Kazlıçeşme Miting Alanına AVM ve Otel Projesi Yapılacak

Kazlıçeşme Miting Alanına AVM ve Otel Projesi Yapılacak

Yenikapı’da devreye giren miting alanından sonra Kazlıçeşme’de yer alan 141 bin metrekarelik arsa için yeni planlar yapıldı.

Deri sanayicilerinin 22 yıl önce Tuzla’ya taşınmasından sonra miting alanı olarak kullanıma açılan Kazlıçeşme arsası farklı çehreye kavuşacak. Yenikapı’daki dolgu alan üzerine kurulan yeni miting alanı sonrası rantın yüksek olduğu Kazlıçeşme’de yer alan 141 bin metrekarelik arsadaki yapılaşmanın önü açıldı. Uzun yıllardır arsalarını satmak isteyen Deri sanayicilerinin 2. ve 3. kuşak temsilcileri ile sayıları 347’yi bulan hak sahibi kamu ile yürüttükleri çalışmalarda son aşamaya geldi.

Bu amaçla Kazlıçeşme Turizm şirketini kuran sanayiciler büyi’ıkşehirden gelecek onayı bekliyor. Planın kendileri ile ilgili bölümünü tamamladıklarını belirten Zeytinburnu Belediyesi yetkilileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onay beklendiğini söyledi. Yeni plan büyükşehirden geçtikten sonra tapuda tescil yapılacak ve satış aşamasına gelinecek.

Arsalar birleştirildi
141 bin metrekarelik arsanın yaklaşık 28 bin metrekaresi kamuya, 72 bin metrekaresi ise şahıslara ait. Zeytinburmu Belediyesi’nden geçen karara göre 41 bin metrekare alan da yol ve yeşile ayrılıyor. Belediyeden verilen bilgiye göre 1/1000 ve 1/5000’lik planları yapılan ve Anıtlar Kurulu izni alınan arsa için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kararı bekleniyor. Arsa için 18. madde uygulaması yapıldığını belirten yetkililer, “Arsalar bölündüğü için kullanılamıyordu. 18 madde uygulamasıyla tüm alanlar hamur yapıldı ve yeniden imar planına uygun olarak ada ve parselere ayrıldı.

Yol, yeşil alan için kesintiler lduktan sonra kimsenin mağdur olmayacağı şekilde tekrar hak sahiplerine dağılımı yapıldı. Biiyükşehir belediyesinin bölgedeki yoğunluk ile ilgili endişesi olduğu için süreç biraz uzun sürdü. Mevcut durumda arsada 1.5 emsal hakkı var ve en fazla yükseklik 15.50 metre olabilir. Plana göre arsada turizm, ticaret ve konaklama yatırımları yapılabilir” dedi. (Ticari Hayat)

Previous Boğaziçinin İmarı Görüşülüyor
Sonraki Gebze'de 250 Fabrika İçin Yıkım Kararı Çıktı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ’a 2 yeni yatırım daha

Altındağ Belediyesi, ilçeye kazandırdığı yatırımları birer birer hizmete açıyor.  

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 1 Aralık 2014

Ankara’da 1 Aralık 2014 tarihinde elektrik kesintisi uygulanacak ilçe ve mahalleler aşağıda yer almaktadır;

Güncel Haberler 0 Yorum

Doğru Mobilya Seçmek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yaşam alanlarımızda tercih ettiğimiz mobilyanın önemi büyük. sadece tarzına hatta belki rengine ve desenine göre yapılan mobilya seçimleri artık çok geride kaldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Termal Kasaba’da Sona Doğru

Denizli’nin travertenleriyle ünlü Pamukkale bölgesine yürüme mesafesinde yer alan Karahayıt, TOKİ tarafından yürütülen kentsel dönüşüm projesiyle, termal turizmin merkezleri arasında yer alacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Spil Dağı Örnek Milli Park Olacak

Orman ve Su İşleri Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, “Spil Dağı Milli Parkı’nda alt yapı çalışmalarıyla birlikte peyzaj çalışmaları da tamamlanmak üzere, Bungalow tipi evler

Güncel Haberler 0 Yorum

Deniz Karataş TİMFED Yönetiminde

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’nun (TİMFED) 5. Olağan Genel Kurulunu 30 birlik başkanları ve 80 bin üyeyi temsil eden delegasyonun yüksek katılımıyla TOBB Birlik Merkezi’nde Ankara’ da gerçekleştirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.