Kiracı mal sahibine 27 milyar lira ödedi

Kiracı mal sahibine 27 milyar lira ödedi

Ev ve dükkan gibi mülk sahipleri geçen yıl kiradan 27,2 milyar lira gelir sağladı.

Gelir İdaresi Başkanlığı verilerinden derlenen bilgilere göre, 2015 yılında 1 milyon 383 bin 925 mükellef kira geliri (Gayrimenkul sermaye iradı – GMSİ) elde ettiğine dair beyanname verdi. Bu mükelleflerden 144 bin 425’i ilk defa GMSİ beyannamesi verirken, söz konusu mülk sahipleri geçen yıl ilk defa gayrimenkulünü kiraya verenler arasına katılmış oldu. Gayrimenkul sahipleri bu dönemde verdikleri beyannamede, kiradan yaklaşık 27 milyar 230 milyon liralık gelir elde ettiklerini bildirdi.

Kira gelirlerinden hesaplanan vergi tutarı ise 3 milyar 943 milyon lira olarak kaydedildi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) verilerine göre geçen yıl Türkiye genelinde 1 milyon 289 bin 320 konut satılarak Cumhuriyet tarihinin rekoru kırılmıştı. Aynı dönemde en fazla konut 239 bin 767 ile Istanbulda, en az konut ise 139 ile Hakkaride yeni sahiplerine kavuşmuştu.Bizim Gazete

Previous Çukurova Havalimanı 2 yılda bitecek
Sonraki Ankara su kesintisi 12 Mart 2016

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Çamlıca Camisi’nde sıra kubbede

Temeli 6 Ağustos 2013’te atılan Çamlıca Camisi’nin kaba inşaatının yüzde 95’i tamamlandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ataş’ın yıkım kararı iptal edildi

Akdeniz Belediyesi, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yıkılmak istenen Karaduvar ve Çay mahalleleri sınırları içersinde yer alan “ATAŞ Yerleşkesi” ile ilgili başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Derince’de büyük ihale

Derince Belediyesi 2007 yılında toplu konut yapmak amacıyla TOKİ’den satın aldığı Yenikent Mahallesi bölgesindeki yaklaşık 25 dönümlük araziyi, bugün ihaleyle satıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

ABD Büyükelçiliği Çukurambar’a taşınıyormu?

ABD Büyükelçiliği, uzun süredir devam eden elçilik için yeni toprak alım sürecinin sonuçlandırıldığını, yer olarak da Ak Saray’ın bulunduğu AOÇ’nin değil, Çukurambar’ın seçildiğini söyledi.

Güncel Haberler

Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi’ne ek bina yapılacak

Yunus Emre Hizmet Derneği ve Gölbaşı Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Alacaatlı Çakırlar Kentsel Dönüşüm imar planı askıda

Ankara Çankaya Alacaatlı Çakırlar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı kapsamındaki 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planında plan notu değişikliği 26 Ekim 2015 tarihinde askıya

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.