 ilde yer alan 6 gayrimenkulun satısını 11 Eylül’de açık artırma usulüyle yapacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 14 Nisan 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın Keçiören ve Yenimahalle  ilçelerinde 14 Nisan 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

ASKİ’den inşaat atıkları uyarısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya, sokaklara bırakılan inşaat ve hafriyat atıklarının yağışlı günlerde mazgalları tıkadığını belirterek, vatandaşlara, “Sokaklara  inşaat hafriyatı bırakmayın” uyarısında bulundu.

Güncel Haberler

Ankara Yakupabdal Kentsel Dönüşüm alan sınırı askıya çıktı

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan “Çankaya İlçesi Güney Yakupabdal Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı Sınırı” 26 Haziran 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler

İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de ev fiyatları uçtu

Türkiye’nin en büyük üniversitelerinin bulunduğu İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir’deki emlak fiyatlarındaki değişim ortaya kondu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Taurus AVM Engellileri Unutmadı

Firma ve alışveriş merkezlerinin beklentileri karşılayamayan çalışmaları engellileri harekete geçiriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.