Kepez-Santral’de Tapu Zamanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 30 yıllık tapu sorununu çözdüğü Kepez ve Santral mahallelerinde hak sahiplerine tapu verilmesi için işlemler başladı. Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın en önemli sorunları arasında yer alan Kepez ve Santral mahallelerinin tapu sorununda son aşamaya geldi. Haber iki mahallede de büyük sevinç yarattı. Kepez-Santral mahalle sakinleri kendilerini rüyalarını gerçeğe dönüştüren Başkan Akaydın’a teşekkür etti.

HALKLA BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETİLDİ
İki mahallenin 30 yıllık kanayan yarasına Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın merhem oldu. 2009 yılından beri sorunu çözmek için büyük uğraş veren Başkan Mustafa Akaydın yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, mahallede kurduğu koordinasyon bürosuyla vatandaşları sürekli bilgilendirdi. Şehir planlama uzmanlarını mahalle halkıyla bir araya getiren Büyükşehir Belediyesi, halkın nasıl bir proje istediğini anlamaya yönelik referandum yaptı. Referandum sonucunda da vatandaşların tamamına yakını isteyene arsa tapusu isteyene daire tapusu çözümünü istedi.

İKİ MAHALLEYİ GÜZELBİR GELCEK BEKLİYOR
Büyükşehir Belediyesi vatandaşların kararı doğrultusunda hak sahiplerini belirledi ve imar planını hazırladı. Kepez-Santral Yerinde Yeniden Yerleşim Projesi’yle iki mahalle halkı, komşularından kopmadan yine birlikte yaşama imkanı bulacak. İmar planına göre mahallede 34 adet park olacak. Mülk değerlerinin çok artacağı projeyle iki mahalleyi mutlu bir gelecek bekliyor.

ÖDEME PLANINDA İKİ ÖNERİ
Büyükşehir Belediyesi, belirlenen hak sahiplerini tapu işlemleri için Koordinasyon Merkezi’ne davet etti. Vatandaşlara tapularının bedeli için iki öneri sunuluyor. Birinci öneride vatandaşların belirlenen bedeli peşin ödemeleri durumunda bedel üzerinden yüzde 10 indirim yapılacak. İkinci öneri de ise taksitlendirme talebinde bulunan vatandaşlar, bedelin yüzde 20’sini ödeyecek, geri kalan miktarı ise faizsiz 36 ay eşit taksitle ödeyebilecek.

VATANDAŞLARDAN AKAYDIN’A TEŞEKKÜR
İki mahallede yaşayan vatandaşlar ise tapu sevinci yaşıyor. Uzun süren beklentilerinin ardından bu dönem alacakları tapu için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a teşekkür eden vatandaşlar, tapularının dağıtılacağı haberini alınca Koordinasyon Merkezi’ne akın etti. Santral Mahallesi sakinlerinden 76 yaşındaki Yusuf Öcek, 35 yıldır tapu için mücadele verdiklerini söyledi. Öcek, “Bu sorunumuz bitmek üzere. Tapu sorunumuzu çözen şu anki belediye başkanımızdan Allah razı olsun. Tapu sorunumuz bugüne kadar net değildi, mahkemeler devam ediyordu. Bizi sürekli oyalıyorlardı. Hocamız sayesinde tapularımız dağıtılacak” diye konuştu.

BAŞKAN ÖDEME KOLAYLIĞI DA SAĞLADI
37 yaşındaki Halil Bakar ise tapu sorunlarının neredeyse doğduğu günden beri devam ettiğini dile getirdi. Bakar, “Büyükşehir Belediyesi 4 yıldır çok güzel bir çalışma yürütüyordu. Bugün de son aşamaya geldik. Mustafa Akaydın’ın yaptığı çalışmanın meyvesini yiyeceğiz. Halkın isteği doğrultuda ve halkla beraber proje ürettiler. Mahallem adına Akaydın’a teşekkür ederim. Sağolsun başkanımız ödeme planlarında da bize yardımcı oluyor. Burası kırsal bir bölge olduğu için insanlara taksitle ve sıfır faizle ödeme kolaylığı sağlandı.(Antalya Akdeniz Güncel)

Previous Ayhan Çelik :Yerköy’e Fakülte Yapılması İçin Ön Çalışma Yapılacak
Sonraki İzmir, Berlin Fuarı'nda Tanıtıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İş Kazalarındaki Artış Meclis Gündeminde

İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, İş Sağlığı Güvenliği yasasının kabul edilmesinden sonra iş kazalarında meydana gelen artışın sebeplerini meclis gündemine taşıdı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türker Naslı: İnşaat sektörü 2015’de yüzde 10 büyecek

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, “2014 yılında Türkiye ekonomisinin üzerinde bir büyüme ivmesi yakalayan inşaat sektörü, 2015 yılında da istikrarlı büyümenin lokomotifi olacak” ifadesini kullandı.

Güncel Haberler

Yenimahalle, Yakacık park alanı imar planı değişikliği askıda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.06.2015 gün ve 1244 sayılı kararı ile onaylanan, Yenimahalle İlçesi,

Güncel Haberler 0 Yorum

Kıyamet Turizmi Şirince’ye Yaramadı

Şarap üretimi, kiraz, zeytincilik, turizm  Taş döşeli sokakları, bahçeli evleri, eşsiz manzarasıyla herkesi kendisine hayran bırakan birinci derece sit alanı Şirince Köyü, imar kirliliğinin pençesine düştü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gayrimenkul Kıymetler Borsası’na yeşil ışık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gayrimenkul Borsası’ kurulmasına ilişkin önerisine emlak ve inşaatçılar yeşil ışık yaktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Feyat Asya : Muş’un birçok sorununu çözüme kavuşturduk

Belediye Başkanı Feyat Asya, iki yıllık çalışmaları ile ilgili yerel ve yaygın basın mensupları ile bir araya gelerek bir değerlendirme toplantısı yaptı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.