Kentsel Planlama Mimarlık Tasarım Kongresi

Kentsel Planlama Mimarlık Tasarım Kongresi

Kentsel dönüşüm masaya yatırılacak. Wellborn Luxury Hotel, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından 8-11 Mayıs tarihlerinde organize edilen ‘1. Uluslararası Kentsel Planlama-Mimarlık-Tasarım Kongresi”ne ev sahipliği yapacak.

Bu önemli günde ulusal ve uluslararası çalışmaları ile tanınmış davetli konuşmacılar, akademisyenler, yönetici ve uzmanlar yer alacak. KOÜ, Kocaeli Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi sponsorluğundaki dev kongreyi; Kent Konut, Nuh Çimento, Kavanlar İnşaat, İzmit Belediyesi, Pekdemir İnşaat, Haldız İnşaat, Çolakoğlu Metalürji, Diler Demir Çelik, DASK, Başiskele Belediyesi, KSO ile KOTO da destekliyor.

1. Uluslararası Kentsel Planlama-Mimarlık-Tasarım Kongresi, bilim insanı birikimini uluslararası kapsam ve nitelikte bir etkinlik kapsamında buluşturmayı hedefliyor. Kongreyle mimariık-tasarım-planlama alanında faaliyet gösteren akademisyen, sivil toplum paydaşları, mesleki örgüt mensupları ve kamu idaresi yetkili ve görevlilerinin ortak bilgi-fikir-görüş paylaşımları için bir ortam oluşturularak kentsel dönüşümün sosyal, ekonomik ve fiziksel yönlerinin; sanayi, göç, artan nüfus, afetler ve buna bağlı olarak ortaya çıkan konut ve altyapı ihtiyacı, dönüşümün tarihi alanlara, turizme ve kentsel kimliğe etkisi gibi alt başlıklar ekseninde ele alınması sağlanacak.

Bu özel kongreye; kabine üyelerinden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katılacak. Programa yurt dışından da katılım sağlanacak.(Bizim Kocaeli)

Previous Taraklı'da TOKİ İnşaatlarının Yapım İhalesi
Sonraki Bien Seramik Çorum'da Mağaza Açtı

Diğer Yazılar

Etkinlikler

İnşaat ve Belediye İhtiyaçları Fuarı açıldı

TÜYAP öncülüğünde bugün açılacak olan Ortadoğu İnşaat ve Ortadoğu Belediye İhtiyaçları Fuarı’nın programı düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu.

Etkinlikler 0 Yorum

Ankara Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı

IFAT Eurasia 2015, Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı 16-18 Nisan 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

Etkinlikler 0 Yorum

İnşaat sektörünün devleri bir arada

Açılış konuşması İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı  Sn. Nazmi DURBAKAYIM tarafından yapılacak olan İnşaat ve Konut Konferansı, sektörün seçkin profesyonelleri için kapılarını 3. kez  açıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Emlak Gayrimenkul Fuarı Ankara

En büyük konut projeleri Ankara’da Hızla gelişen ve büyüyen inşaat sektöründe, marka değeri kazanmış ya da bu yolda ilerleyen, yenilikçi, gelişmelere açık, çağımız beklentilerine uygun yapılar üreten lider kuruluşlar beş

Etkinlikler 0 Yorum

Ankara Securitex Eurasia fuarı 2015

Günümüzde suç oranlarındaki artış, güvenlik tehdidi algısındaki değişimler ve yaşanan zafiyetler nedeniyle “Güvenlik” bir ihtiyaç haline geldi.

Etkinlikler 0 Yorum

5.Gayrimenkulde Liderler Zirvesi

“5. GAYRİMENKULDE LİDERLER ZİRVESİ” ÇOK ÖNEMLİ KONUŞMACILARIN KATILIMIYLA 28 NİSAN DA MARRIOTT HOTEL ŞİŞLİ -İSTANBUL’DA YAPILACAK.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.