Karatay Akçelebi Konutlarında ön kayıtlar alınıyor

Karatay Akçelebi Konutlarında ön kayıtlar alınıyor

Karatay Belediyesi, 23. Toplu Konut hamlesi olan 984 daireik Akçelebi Konutlarının ön kayıtlarını almaya başladı.

Başkan Hançerli, Aslanlı Kışla Caddesi, Ali Ulvi Kurucu, San Hasan ve Şeyhulema Recepağa caddelerinin çevrelediği alan İçinde kalan bölgeda hayata geçecek proje kapsamında ticari alanlar, otel yerleri, rekreasyon alanları ve daireler oldu&ınu ifade etti. 2

Karatay Belediyesi, 23. toplu Konut hamlesi olan 984 dairelik Akçelebi Konutlannın ön kayıtlannı almaya başladı. Karatay Belediye Başkam Mehmet Hançerli, Mevlana Müzesine yakın bir bölgede kurulacak yeni kooperatifin 230 bin metrekarelik bir alanı kapsadığını ve bu alanda uzun bir zaman hazırlık çalışmalarının sıiıduğıînu söyledi. Buyükşehir Belediyesi ve Karatay Belediyesi olarak vatandaşlarla yapılan istişareler neticesinde anlaşmaya varıldığını dile getiren Hançerli, Mevlana Kultur Merkezi karşısında yeni bir kentsel dönüşüm çalışması başlattıklarını belirtti.

984 daire ve 32 adet iş yerinden oluşan Ak çelebi konudanna hızlı bir şekilde başlanacağım kaydeden Başkan Hançcrli, Aslanlı Kışla Caddesi, Ali Ulvi Kurucu, San Hasan ve Şeyhulema Recepağa caddelerinin çevrelediği alan içinde kalan bölgede hayata geçecek proje kapsamında ticari alanlar; otel yerleri, rekreasyon alan lan ve daireler olduğunu ifade etti Akçelebi konutlarında 80 metrekarelik daireler için önkayıt ücreti 200 TL, peşinat 17.000 TL ve aylık aidadnm ise 1.700 TL olacağını söyleyen Başkan Mehmet Hançcrli, 100 metrekarelik daireler için 250 TL ön kayıt ücreti, peşinat 21.000 TL aylık aidat ise 2.100 TL, 130 metrekarelik daireler için 300 TL ön kayıt ücreti, peşinat 27500 TL aylık aidat ise 2.750 TL, 167 metrekarelik daireler için 350 TL ön kayıt ücreti, peşinat 35.000 TL aylık aidat ise 3.500 IX, 185 metrekarelik daireler için 400 TL ön kayıt ücreti, peşinat 39.000 TL aylık aidat ise 3.900 TL olarak belirlendiğini dile getirdi.

Karatay Belediye Başkam Mehmet Hançcrli, 984 daireden 614 dairenin arsa sahiplerine kalan 365 dairenin ise üye kaydının alınacağını belirterek 24 Mart-1 Nisan tarihleri arasında üye kayıtlarının başlayacağını ifade etti. Başkan Hançcrli ayrıca kayıdann tamamlanmasıyla birlikte noter huzurunda çekilecek kurayla asil üyelerin belirleneceğini sözlerine ekledi. Toplantının ardın sorulan cevaplandıran Başkan Hançerli, bugüne kadar 22 konut hamlesiyle 13 bin 600 konuta imza attıklarını belirtirken, TOKİ’nin girmediği tek ilçeyiz. Biz plan projesini yapar; imara açar ve bitiririz” dedi.Pusula (Konya)

Previous Altındağ'da yılda 15 bin konut yapılıyor
Sonraki Brooklyn Park 2016 sonunda teslim edilecek

Diğer Yazılar

Konya

Seha Yapı Konya projeleri için kampanya başlattı

Geleceğin projelerini üreten Seha Yapı, farklı projesindeki konutlar için 10’dan fazla ödeme seçenegiyle herkesi ev sahibi yapıyor.

İstanbul

Fidem İnşaat konut projeleri

İnşaat sektöründe 27 yıldır faaliyet gösteren Fidem İnşaat, Konya Ilgın’da kuruldu.

Konya 0 Yorum

Zermeram projesi birinci etap satışta

İttifak Holding’in bağlı ortaklığı Seha İnşaat, ZERMERAM karma konut projesinin birinci etap satışına başladı.

Konya 0 Yorum

Ay-Yıldız 1 sitesinin temeli atıldı

Yaptığı projelerle ses getiren firmalarından olan Cansum inşaat Ay Yıldız isimli projenin temelini kazdı.

Konya 0 Yorum

Temaşehir Konya projesinin detayları gün yüzüne çıkmaya başladı

Emlak Konut GYO’nun Anadolu’daki konut atağının en önemli adımlarından olan ‘Temaşehir Konya’ projesinin tasarım detayları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Konya

Meram’da 5 ayrı bölgede kentsel dönüşüm projesi başlıyor

Bir yıl içinde Meram nüfusunun yarısını kapsayan 50 milyon metrekarelik alanda imar planı revizyonu yaparak ilçe tarihindeki en büyük planlamayı gerçekleştiren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 5 ayrı bölgeyi kapsayan

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.