Karatay Akçelebi Konutlarında ön kayıtlar alınıyor

Karatay Akçelebi Konutlarında ön kayıtlar alınıyor

Karatay Belediyesi, 23. Toplu Konut hamlesi olan 984 daireik Akçelebi Konutlarının ön kayıtlarını almaya başladı.

Başkan Hançerli, Aslanlı Kışla Caddesi, Ali Ulvi Kurucu, San Hasan ve Şeyhulema Recepağa caddelerinin çevrelediği alan İçinde kalan bölgeda hayata geçecek proje kapsamında ticari alanlar, otel yerleri, rekreasyon alanları ve daireler oldu&ınu ifade etti. 2

Karatay Belediyesi, 23. toplu Konut hamlesi olan 984 dairelik Akçelebi Konutlannın ön kayıtlannı almaya başladı. Karatay Belediye Başkam Mehmet Hançerli, Mevlana Müzesine yakın bir bölgede kurulacak yeni kooperatifin 230 bin metrekarelik bir alanı kapsadığını ve bu alanda uzun bir zaman hazırlık çalışmalarının sıiıduğıînu söyledi. Buyükşehir Belediyesi ve Karatay Belediyesi olarak vatandaşlarla yapılan istişareler neticesinde anlaşmaya varıldığını dile getiren Hançerli, Mevlana Kultur Merkezi karşısında yeni bir kentsel dönüşüm çalışması başlattıklarını belirtti.

984 daire ve 32 adet iş yerinden oluşan Ak çelebi konudanna hızlı bir şekilde başlanacağım kaydeden Başkan Hançcrli, Aslanlı Kışla Caddesi, Ali Ulvi Kurucu, San Hasan ve Şeyhulema Recepağa caddelerinin çevrelediği alan içinde kalan bölgede hayata geçecek proje kapsamında ticari alanlar; otel yerleri, rekreasyon alan lan ve daireler olduğunu ifade etti Akçelebi konutlarında 80 metrekarelik daireler için önkayıt ücreti 200 TL, peşinat 17.000 TL ve aylık aidadnm ise 1.700 TL olacağını söyleyen Başkan Mehmet Hançcrli, 100 metrekarelik daireler için 250 TL ön kayıt ücreti, peşinat 21.000 TL aylık aidat ise 2.100 TL, 130 metrekarelik daireler için 300 TL ön kayıt ücreti, peşinat 27500 TL aylık aidat ise 2.750 TL, 167 metrekarelik daireler için 350 TL ön kayıt ücreti, peşinat 35.000 TL aylık aidat ise 3.500 IX, 185 metrekarelik daireler için 400 TL ön kayıt ücreti, peşinat 39.000 TL aylık aidat ise 3.900 TL olarak belirlendiğini dile getirdi.

Karatay Belediye Başkam Mehmet Hançcrli, 984 daireden 614 dairenin arsa sahiplerine kalan 365 dairenin ise üye kaydının alınacağını belirterek 24 Mart-1 Nisan tarihleri arasında üye kayıtlarının başlayacağını ifade etti. Başkan Hançcrli ayrıca kayıdann tamamlanmasıyla birlikte noter huzurunda çekilecek kurayla asil üyelerin belirleneceğini sözlerine ekledi. Toplantının ardın sorulan cevaplandıran Başkan Hançerli, bugüne kadar 22 konut hamlesiyle 13 bin 600 konuta imza attıklarını belirtirken, TOKİ’nin girmediği tek ilçeyiz. Biz plan projesini yapar; imara açar ve bitiririz” dedi.Pusula (Konya)

Previous Altındağ'da yılda 15 bin konut yapılıyor
Sonraki Brooklyn Park 2016 sonunda teslim edilecek

Diğer Yazılar

Konya 0 Yorum

Okkalar İnşaat Arma Park ve Arma Liva projeleri teslim edildi

Okkalar İnşaat, 2015 yılında başladığı ve toplamda 75 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen, 53 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Arma Park ve Arma Liva projeleri kapsamında toplamda 252 daireyi ev

Konya 0 Yorum

Temaşehir Konya Torkam İnşaat

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın Anadolu’da başlattığı konut hamlesinin ilk durağı Konya oluyor.

Kentsel Dönüşüm

Meram’da 5 ayrı bölgede kentsel dönüşüm projesi başlıyor

Bir yıl içinde Meram nüfusunun yarısını kapsayan 50 milyon metrekarelik alanda imar planı revizyonu yaparak ilçe tarihindeki en büyük planlamayı gerçekleştiren Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, 5 ayrı bölgeyi kapsayan

Konya 0 Yorum

Seha Yapı Reyhan Konutları satışta

İttifak Holding’in inşaat sektöründe faaliyet gösteren iştiraki Seha Yapı, Konya’nın en gözde lokasyonlarından Beyşehir Çevre Yolunda inşa edeceği yeni projesi ‘Seha Reyhan Konutlarının satışına başladı.

Konya

Yamaç Evler doğa ile iç içe yaşam alanları sunuyor

1995 yılından bugüne konut, iş merkezi ve ticari alanlarda gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettiren Tat Yapı, Yamaç Evler projesini Konya’da hayata geçiriyor.

Avrupa Yakası

FuzulEv 4 farklı ödeme seçeneği sunuyor

Faiz ve vade farksız ev sahibi olma imkanı sunan FuzulEv sistemine büyük bir talep var.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.