Kazlıçeşme Miting Alanına AVM ve Otel Projesi Yapılacak

Kazlıçeşme Miting Alanına AVM ve Otel Projesi Yapılacak

Yenikapı’da devreye giren miting alanından sonra Kazlıçeşme’de yer alan 141 bin metrekarelik arsa için yeni planlar yapıldı.

Deri sanayicilerinin 22 yıl önce Tuzla’ya taşınmasından sonra miting alanı olarak kullanıma açılan Kazlıçeşme arsası farklı çehreye kavuşacak. Yenikapı’daki dolgu alan üzerine kurulan yeni miting alanı sonrası rantın yüksek olduğu Kazlıçeşme’de yer alan 141 bin metrekarelik arsadaki yapılaşmanın önü açıldı. Uzun yıllardır arsalarını satmak isteyen Deri sanayicilerinin 2. ve 3. kuşak temsilcileri ile sayıları 347’yi bulan hak sahibi kamu ile yürüttükleri çalışmalarda son aşamaya geldi.

Bu amaçla Kazlıçeşme Turizm şirketini kuran sanayiciler büyi’ıkşehirden gelecek onayı bekliyor. Planın kendileri ile ilgili bölümünü tamamladıklarını belirten Zeytinburnu Belediyesi yetkilileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onay beklendiğini söyledi. Yeni plan büyükşehirden geçtikten sonra tapuda tescil yapılacak ve satış aşamasına gelinecek.

Arsalar birleştirildi
141 bin metrekarelik arsanın yaklaşık 28 bin metrekaresi kamuya, 72 bin metrekaresi ise şahıslara ait. Zeytinburmu Belediyesi’nden geçen karara göre 41 bin metrekare alan da yol ve yeşile ayrılıyor. Belediyeden verilen bilgiye göre 1/1000 ve 1/5000’lik planları yapılan ve Anıtlar Kurulu izni alınan arsa için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kararı bekleniyor. Arsa için 18. madde uygulaması yapıldığını belirten yetkililer, “Arsalar bölündüğü için kullanılamıyordu. 18 madde uygulamasıyla tüm alanlar hamur yapıldı ve yeniden imar planına uygun olarak ada ve parselere ayrıldı.

Yol, yeşil alan için kesintiler lduktan sonra kimsenin mağdur olmayacağı şekilde tekrar hak sahiplerine dağılımı yapıldı. Biiyükşehir belediyesinin bölgedeki yoğunluk ile ilgili endişesi olduğu için süreç biraz uzun sürdü. Mevcut durumda arsada 1.5 emsal hakkı var ve en fazla yükseklik 15.50 metre olabilir. Plana göre arsada turizm, ticaret ve konaklama yatırımları yapılabilir” dedi. (Ticari Hayat)

Previous Boğaziçinin İmarı Görüşülüyor
Sonraki Gebze'de 250 Fabrika İçin Yıkım Kararı Çıktı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

ADÜAŞ Gayrimenkul Satışı Yapacak

Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü (ADÜAŞ), Adana, Mardin, Kastamonu ve Zonguldak’ta yer alan 5 gayrimenkulün satışını açık teklif usulüyle gerçekleştirecek.

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 22 Nisan 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın Altındağ, Elmadağ, Keçiören, Polatlı ilçelerinde 22 Nisan 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Bilişim Bir Sektör Değil Bir Yaşam Alanıdır

Açılış konuşmasını Ulastırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Binali Yıldırım’ın yaptığı Ankara’da gerçekleşen “2013’e Doğru Atılım İçin Bilişim”

Güncel Haberler 0 Yorum

Projeden ev alırken dikkat edilecekler

Havuzundan spor salonuna kadar birçok hizmeti birarada sunan markalı projelerden ev alırken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

Güncel Haberler 0 Yorum

St. Petersburg’a Türk Oteli

Turizm sektöründe 1976’dan beri var olan ve ilk otelini İstanbul Talimhane’de Elite World Prestige adıyla hizmete açan Vanlı Elik Ailesi, Van ve İstanbul’daki ikinci otellerinden sonra şimdi de St. Petersburg’a

Güncel Haberler 0 Yorum

Müteahhitlerden “Anayasa” isteği

İnegöl Müteahhitler Derneği Başkanı Fahrettin Baykan, Türkiye’de 300 binin üzerinde müteahhit bulunduğunu ve bunların 100 bininin sektörle alakalı olmayan kişilerden oluştuğunu belirterek “Müteahhitlik Anayasası” çıkarılmasının şart olduğunu dile getirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.