Kırşehir’de emlak fiyatları yüksek

Kırşehir’de emlak fiyatları yüksek

Kırşehir’de emlak piyasası bahar aylarının gelmesine rağmen durgun.

Emlak piyasasında fiyatların geçen yıla oranla yüksek olması talebi etkilerken, yüksek alım-satım maliyetleri ve getirilen ek vergiler emlak piyasasını durgunlaştırdı. Kırşehir’de emlak sektöründe yıllardır hizmet veren Emlakçı Ziya Dulkadiroğlu, emlak piyasasındaki duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Maliyetlerin yüksekliğinin ev fiyatlarına yansıdığını ve bu durumun da piyasada durgunluğa neden olarak olumsuz etki yarattığını belirten Emlakçı Ziya Dulkadiroğlu, “Kırşehir’de emlak piyasasında fiyatlar yüksek.

Maliyetlerin yüksek oluşu ev fiyatlarına yansıyor. Maalesef fiyatlar çok yüksek Kırşehir’de. Gerek kira olsun, gerek ev satışlarında rakamlar yüksek. Yaz sezonu geldi ve inşaatlar başladı. Kırşehir’de eve talep çok ve talep çok olduğu için fiyatlar da yüksek şekilde devam ediyor. Kırşehir’de en çok ev satılan bölge Kent Park ve hastane civarında, Yenice ve Medrese Mahalleleri’nde satılıyor. Geçen seneye oranla bu sene düşük. Talep bu sene yüzde 10-20 civarında düştü. Kredi faizlerinin yüksek oluşu alım gücünü azaltıyor” dedi.

Türkiye’nin ekonomideki lokomotif sektörü emlak, geçtiğimiz yıllara kıyasla düşüş yaşıyor. Emlak satışlarının düşmesi, konut balonu söylentilerini de beraberinde getiriyor. Emlak fiyatlarının hızla ve sürekli bir şekilde artması sonucu fiyatların rasyonel ve sürdürülebilir olmayan yüksek noktalara erişmesine emlak balonu deniyor. Emlak balonu oluşması için emlak fiyatlarının 1,5 yıl boyunca, yani 6 çeyrek boyunca sürekli katlanarak artması ve sonra 6 çeyrek boyunca da fiyatların gerilemesi gerekiyor. Bu fiyat artışının kümülatif olarak yüzde 15’i aşması durumunda, emlak balonundan söz edilebiliyor. Lüks konutların konut balonunu şişirdiğine dikkat çekilirken, artık üst gelir grupları yerine orta ve alt gelir grupları için konut üretimine geçilmesi gerektiği belirtiliyor.Kırşehir Çiğdem

Previous Ankara su kesintisi 13 Mayıs 2015
Sonraki Ankara'da konut ve ofis projelerinin yıldızı parladı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Avrupa Hazır Beton Birliği 3. Köprü inşaatını ziyaret etti

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) Yönetim Kurulu Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantı vesilesi ile Türkiye’ye gelen ERMCO Yöneticileri ile birlikte Türkiye Hazır Beton Birliği yöneticileri, 3. Köprü şantiyesini de ziyaret etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak İmrahor 13618 ada 4 parsel imar planları askıda

Ankara Mamak İlçesi, İmrahor Mahallesi 13618 ada 4 nolu parsele ilişkin 1/5000-1/1000 ölçekli imar planları değişiklikleri 06/10/2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Manisa Esnafına 375 Milyon TL Kredi

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Recep Çınar, geçen yıl Manisa genelinde 375 milyon TL kredi dağıttıklarını açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Zekeriya Sezgin Gülmez : Ankara’da aşırı imar uygulaması var

Sürekli yapılan imar nedeniyle tarım alanlarının daraldığını belirten Sincan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Sezgin Gülmez, “Ankara’da 5 milyon insan yaşıyor ama yaklaşık 20 milyon nüfusa yetecek imarlı alan

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakü’nün En Büyük Oteli İstanbul’da Görücüye Çıktı

Dünyanın ikinci Dubai’si olmayı hedefleyen Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, 1 milyar dolar yatırım ile devreye giren Fairmont Bakü Otel’in tanıtımı İstanbul Swissotel’de yapıldı.  Düzenlenen toplantıda, Fairmont Bakü Genel Müdürü Adrian Ellis

Güncel Haberler 0 Yorum

Çobanlar’da Tapu Sevinci

Çobanlar Küçük Sanayi Sitesi Koopretafi tarafından yapılan 32 dükkandan 12 sinin tapuları dağıtıldı.