Keçiören Bulvarı iki sene içerisinde bitecek

Keçiören Bulvarı iki sene içerisinde bitecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ak Parti Keçiören Gençlik Kolları’nın hazırladığı “Keçiören’de Doğan Güneş Ankara’yı Anlatıyor” programına katıldı.

Programda “Keçiören’de yapılan yatırımlarını” anlatan Başkan Gökçek, gençlere siyasi hayatındaki tecrübelerini de aktardı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden bir öğrencinin Dışkapı Yerleşkesi’nde bulunan Fatih Köprüsü’nün altına Halk Ekmek kafeteryası yapılmasını önermesi üzerine Başkan Gökçek, öğrencinin isteğinin gerçekleştirilmesi için telefon ile Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar’ı arayarak konunun değerlendirilmesini istedi.
     
Başkan Gökçek, ayrıca Keçiören trafiğinin kilit noktalarından Fatih Köprüsü’ne alternatif olacak olan bulvar proje ile ilgili de bilgi verdi. Sanatoryum Caddesi’nin devamında gerçekleşecek olan bulvar projesinin bu sene içerisinde ihale edileceğini belirten Gökçek, “Bulvarın ilk proje çizimini beğenmedik. Arkadaşların bir daha çalışmasını istedim. Çünkü öyle bir dizayn yapmamız gerekiyor ki geliş gidişler birbirini kesmesin. Yapılan çizimlerde özellikle Basın Evleri’nin bulunduğu bölgede tıkanma olacağını düşündük. Bunun için yeni proje çalışmalarını istedim. İlk fırsatta ihale edip iki sene içerisinde bitireceğiz” dedi.

Previous Sarphan Finans Park'ta VIP 300 Ofisleri satışa çıktı
Sonraki Keçiören Metrosu hangi aşamada?

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara Pursaklar imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan, Pursaklar İlçesi, Saray Yunus Emre Mahallesi 95296 ada 1 ve 2 parseller 1/5000 ölçekli nazım imar planı revizyonu 28 Nisan 2015 tarihinde Ankara

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 23 Ocak 2016

23 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çukurova Havalimanı 2 yılda bitecek

Mersin ve Adana gibi turizm ve ticarette güçlü olan kentlere hizmet vermek amaayla yapılması planlanan Çukurova Bölgesel Havalimanı, devlet tarafından yapılacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye, mega projeleri ile 130 ülkenin milli gelirini geride bıraktı

Son yıllarda ulaşım, altyapı, enerji ve savunma alanlarındaki projelere hız veren Türkiye, mega projelerin mali büyüklüğü ile 130 ülkenin milli gelirini geride bıraktı.

Güncel Haberler

Çankaya’da metruk 1000 gecekondu yıkılacak

Çalışmalarını planlı ve sağlıklı bir şehirleşme politikası ile yürüten Çankaya Belediyesi, Ankara’nın yıllardır en büyük yapılaşma sorunu olan gecekonduları temizlemeye kararlı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Keçiören Bulvarı’nın ilk etabı trafiğe açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden, Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak Yeni Keçiören Bulvarı’nın Basınevleri bölümündeki ilk etabı trafiğe açıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.