Konut sektörü Merkez Bankası’nı bekliyor

Konut sektörü Merkez Bankası’nı bekliyor

Konut sektörünün önde gelen temsilcileri faizde yapılacak indirimin başta inşaat olmak üzere piyasaya hareketlilik getireceğini belirtti

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin, “Faiz indirimi konusunda hâlâ atılacak adım var” açıklaması konut sektöründe gözleri faiz indirimi için Merkez Bankası’na çevirdi. Sektörün önde gelen temsilcileri faizdeki indirimin başta inşaat olmak üzere piyasaya hareketlilik getireceğini belirtti.

Gelişmeleri değerlendiren Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Türkiye ekonomisi için gelecekte ciddi bir risk görünmediğini belirterek, bu ortamın faizlerin bir miktar daha indirilmesine imkân sağladığını söyledi. Bezci, faiz indiriminin başta konut ve otomotiv olmak üzere birçok sektöre canlılık getireceğini ifade etti.

MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm de faizde bir miktar daha indirime gidilmesinin birçok sektör için faydalı olacağını ifade ederek, Merkez Bankası’nın piyasadaki olumlu havayı değerlendirmesi gerektiğini belirterek, “İnşaat sezonun başladığı bu aylarda Merkez Bankası’nın alacağı bir faiz indirim kararı, konut sektöründe doping etkisi yaratacak. Bu olumlu etki önce hiç şüphesiz doğrudan ve dolaylı birçok sektörde, ardından da ekonominin tamamında bahar havası sağlayacak” diye konuştu.

Elit Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik ise faiz oranlarının düşürülmesiyle nisan ve mayıs aylarının konut sektörü için yoğun alış ve satışın yaşandığı bir dönem olacağını söyledi. Gayrimenkulde “balon” söylentilerine katılmadığını ve büyükşehirlerde konut ihtiyacının bulunduğunu belirten Çelik, konut satışlarındaki dönemsel yavaşlamanın olası bir faiz indirim kararının ardından sona ereceğini vurguladı.(Sabah)

Previous Çankaya Türkiye'nin en iyi yerleşim bölgeleri arasında
Sonraki Emlak Konut Kayabaşı 6.Etap arsa ihalesini Artaş kazandı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Geleceğin yapıları doğadan alınan ilhamla biçimlenecek

Geleceğin sağlık yapıları permakültür, sürdürülebilirlik, organik tarım gibi kavramların rehberliğinde, rehabilitasyon ve arınma anlayışlarının modern bir dille yorumlandığı ve farklı kişisel deneyimler sunan merkezler haline geliyor…

Firma Haberleri 0 Yorum

Antalya Mardan Palace icradan satılıyor

Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 2009 yılında yaptırılan ve Antalya’nın en pahalı otelleri arasında yer alan Mardan Palace, Antalya 4. İcra Müdürlüğü tarafından satışa sunuldu.

Firma Haberleri

Danfoss Türkiye, Teskon Sodex Fuarı’na katıldı

Isıtma, soğutma ve güç elektroniği alanında faaliyet gösteren Danfoss Türkiye, Teskon Sodex Fuarı’na katıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tüyap Konya Fuar Merkezi İnşaatı Tamamlandı

İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, Konya Uluslararası Fuar Merkezi inşaatını, yedi ay gibi kısa bir sürede bitirerek önemli bir projeye daha imza attı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Evren Acar:Hedefim daima fark yaratmak oldu

Parktepe Evleri’ni alıcılarıyla buluşturan CEF Danışmanlık Kurucu ortağı Evren Acar, kadınların çok da tercih etmediği müteahhitlik alanında fark yaratmak için çalıştığını söyledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İzmirpark AVM Projesi

Yaklaşık 100 yıllık ticari geçmişe sahip İzmirli bir şirketler grubu olan Savranoğlu, İzmir’e yeni bir yatırım daha kazandırmanın gururunu yaşıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.