Kırıkkale’de emekliye TOKİ müjdesi

Kırıkkale’de emekliye TOKİ müjdesi

TOKİ’nin Kırıkkale’de emeklilere özel hazırladığı ev projesinin yerleri belli olduğuna dikkat çeken AK Parti Milletvekili Ramazan Can, TOKİ Başkanı ile görüştüklerini, Yuva Mahallesinde 129 dönümlük arazinin emekliler için ayrıldığını söyledi.

Konu hakkında Can, “Yuva Mahallesi nde 129 dönümlük arazi bulunuyor. Fakat bu arazimiz hazineye ait. Kırıkkale Valiliği tarafından gerekli yazının yazılmasının ardından takibini bizler yapacağız. TOKİ Başkanmıız ile görüştük. Başkaıuınız bize “arazinizi teslim edin çalışmalara en kısa sinede başlayalım’ dedi.

O bölgemize yaklaşık 2 binkonut yapılacak. Öte yandan Allah m izni ile köylerimizdeki yol problemlerimizi çözeceğiz. İller Bankası ile görüşüp hibenin yaııı sıra 3 yıl ödemesiz kredi alacağız. Bizlerde İl Özel İdaresi ile bozuk yol çalışmalarım yapacağız. Köy yollanınız yaklaşık 2 yıl içerisinde bitirerek kalıcı bir eser bırakacağız”dedi.Kale Haber

Previous Karat34 ön talep topluyor
Sonraki Ankara'ya 100 bin kişilik yaşam alanı

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Yüreğir TOKİ için yer bulunamıyor

Yüreğir İlçe Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kaçak yapılaşmayı önlemek için toplu konut yapmak istediklerini, ancak yer bulmakta sıkıntı çektiklerini söyledi.

TOKİ 0 Yorum

Mucur TOKİ’de başsvuru sayısı bine yaklaştı

Mucur’a TOKİ gelmesi için yapılan ön başvurulara akın edildi ve son rakam 970 kişi oldu.

TOKİ 0 Yorum

Hisarcık 3. Etap TOKİ konutları için anket yapılıyor

Hisarcık Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi İşbirliği ile yapılacak olan 3. etap konutlar için anket formu alımına başlandığı bildirildi.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Başakşehir Kayabaşı’nda 448 konut yaptıracak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İstanbul Başakşehir Kayabaşı bölgesinde yeni projeler hayata geçiriyor.

TOKİ 0 Yorum

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 4. etap TOKİ son başvuru tarihi

Nevşehir Belediye Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilerek Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile işbirliği halinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Edirne Lalapaşa’da 94 Konut Yaptıracak

Edirne İli Lalapaşa İlçesi 94 Adet Konut ve 1 Adet Büfe İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşini açık ihale usulü ile ihale edecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.