Kazan Ankara’nın en gözde kaplıca merkezi olmaya aday

Kazan Ankara’nın en gözde kaplıca merkezi olmaya aday

Termal Otel Kongre ve Sağlık Merkezi ile Türk Hamamı tamamen Kazan Belediyesi kaynakları ile hayata geçirildi.

Toplam 16 milyon 595 bin TL ihale bedelli iki dev tesis ile Kazan, Ankara’nın en gözde kaplıca merkezlerinden biri olmaya aday. 55 C / Suyun Debisi 2001 S Termomineral su niteliği taşıyan termal suyun 2010 Yılında bulunması ile başlayan Yatırımlar dizisinin en önemli adımı Geleneksel Selçuklu Mimarisinde inşa edilen Termal Otel Kongre ve Sağlık Merkezi ve Atatürk Mahallesinde modern bir yorumla tasarlanmış olan ve geçmişten izler taşıyan bir cephe kurgusuna sahip Geleneksel Türk Hamamı oldu.

İlçenin Soğulcak Ilıcak Mevkiinde keşfedilen termal su sadece kaplıca suyu olmakla kalmıyor ayrıca içmece olarak hastalıklara da şifa oluyor. İstanbul Üniversitesi tarafında yapılan analizlere göre termal su; içme kürlerinde florür ihtiyacını karşılayarak kemik sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Termal su ilk olarak Termal Otel Kongre ve Sağlık Merkezi’nde, Kazan Kent Hamamı’nda ve Yüzme Havuzu ve Havuz Suyunun Isıtılmasında kullanacak. Kazan Belediyesi ilerleyen zamanlarda ise Termal Suyu Seracılıkta ve diğer alanlarda değerlendirecek.

Geleneksel Türk Hamamı

Her kat 450 M2 alana sahip. Toplam inşaat alanı 2.660 M2  Bodrum Katı Çamaşırhane, Isı Merkezi, Jeneratör  Hanımlar ve erkekler için ayrı katlarda Geleneksel Türk Hamamı, Sauna, Duş, WC, Göbek Taşı ve Vitamin Barı bulunuyor.Vahdet Gazetesi

Previous Mehmet Şimşek : Müteahhitlerimizin yayındayız
Sonraki Fransa'da Böcek oteli açıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kylie Jenner yeni evine taşındı

Geçtiğimiz günlerde 2014 yılında 2.7 milyon dolara aldığı evini 4 milyon dolara satılığa çıkaran Kylie Jenner, yeni evine taşındı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kars Kafkas Üniversitesi’nde Ukrayna Kültür Merkezi Açıldı

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ), Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde Ukrayna Kültür Merkezi açıldı.KAÜ ile Ukrayna Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi arasındaki ikili ilişkiler kapsamında Fen-Edebiyat Fakültesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölümü bünyesinde oluşturulan

Güncel Haberler 0 Yorum

Karapınar’da Dünyanın En Büyük Güneş Tarlası Açılacak

Enerji Bakanı Yıldız, Konya Karapınar’da dünyanın en büyük güneş tarlasını açacaklarını belirterek, “Hedefimiz ilk etapta 600 megawatt. Bunun için 15 kat başvuru geldi” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da satılık spor tesisi ve ticaret merkezi

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanlığı tarafından Çayyolu ve Yakacık mevkiilerinde bulunan spor tesisi alanı ve bölgesel ticaret merkezi ihele usulu ile satışa çıkarılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Körfez Devleri Biraraya Geldi

“Uluslararası Yatırım Zirvesi”, enerji ve gayrimenkul alanında yarım trilyonluk iş hacmi olan Körfez fonlarını ağırladı.Körfez devleri biraraya geldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

inşaat Sektörü Yükselişte

Türkiye ekonomisinin önemli sektörlerinden inşaat yılın ilk çeyreğinde yüzde 5,2 büyürken, büyümede 3. köprü ve 3. havalimanı gibi mega projeler etkili oldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.