Kemerhisar TOKİ konutları teslim edildi

Kemerhisar TOKİ konutları teslim edildi

Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 165 konut, sahiplerine törenle teslim edildi. Kemerhisar Tepe Mahallesi’nde düzenlenen anahtar dağıtım törenine Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, AK Parti Niğde Milletvekilleri Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bor Kaymakamı Abdullah Küçük, Bor Garnizon Komutanı Albay Erol Çetin, Bor Belediye Başkanı Sıtkı Erat, Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı ve vatandaşlar katıldı.

Törende ilk konuşmayı Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı yaptı. Kirazcı, “Bugün burada anahtarlarını alacak hak sahiplerine uzun bir yılda sağlıkla sıhhatle yaşamalarını Allah nasip eylesin diyorum. Bu konutların yapımında, projesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. “Daha önce kura çekilişi yapılan Kemerhisar TOKİ konutlarının anahtarını teslim etmekten çok büyük bir gurur duyuyoruz” diyen Bor Kaymakamı Abdullah Küçük ise, “Şehirler insanların, insanlar şehirlerin aynasıdır.

Bizler yaşadığımız yerleri imar eder ve yerleri kendi değerlerimizle şekillendiririz. Bunun yanı sıra şehirlerimiz ile içinde yaşadığımız insanı toplum etkiler ve şekillendirir. Bu manada TOKİ insanımızın sadece barınma ihtiyaçlarımızı değil sosyal ihtiyaçlarımızı da gözeterek de nitelikli ve kişilikli konut alanları inşa etmektedir” diye konuştu. Vizyon Kent Haber/İHA

Previous Kahramanmaraş'da on bin yeni konut yapılacak
Sonraki Nüfusun yüzde 5'i TOKİ binalarında yaşıyor

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’den Payas’a 788 konutluk proje

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), “Yeni Yerleşimler Yenilenen Şehirler” projesi kapsamında, 2016 yılında Payas’ta 788 konut üretecek.

TOKİ 0 Yorum

Alaşehir’e TOKİ müjdesi

Manisa Alaşehir’e TOKİ tarafından yapılacak 3 bin 750 konut için ilk Meclis kararı oybirliğiyle kabul edildi.

TOKİ 0 Yorum

Yunuskent’te çalışmalar sürüyor

Manisa’da Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, TOKİ Başkanı Turan ile birlikte Yunuskent’in yapımı için kurulan şantiye alanında incelemelerde bulundu.

TOKİ 0 Yorum

Yunuskent’te ilk teslim tarihi Eylül 2017

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, katıldığı canlı yayında TOKİ Projesi’yle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

TOKİ 0 Yorum

Ceyhan 1. Etap TOKİ konutları ihalesi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Adananın Ceyhan ilçesinde inşa edilecek 1. Etap 499 adet toplu konutun yapım ihalesinin 26 Nisan Salı günü gerçekleşeceği bildirildi.

TOKİ 0 Yorum

Darende TOKi konutlarına kavuşacak

Darende Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser Başbakanlık Toplu Konutidaresi(TOKİ) tarafından Balaban Mahallesine 141 konut yapılacağını söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.