Kazlıçeşme Miting Alanına AVM ve Otel Projesi Yapılacak

Kazlıçeşme Miting Alanına AVM ve Otel Projesi Yapılacak

Yenikapı’da devreye giren miting alanından sonra Kazlıçeşme’de yer alan 141 bin metrekarelik arsa için yeni planlar yapıldı.

Deri sanayicilerinin 22 yıl önce Tuzla’ya taşınmasından sonra miting alanı olarak kullanıma açılan Kazlıçeşme arsası farklı çehreye kavuşacak. Yenikapı’daki dolgu alan üzerine kurulan yeni miting alanı sonrası rantın yüksek olduğu Kazlıçeşme’de yer alan 141 bin metrekarelik arsadaki yapılaşmanın önü açıldı. Uzun yıllardır arsalarını satmak isteyen Deri sanayicilerinin 2. ve 3. kuşak temsilcileri ile sayıları 347’yi bulan hak sahibi kamu ile yürüttükleri çalışmalarda son aşamaya geldi.

Bu amaçla Kazlıçeşme Turizm şirketini kuran sanayiciler büyi’ıkşehirden gelecek onayı bekliyor. Planın kendileri ile ilgili bölümünü tamamladıklarını belirten Zeytinburnu Belediyesi yetkilileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onay beklendiğini söyledi. Yeni plan büyükşehirden geçtikten sonra tapuda tescil yapılacak ve satış aşamasına gelinecek.

Arsalar birleştirildi
141 bin metrekarelik arsanın yaklaşık 28 bin metrekaresi kamuya, 72 bin metrekaresi ise şahıslara ait. Zeytinburmu Belediyesi’nden geçen karara göre 41 bin metrekare alan da yol ve yeşile ayrılıyor. Belediyeden verilen bilgiye göre 1/1000 ve 1/5000’lik planları yapılan ve Anıtlar Kurulu izni alınan arsa için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kararı bekleniyor. Arsa için 18. madde uygulaması yapıldığını belirten yetkililer, “Arsalar bölündüğü için kullanılamıyordu. 18 madde uygulamasıyla tüm alanlar hamur yapıldı ve yeniden imar planına uygun olarak ada ve parselere ayrıldı.

Yol, yeşil alan için kesintiler lduktan sonra kimsenin mağdur olmayacağı şekilde tekrar hak sahiplerine dağılımı yapıldı. Biiyükşehir belediyesinin bölgedeki yoğunluk ile ilgili endişesi olduğu için süreç biraz uzun sürdü. Mevcut durumda arsada 1.5 emsal hakkı var ve en fazla yükseklik 15.50 metre olabilir. Plana göre arsada turizm, ticaret ve konaklama yatırımları yapılabilir” dedi. (Ticari Hayat)

Previous Boğaziçinin İmarı Görüşülüyor
Sonraki Gebze'de 250 Fabrika İçin Yıkım Kararı Çıktı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kahramanmaraş ve Gaziantep’in Ortak Havaalanı İçin İlk Adım Atıldı

Kahramanmaraş ve Gaziantep’in ortasında bölgeye hitap edecek yeni bir uluslararası havaalanı

Güncel Haberler 0 Yorum

Köylülerin Maden Ocağı İsyanı

Mudurnu’nun Yeniceşıhlar Köyü’nde kurulan maden ocağına köy sakinleri isyan etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 18 Şubat 2016

18 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ev Alacaklar Dikkat! Kredi Faizleri Düştü

EV ALMAK İSTEYENLER DİKKAT!Kredi faizi düştü, yatırım arttı. İnşaat sektörü kredi faiz oranlarının yüzde 1 in altına düşmesiyle birlikte, sezona hızlı bir giriş yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Bala Beynam imar planı değişikliği

Ankara Bala İlçesi Beynam Mahallesi 2806, 2807, 2808, 2821, 2822 sayılı parsellere ait 1/25000 nazım imar planı 15 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ Çalışkanlar Mahallesi imar planı askıda

Ankara, Altındağ İlçesi, Çalışkanlar Mahallesinde I29-B-03-C-3-D paftasına ait imar planı değişikliği bu gün askıya çıktı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.