Kazan Ankara’nın en gözde kaplıca merkezi olmaya aday

Kazan Ankara’nın en gözde kaplıca merkezi olmaya aday

Termal Otel Kongre ve Sağlık Merkezi ile Türk Hamamı tamamen Kazan Belediyesi kaynakları ile hayata geçirildi.

Toplam 16 milyon 595 bin TL ihale bedelli iki dev tesis ile Kazan, Ankara’nın en gözde kaplıca merkezlerinden biri olmaya aday. 55 C / Suyun Debisi 2001 S Termomineral su niteliği taşıyan termal suyun 2010 Yılında bulunması ile başlayan Yatırımlar dizisinin en önemli adımı Geleneksel Selçuklu Mimarisinde inşa edilen Termal Otel Kongre ve Sağlık Merkezi ve Atatürk Mahallesinde modern bir yorumla tasarlanmış olan ve geçmişten izler taşıyan bir cephe kurgusuna sahip Geleneksel Türk Hamamı oldu.

İlçenin Soğulcak Ilıcak Mevkiinde keşfedilen termal su sadece kaplıca suyu olmakla kalmıyor ayrıca içmece olarak hastalıklara da şifa oluyor. İstanbul Üniversitesi tarafında yapılan analizlere göre termal su; içme kürlerinde florür ihtiyacını karşılayarak kemik sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Termal su ilk olarak Termal Otel Kongre ve Sağlık Merkezi’nde, Kazan Kent Hamamı’nda ve Yüzme Havuzu ve Havuz Suyunun Isıtılmasında kullanacak. Kazan Belediyesi ilerleyen zamanlarda ise Termal Suyu Seracılıkta ve diğer alanlarda değerlendirecek.

Geleneksel Türk Hamamı

Her kat 450 M2 alana sahip. Toplam inşaat alanı 2.660 M2  Bodrum Katı Çamaşırhane, Isı Merkezi, Jeneratör  Hanımlar ve erkekler için ayrı katlarda Geleneksel Türk Hamamı, Sauna, Duş, WC, Göbek Taşı ve Vitamin Barı bulunuyor.Vahdet Gazetesi

Previous Mehmet Şimşek : Müteahhitlerimizin yayındayız
Sonraki Fransa'da Böcek oteli açıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden satılık 20 arsa

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Altındağ ve Yenimahalle’de bulunan 20 arsayı satşa çıkardı.Satışlar için belirlenen ihale tarihi ise   2 Nisan 2015.

Güncel Haberler 0 Yorum

Taurus AVM Engellileri Unutmadı

Firma ve alışveriş merkezlerinin beklentileri karşılayamayan çalışmaları engellileri harekete geçiriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa Şehir Logosu Tanıtıldı

Tarihi Çarşı, Hanlar Bölgesi, Cumalıkızık ve Sultan Külliyelerinin UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesiyle dünyanın dikkatini üstüne çeken Bursa, şehir logosuyla göz doldurdu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’de 150 Bin Konut EKB Aldı

Türkiye’deki binaların enerjiyi daha verimli ve tasarruflu kullanmaları için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının

Güncel Haberler 0 Yorum

Vergi Dairelerinden Haciz Mektubu

Vergi daireleri harekete geçti çağırdı. Çağrı mektubunda  e-haciz öncesinde mükelleflere mektup göndererek vergi dairelerine “Haciz gibi durumlarla karşılaşmamak için vergi dairesine başvurun” denildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Trabzon Kongre Merkezi projesi hayata geçiriliyor

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Kongre Merkezi projesini hayata geçirme yolunda sona yaklaştıklarını belirterek, bu yatırım ile beraber aynı zamanda Kongre ve Tanıtım Ofisi de

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.