Kepez’de Tapu Sevinci

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tapu tahsisi çalışmasında gelinen son durumla ilgili bilgi vermek amacıyla Çamlıbel Mahalle Muhtarı Mehmet Ünal’ı ve Esentepe Mahalle Muhtarı Salih Demirel’i ziyaret etti. 

Mahalle sakinlerinin de yer aldığı ziyaretlerde açıklamalarda bulunan Başkan Tütüncü, 2-B probleminden dolayı bölgedeki imarlı parsellerde tapu tahsisi yapamadıklarını anımsattı. Sorunsuz bölgeler Kamuoyunda 2B olarak adlandırılan orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin satışını öngören kanun tasarısının 19 Nisan 2012 de TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştığını aktaran Tütüncü, kanun tasarısının yasallaşmasıyla Kepez’de 19 mahallede 32 yıldır yaşanan 2B probleminin sona erdiğini belirtti. 26 alanı dışındakiler Başkan Hakan Tütüncü, 2B probleminin çözümüyle 2B alanları dışında kalan imarlı parsellerde tapu tahsisi yapmalarının önündeki engelin kalktığını kaydetti. Tütüncü, engelin kalkmasıyla birlikte Fatih, Göçerler, Esentepe, Çamlıbel, Erenköy, Barış, Çankaya, Kazım Karabekir, Yavuz Selim ve Fevzi Çakmak mahallelerinde 2B alanları dışındaki parsellerde tapulama çalışması başlattıklarını aktardı. Dosya toplama sürüyor Bu kapsamda ilk olarak Çamlıbel, Erenköy ve Esentepe mahallelerinde 1200 gecekonduyla ilgili dosya toplandığı bilgisini veren Tütüncü, “Encümenden, dosya toplama işlemleri tamamlanan 403 gecekonducuya tapu tahsisi kararı çıktı. Bu hak sahiplerine önümüzdeki günlerde tapularını almaları için tebligat göndereceğiz. Tapulama çalışması başlattığımız diğer parsellerle ilgili dosya toplama çalışmalarımız ise hızlı bir şekilde devam ediyor” açıklamasını yaptı.Ziyarette muhtarlara ve bölge halkına lise müjdesi de veren Tütüncü, Çamlıbel Mahallesi’nde hayvan pazarı olarak bilinen alana 24 derslikli Anadolu Lisesi’nin yapılacağını bildirdi. Esentepe Muhtarlığı’nı ziyarette, bölgede oturan bir vatandaş, engelli çocuğu için talep ettiği yol açma çalışmasını gerçekleştirmesinden dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.

Previous Karatay Belediyesi İmar Revizyonunu Tamamladı
Sonraki Çubuk'a Yeni Terminal

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 27 Ekim-2 Kasım’da Çevre Görevlisi Eğitimleri Düzenleyecek

 Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, çevre görevlisi ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla, “Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri kapsamında çevre görevlisi belgesi almak isteyenlere Antalya’da eğitim

Güncel Haberler 0 Yorum

Bağcılar Hasan Nail Canat Kültür Merkezi Yakında Hizmete Sunulacak

Geçtiğimiz yıl temeli atılan ve inşaatı tamamlanan Bağcılar Belediyesi Hasan Nail Canat Kültür Merkezi yakında hizmete sunulacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kanal İstanbul’da yüksek binalar yer almayacak

Kanal İstanbul çevresinde ki şehrin nüfusu Erdoğan’ın talimatıyla 500 bine çekildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Galataport’ta çalışmalar start aldı

Türkiye’nin deniz turizmi için en büyük ve prestijli projesi Galataport’ta çalışmalar start aldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Taşeron İşçiye Müjdeli Haber

Hükümetin hazırladığı torba yasayla birlikte taşeron işçilerin 1 yıl olan sözleşme süresi 3 yıla çıkarılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yabancıya konut satışının yeni lideri İstanbul

Antalya, yabancıya konutta birinciliği İstanbul’a kaptırdı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.