Kentsel Planlama Mimarlık Tasarım Kongresi

Kentsel Planlama Mimarlık Tasarım Kongresi

Kentsel dönüşüm masaya yatırılacak. Wellborn Luxury Hotel, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından 8-11 Mayıs tarihlerinde organize edilen ‘1. Uluslararası Kentsel Planlama-Mimarlık-Tasarım Kongresi”ne ev sahipliği yapacak.

Bu önemli günde ulusal ve uluslararası çalışmaları ile tanınmış davetli konuşmacılar, akademisyenler, yönetici ve uzmanlar yer alacak. KOÜ, Kocaeli Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi sponsorluğundaki dev kongreyi; Kent Konut, Nuh Çimento, Kavanlar İnşaat, İzmit Belediyesi, Pekdemir İnşaat, Haldız İnşaat, Çolakoğlu Metalürji, Diler Demir Çelik, DASK, Başiskele Belediyesi, KSO ile KOTO da destekliyor.

1. Uluslararası Kentsel Planlama-Mimarlık-Tasarım Kongresi, bilim insanı birikimini uluslararası kapsam ve nitelikte bir etkinlik kapsamında buluşturmayı hedefliyor. Kongreyle mimariık-tasarım-planlama alanında faaliyet gösteren akademisyen, sivil toplum paydaşları, mesleki örgüt mensupları ve kamu idaresi yetkili ve görevlilerinin ortak bilgi-fikir-görüş paylaşımları için bir ortam oluşturularak kentsel dönüşümün sosyal, ekonomik ve fiziksel yönlerinin; sanayi, göç, artan nüfus, afetler ve buna bağlı olarak ortaya çıkan konut ve altyapı ihtiyacı, dönüşümün tarihi alanlara, turizme ve kentsel kimliğe etkisi gibi alt başlıklar ekseninde ele alınması sağlanacak.

Bu özel kongreye; kabine üyelerinden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katılacak. Programa yurt dışından da katılım sağlanacak.(Bizim Kocaeli)

Previous Taraklı'da TOKİ İnşaatlarının Yapım İhalesi
Sonraki Bien Seramik Çorum'da Mağaza Açtı

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Enerji verimli binalar tasarımcısını arıyor

Son zamanlarda enerji verimliliğini artıracak olan yeşil binalar üzerine çalışmalarına hız veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şimdi de “Enerji Verimli Bina Tasarım” yarışması düzenliyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı gerçekleşti

İSKİD, 300’e yakın mimar, mühendis, müteahhit, KAMU görevlisi ve sektör paydaşını Ankara’da dördüncüsünü düzenlediği “Mimari Tasarımda İklimlendirme Konferansı”nda bir araya getirdi.

Etkinlikler 0 Yorum

Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi

‘Yerinde ve Birlikte Kentsel Dönüşüm’ modelleri ile İstanbul ve Türkiye için örnek oluşturan Kartal Belediyesi; 2 Haziran’da “Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım” zirvesi ile bir ilki daha gerçekleştiriyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Konut Konferansı gerçekleşti

“Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi” Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen, 24 Kasım 2015 Salı günü gerçekleşen “Konut Konferansı”, Türkiye’de; yapı, gayrimenkul, inşaat, tasarım ve mimarlık alanlarının önde gelen

Etkinlikler 0 Yorum

10. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi bugün başlıyor

JNR Fuarcılık tarafından ana sponsor Ağaoğlu Şirketler Grubu ve Suudi Arabistan’dan Daleel Group ile ortaklaşa düzenlenen 10. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi, 23-24 Nisan tarihlerinde Türkiye için önemli iş bağlantılarına

Etkinlikler 0 Yorum

Evi Yeniden Kurmak Sergisi Galeri KHAS’da Açıldı

Küratörlüğünü Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın yaptığı Eda Soylu’nun ‘Evi Yeniden Kurmak’ isimli sergisi Kadir Has Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Galeri KHAS’da açıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.