Kepez Hastanesi 29 Ekim 2015 Yılında Tamamlanıyor

Kepez Sütçüler bölgesinde 52 dönümlük araziye 80 milyon liranın üzerinde bir maliyetle yapılacak olan 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin temeli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Kepez Belediye Başkanı ve Ak Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Kepez tarihinin en büyük yatırım projesini temelini atıyoruz. 20 yıllık bir rüyayı gerçekleştiriyoruz.” dedi. Kepez Sütçüler bölgesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eliyle inşa edilecek olan Kepez Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin temel atma töreni, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Kepez Belediye Başkanı ve Ak Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, eşi Ayşe Tütüncü ve çok sayıda davetli ile protokol üyesi katıldı.

Dev Yatırım
Belediye başkanı olduğu günden itibaren en mutlu zamanlarından bir tanesini şimdi yaşadığını belirten Belediye Başkanı ve Ak Parti Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Kepez’in en güzel günlerden bir tanesini yaşıyoruz. Hastane, Kepez’e ciddi anlamda kalkınmayı getirecek. Bugün, Kepez tarihinin en büyük yatırım projesini temelini atıyoruz. 20 yıllık bir rüyayı gerçekleştiriyoruz.” Dedi. 20 yılık rüya 20 yıllık rüyayı gerçekleştirmenin başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Parti iktidarına nasip olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Bu tesis Kepez’in hem işini hem ekmeğini büyütecek hem de sağlığına katkı sağlayacak. Bölgede 450 bini aşan bir ilçeyiz. Bugüne kadar çok bekledik. Sağlık vatandaşlarımız sağlık tedavisi almak için çok uzaklara gidiyorlardı. Artık kendi ilçelerinde bu bölgede tedavi olma imkanı bulacaklar. Temeli attığımız gibi inşallah 29 Ekim 2015 yılında bu tesisin açılışını da yine bizim iktidarımıza nasip olacak.” ifadesini kullandı.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu Antalya’ya her gün bir bakan geldiğini, gelen bakanların da ellerinin boş değil, müjdeler verdiğini söyledi. Çavuşoğlu, Antalya’da çok önemli tesislerin açıldığını dile getirerek, tesislerin hayırlı olmasını temenni etti. Konuşmaların ardından başta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere diğer protokol üyeleri hep birlikte, 52 dönümlük araziye 80 milyon liranın üzerinde bir maliyetle 29 Ekim 2015 yılında tamamlanacak olan 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin temelini attı.(Antalya Akdeniz Güncel)

Previous Balıkesir Üniversitesi'ne Botanik Bahçesi Yapılacak
Sonraki Yozgat Kadışehri Belediye Hizmet Binası Hizmete Açıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Denizli’de ilk imar planı yapıldı

Alikurt Mahallesi’nde kahvede vatandaşlarla bir araya gelen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Alikurt’un imar planını bitirdik. Bu Denizli’de bir ilk.

Güncel Haberler 0 Yorum

İztuzu özelleştirildi

Dünya mirası, caretta caretta’ların üreme alanı İztuzu Plajı özelleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “Mahkeme kararı doğrultusunda plajı özel şirket işletecek” açıklaması yaptı

Güncel Haberler

Ordu’da konut yapılacak arsa yok

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Ordu’da konut ihtiyacı yaşandığını ancak konut yapılacak arsanın olmadığını dile getirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut kredileri faiz oranları kademeli kademeli olarak düşecek

Konut kredileri faiz oranlarında düşme trendi yıl sonuna kadar kademeli olarak devam edecek

Güncel Haberler

Ankara’da 4 proje hizmete giriyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 4 dev projenin daha açılışlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu farklı günlerde ayrı ayrı yapacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Emek Ve Bahçeli’de Kabuk Değişimi

Bir dönem Ankara’nın en popüler semtleri olan Emek ve Bahçelievler’de sessiz sedasız bir dönüşüm yaşanıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.