Kentsel Dönüşüm’de Yeni Dönem Başlıyor

Kentsel Dönüşüm’de Yeni Dönem Başlıyor

Başkan Hasan Tahsin Usta tecrübesini Gaziosmanpaşa’ya aktaracak.

İstanbul’un en büyük yerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğü Gaziosmanpaşa’da, Belediye Başkanlığına Yüksek Mühendis Hasan Tahsin Usta’nın seçilmesiyle birlikte yeni bir dönem başlıyor. Kentsel Dönüşüm İnovasyon Merkezi Derneği Başkanlığını yapan ve Kentsel Dönüşüm üzerine yüksek lisans sahibi olan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, mesleki yaşamındaki tecrübelerini Gaziosmanpaşa’ya aktarıyor. Belediye meclisinin ilk toplantısında Kentsel Dönüşüm Komisyonu kuran Başkan Usta, ilçenin 2023 vizyonunu da şimdiden hazırlıyor. Gaziosmanpaşa, Belediye Başkanı Yüksek Mühendis Hasan Tahsin Usta ile Kentsel Dönüşüm çalışmalarını hızlandırıyor. Gaziosmanpaşa’nın çehresini değiştirmeyi ilk hedef olarak önüne koyan Başkan Usta, aldığı eğitimi de mesleki yaşamındaki tecrübeleri de bir bir Gaziosmanpaşa’ya aktarmaya başladı.

Uzun yıllar ulaşım, trafik, Kentsel Dönüşüm, GİS, imar ve planlama ile yurt içi-yurt dışı teknolojik gelişmelerin ülkemize entegrasyon çalışmaları yapan Başkan Usta, ilk toplantıda Kentsel Dönüşüm Komisyonu kurulmasını istedi. Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmeliği hakkında değerlendirme yapmak amacıyla kurulan komisyon, Başkan Usta’nın denetiminde Kentsel Dönüşüm konusunda yaşanan sıkıntıları en kısa sürede aşmak amacıyla hizmet verecek. Hidayet Erdöl, Suat Alkan, Beşir Açıkça, Adem Baylan ve Ferhat Epözdemir’in üye olarak seçildiği komisyon ayrıca, Gaziosmanpaşa’nın çehresini bir an önce değiştirerek modern, planlı ve tercih edilen bir kent için gerekli tüm çalışmaları planlayıp yürütecek.

Gaziosmanpaşa’nın geleceğini birlikte inşa edeceğiz
Göreve gelmeden önce vatandaşlara, “Gaziosmanpaşa’nın geleceğini birlikte inşa edeceğiz” sözünü veren Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Yüksek Mühendis Hasan Tahsin Usta, “Kentsel Dönüşüm Komisyonu” vasıtasıyla Gaziosmanpaşalılara en uygun çalışmaları başlatacak. Kararlı ve etkin bir şekilde ancak halkın isteğinin her zaman göz önünde bulundurarak çalışmaların devam edeceğini söyleyen Başkan Usta, “İlçemizin geleceğini düşünen ortak fikir ve akılda birleşerek Gaziosmanpaşa için en iyi en güzel projeyi birlikte kararlar alarak gerçekleştireceğiz. Gaziosmanpaşa’daki sıkıntıları birlikte tespit ederek, birlikte karar vererek birlikte çözeceğiz. Sosyalleşmeyi güçlü hale getirecek yatırımları hayata geçireceğiz” dedi. Plansız şehirlerin kader olmadığını da vurgulayan Başkan Usta, “Gaziosmanpaşa’yı, yaşanabilir, yeşil ve modern bir ilçe haline getirmek için hemen çalışmalara başladık. Kentsel Dönüşüm Komisyonu vasıtasıyla işlerimizi daha da hızlandıracağız. Gaziosmanpaşa, şehircilikte marka olacak. Kentsel Dönüşümle birlikte yürüteceğimiz tüm projelerimizi, Gaziosmanpaşa’nın geleceği ve Gaziosmanpaşalıların mutluluğu için gerçekleştireceğiz.

Depreme dayanıklı bir Gaziosmanpaşa Türkiye’nin, özellikle de İstanbul’un deprem gerçeğinin de unutulmaması gerektiğini ifade eden Başkan Usta, bu projenin temel hedeflerinden birisinin de ilçe sakinlerinin binalardan kaynaklanan can güvenliği riskinin ortadan kaldırılması olduğunu belirtti. “Aynı acıların yeniden yaşanmasını önlemek için kaybedecek zamanımız yok.” diyen Usta, “Biz bunun farkındayız ve çarpık yapılaşmanın önüne geçilecek, yeşil alanlarımız artacak ve vatandaşlarımız daha fazla sosyal alana kavuşacaktır” diyerek sözlerini sürdürdü. Kentsel Dönüşüm’de insanı her zaman ön planda tutmayı hedefleyen Başkan Usta, gecekonduda yaşayanların kentsel dönüşüme tüm varlığıyla katılması ve desteklemesi gerektiğini belirtiyor. Halkı içine katmayan hiçbir çalışmanın başarıya ulaşamayacağını sözlerine ekleyen Usta, “Çok iyi biliyoruz ki, Kentsel Dönüşüm Komisyonu’yla bunu başaracağız” dedi.

İlçenin 3’te biri yenilenecek
Gaziosmanpaşa’nın 3’te birini yenilendiğine dikkat çeken ve çok yakın zamanda 15 bin yeni konutun inşa edileceğini söyleyen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Yüksek Mühendis Hasan Tahsin Usta, “Dönüşüm projelerimizi, Gaziosmanpaşa’nın geleceği ve Gaziosmanpaşalıların mutluluğu için yine halkımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. Çarpık yapılaşmanın önüne geçilecek, yeşil alanlarımız artacak ve vatandaşlarımız için daha fazla sosyal alan oluşturulacaktır. Mutlaka vatandaşlarımızla oturup anlaşacağız ve bu işi birlikte çözeceğiz. Anlaşmalarda hassasiyetimiz var. Gaziosmanpaşa’da, ilçe sakinleri ile uzlaşarak şeffaflık ve adalet ilkesinden ödün vermeden yol alıyoruz. İlçemizdeki dönüşüm, söz verdiğimiz gibi yerinde, hakkaniyetli ve adil bir dönüşüm olacaktır. Vatandaşlarımıza alıştıkları yerde yepyeni bir hayat sunacağız” dedi.(Önce Vatan)

Previous Türkiye'nin İlk Ekolojik Yaşam Kenti Antep Fıstığıyla Isınacak
Sonraki Kayseri Büyükşehir'den Asfalt Atağı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Gıdalar Sempozyumu Tamamlandı

İki yılda bir düzenlenen Geleneksel Gıdalar Sempozyumumun dördüncüsü Çukurova Üniversitesi  ev sahipliğinde 3 gün süren yoğun katılımla tamamlandı .

Güncel Haberler 0 Yorum

​Ankara elektrik kesintisi 1 Nisan 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 1 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da Elmadağ, Etimesgut ilçelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 27 Mart 2015

​Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 27 Mart 2015 tarihinde Ankara’da Çankaya, Ayaş, Mamak ilçelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler

Devremülk ilanlarında büyük artış

2015 yılının ikinci çeyreğinde ‘Kiralık Devremülk’ ilanlarında yüzde 140’a varan artış yaşandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mecidiyeköy trafiğine 150 günlük proje

Kabataş-Mahmutbey metro hattı çalışması sebebiyle Mecidiyeköy ile Şişli arasındaki oluşabilecek yoğunluğa karşı proje hazırlandı işte yeni istasyonlar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 14 Nisan 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 14 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.