Konut sektörü Merkez Bankası’nı bekliyor

Konut sektörü Merkez Bankası’nı bekliyor

Konut sektörünün önde gelen temsilcileri faizde yapılacak indirimin başta inşaat olmak üzere piyasaya hareketlilik getireceğini belirtti

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin, “Faiz indirimi konusunda hâlâ atılacak adım var” açıklaması konut sektöründe gözleri faiz indirimi için Merkez Bankası’na çevirdi. Sektörün önde gelen temsilcileri faizdeki indirimin başta inşaat olmak üzere piyasaya hareketlilik getireceğini belirtti.

Gelişmeleri değerlendiren Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Türkiye ekonomisi için gelecekte ciddi bir risk görünmediğini belirterek, bu ortamın faizlerin bir miktar daha indirilmesine imkân sağladığını söyledi. Bezci, faiz indiriminin başta konut ve otomotiv olmak üzere birçok sektöre canlılık getireceğini ifade etti.

MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm de faizde bir miktar daha indirime gidilmesinin birçok sektör için faydalı olacağını ifade ederek, Merkez Bankası’nın piyasadaki olumlu havayı değerlendirmesi gerektiğini belirterek, “İnşaat sezonun başladığı bu aylarda Merkez Bankası’nın alacağı bir faiz indirim kararı, konut sektöründe doping etkisi yaratacak. Bu olumlu etki önce hiç şüphesiz doğrudan ve dolaylı birçok sektörde, ardından da ekonominin tamamında bahar havası sağlayacak” diye konuştu.

Elit Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çelik ise faiz oranlarının düşürülmesiyle nisan ve mayıs aylarının konut sektörü için yoğun alış ve satışın yaşandığı bir dönem olacağını söyledi. Gayrimenkulde “balon” söylentilerine katılmadığını ve büyükşehirlerde konut ihtiyacının bulunduğunu belirten Çelik, konut satışlarındaki dönemsel yavaşlamanın olası bir faiz indirim kararının ardından sona ereceğini vurguladı.(Sabah)

Previous Çankaya Türkiye'nin en iyi yerleşim bölgeleri arasında
Sonraki Emlak Konut Kayabaşı 6.Etap arsa ihalesini Artaş kazandı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

FG Wilson Türkiye’den ev tipi F Product Jeneratörler

FG Wilson Türkiye, sesiz ve güçlü F Product Jeneratörleri ile her türlü konut, yeni nesil işyeri  ve akıllı binalarda da konfora imza atıyor

Firma Haberleri 0 Yorum

DKY İnşaat 7 projesi için ön talep topluyor

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Cityscape Fuarı’nın İstanbul’da gerçekleştirilmesinin önemine vurgu yaparak, “Cityscape Fuarı, Körfez ve Doğu bölgelerine satış yapmak adına iyi bir kapı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Vakıfbank E-ihale İle Gayrimenkul Satışı Yapacak

Vakıfbank’ın portföyünde yer alan gayrimenkuller artık, http://vakifbank.intengo. com adresi üzerinden, e-ihale sistemi ile satışa sunulacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yılın genç mimar ödülü PAB’ın oldu

PAB Mimari Tasarım’ın kurucu ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından bu yıl 9. kez verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü’nün sahibi oldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankara Anadolu Bulvarı gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çekiyor

Her geçen yıl günlük yaşam ve iş telaşı katlanarak artarken, özellikle büyükşehirlerde günlük yaşamın en önemli sorunu olan ulaşım sıkıntısının boyutu da günbegün fazlalaşıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Metal Yapı Konut, 2017’de yüzde 40 büyümeyi hedefliyor

Gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektöründeki 36 yıllık tecrübesiyle İstanbul’da birçok önemli projeye imza atan Metal Yapı Konut, 2017 yılı hedeflerini büyüttü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.