Kocaeli Basın Sitesi’nde başvurular başladı

Kocaeli Basın Sitesi’nde başvurular başladı

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti dev projesi Basın Sitesi için başvurular alınmaya başladı.

Cemiyet Başkanı Çetin Gürol, Basın Sitesi ile ilgili gazetecileri bilgilendirdi Basın Sitesi’ nde başvurular başlad Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti dev projesi Basın Sitesi için başvurular alınmaya başladı. Cemiyet Başkanı Çetin Gürol, Basın Sitesi ile ilgili gazetecileri bilgilendirdi Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nin girişimleriyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Derince İlçesi Çınarlı Mahallesi’nde 24 buçuk dönüm arazi üzerine yapılacak olan 140 konutluk Basın Sitesi için önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

İzmit’te Basın Müzesi’nde, Darıca’da ise Medyaevi’nde gerçekleştirilen toplantılarda, Basın Sitesi için hazırlanan formlar dağıtılırken, hayata geçecek projenin geldiği nokta ile ilgili gazeteciler bilgilendirildi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde Basın Müzesi’nde gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Basın Sitesi ile ilgili detaylı bilgiler verirken, Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Halit Yılmaz da toplantıda hazır bulundu. Gürol, Basın Sitesi’nin hayata geçmesi için gün saydıklarını ifade ederek, “Kısa zamanda temeli atılacak” dedi.

YOĞUN GAYRETLER
Bu proje ile ilgili çalışmaların Halit Yılmaz’ın Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı döneminde başladığını ifade eden Gürol, “O dönem çok yoğun gayretlerimiz oldu” dedi. Gürol, yönetim kurulu ile yaptıkları çalışmaların ardından Basın Sitesi projesinde sonuç aldıklarını ifade ederek, “Ardı ardına görüşmeler yaptık ve nihayet mutlu sona ulaştık” ifadelerini kullandı. Gürol’un konuşma yaptığı sırada Basın Sitesi için başvuru formları da dağıtıldı.

KONUT FİYATLARI
Formların 5 Nisan’a kadar teslim edilmesi gerektiğini kaydeden Gürol, “5 Nisan’da Çınarlı’da bir toplantı yaparak projenin startı verilecek” dedi. Gürol, ev fiyatlarının henüz netleşmediğine vurgu yaparak, “Geçtiğimiz günlerde TOKİ tarafından ihale gerçekleştirildi. Ev fiyatları ise inşaatın yüzde 30’u tamamlandıktan sonra netleşecek. Şu an için bize ortalama bir fiyat sunuldu. 87 metrekarelik 2+1 ev 95 bin lira, 109 metrekarelik 3+1 ev 130 bin lira. Tabii ki bu fiyatlar giydirilmiş bir şekilde çıktı. Çünkü arazi Gazeteciler Cemiyeti’ne devredildiği için firma araziye para ödemeyecek. Bu nedenle fiyatların düşmesini bekliyoruz” dedi.

YÜZDE 30 TAMANLANINCA
Konutların 100 tanesinin 2+1,40 tanesinin ise 3+1 olmasını beklediklerini kaydeden Gürol, “Tabii ki projesi çizilme aşamasında olduğu için bu da değişebilir. Ödeme konusuna gelince, meslektaşlarımız, konutların yüzde 30’u tamamlandığında ev fiyatının yüzde 10’u, yüzde 15’i ya da yüzde 20’si oranında bir ödeme yapacak. Ardından ise eve çıkıncaya kadar ödeme yapmayacak. Eve çıktıktan sonra ise kira öder gibi TOKİ’ye ödeme yapacak. Ödemelere TEFE-TÜFE oranında çok cüzi artış yaşanacak. Konutlara 2017’nin sonunda ya da 2018’in başında çıkmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

ÖNÜ DENİZ ARKASI ORMAN

Kendi üzerine ya da ailesinin bir ferdinin üzerine kayıtlı gayrimenkulü olanın ev alamayacağını kaydeden Gürol, “Körfezin en güzel vadilerin birisinde, önü deniz, arkası orman olan bir bölgede yapılacak olan bu sitede cami ve alışveriş merkezi de yer alacak. Yani orada dev bir yaşam alanı meydana getirilecek” ifadelerini kullandı. Gürol, süreç içerisinde özellikle peşinat için gazetecilerin kredi kullanmak isteyeceğini de kaydederek, “Bunun için de çeşitli bankalarla anlaşma yapmak istiyoruz” diye konuştu.

DARICA DA DA TOPLANTI
Gürol, Basın Sitesi için başvuru formu almak isteyenlerin Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve TV 41 Haber Müdürü Hakan Süer’den form alması gerektiğini ifade ederek, “Diğer yandan konu ile ilgili bilgi almak isteyenlerin ise Başkan Yardımcımız Recep Şeyhoğlu’na ulaşmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. Gürol son olarak, umreye gideceği için cemiyete vekaleten Levent Altun’un başkanlık yapacağını ifade etti. Diğer yandan Gebze ve çevre ilçelerde yaşayan gazeteciler için de eş zamanlı bir toplantı gerçekleştirildi. Cemiyet Başkanvekili Levent Altun, Darıca Medyaevi’nde gazetecileri bilgilendirdi.Gebze Gazetesi

Previous Zekeriyaköy KÖY projesi ev fiyatları
Sonraki TOKİ'den Gümüşhane'ye bin 840 konut

Diğer Yazılar

TOKİ

TOKİ’den Osmaniye’de 447 lira taksitle konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), dar gelirli vatandaşlarımızın konut ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni projeleri satışa sunuyor.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’den Doğu ve Güneydoğu’ya 43 bin konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki yoğun talebi karşılamak için 43 bin konut inşa edilecek.

TOKİ

TOKİ Diyarbakır Karapınar projesi 596 konuttan oluşacak

TOKİ tarafından  yaptıralacak TOKİ Diyarbakır Karapınar evleri toplam  596 konuttan oluşacak.

TOKİ 0 Yorum

Taşkent TOKİ konutlarının yapımına başlandı

Taşkent Belediye Başkanı Osman Arı, ilçede yapımı tamamlanan ve devam eden yatırımlar ile planlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu, Arı, “İlçe halkının huzuru ve mutluluğu için çok çalışıyoruz” dedi

TOKİ 0 Yorum

Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ başvuru

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi ‘nde Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 1 ve 2. Etap Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında 583, Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 1 ve 2. Etap Standart

TOKİ 0 Yorum

İlimtepe’de TOKİ’ye yeni konut alanı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, mart ayı meclis toplantısını yönetti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.